Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a nem megfelelően etetett...

Ha a nem megfelelően etetett kutyák nem fejlődnek rendesen akkor a falusi kutyák miért nem betegek?

Figyelt kérdés
Szóval a mamám kutyája már ici-pici kora óta megvan, soha nem kapott oltást, maradékon él és már 7 éves, de semmi baja és soha nem is volt, nagyon erős kis kutya. Ha a nem megfelelően etetett kutyák rosszul fejlődnek akkor a maradékon tartott kutyák miért nem? Az én kutyám minőségi tápot eszik és rendszeresen oltva van mégis elég beteges pedig még csak nem is keverék, elég ellenálló fajta. Hogyan lehet ez? Miért nincs hiánybetegségük?
2017. ápr. 30. 09:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
*törzskönyves
2017. ápr. 30. 10:32
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya reagál egyformán ugyanarra. Rengeteg példát emberi tudok mondani arra, hogy vannak, akik érzékenyebbek, vannak, akiknek meg se kottyan a rossz étkezés. Pl én mindig egészségesen ettem, de érzékeny vagyok pár ételre, mikor felfedezték, már a járás is fájdalmat okozott. Emellett ott van a férjem, aki gyakorlatilag zabkásán él és 1-2 kisebb problémától (amit előszeretettel hagy figyelmen kívül) semmi baja. Illetve a jelenleg élő legöregebb ember egy 112 éves holokauszt túlélő.

És ott van az is, hogy az átlag élettartamot általában a gyermekhalandóság húzza le. Pl ha azt hallod, hogy egy harmadik világbeli országban az átlag élettartam 50 év, az nem azt jelenti, hogy ott nincsenek 70-80 éves emberek, hanem azt, hogy nagyon sok gyerek nem éli meg a felnőttkort, mert ők a legérzékenyebbek a rossz körülményekre. Ha valaki megérte a felnőttkort, akkor túl van a veszély nagy részén, neki már jobb esélye van viszonylag magas életkort megélni.

És ott van az is, hogy a rossz etetés következménye gyakran csak pár apróság, amit nem feltétlenül vesz észre a laikus.

Az is lehet, hogy a mamád nagyon egészségesen étkezik és gyakran nála aa maradék jobb, mint sok prémiumnak nevezett táp.

Tehát statisztikákról van szó, nem egyes egyedekről.

2017. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne, tenyésztő biztos odaadna egy kutyát egy idős mozgáskorlátozottnak, oltatlanul, ridegtartásba... Hazudni nem kell!
2017. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
A mamám kutyája keverék, az enyém fajtatiszta. Én nem hazudok de te értelmezhetnél kicsit.
2017. ápr. 30. 12:14
 15/24 anonim ***** válasza:
56%
Mondd meg Mamádnak, hogy az oltás nem kedv kérdése!!! KÖTELEZŐ!!!!!
2017. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy akár ki is fizetem, de nem akarja. Az orvosok is azt mondják hogy felesleges.
2017. ápr. 30. 13:55
 17/24 anonim ***** válasza:
80%
Ezt erősen kétlem, hogy az orvos azt mondta, hogy felesleges az oltás. Azon kívül, hogy neki ez a megélhetősége még kötelező is. A féreghajtó és társairól pedig ne is beszéljünk.
2017. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
féreghajtva van. Egyébként ismerősöm mesélte hogy vitte a kölyökkutyát és csak a kölyökkori oltásokat kapta meg a veszettség ellenit nem, az orvos azt mondta nekik hogy ha az utcára nem megy akkor felesleges.
2017. ápr. 30. 14:03
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Szóval azt mondod, hogy az orvos támogatja az állakínzást? A fél életét azzal töltötte, hogy elvégezze az állatorvosit és állatokat mentsen, errő ő maga támogatna ilyet? Mert, hogy a 'nem megy utcára' egyenlő azzal, hogy a kertet sosem hagyja el. Olyan kutya pedig nincs akinek 10-15 év alatt akár csak egyszer sem kéne séta. Azt inkább meg sem kérdezem, hogy annak minek kutya aki már kölyök korában eldönti, hogy sosem lesz sétáltatva.
2017. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
erről ne velem veszekedj, az én kutyám naponta többször is sétáltatva van. Az ott falu, szerintem magadtól is tudod hogy élnek ott a kutyák.
2017. ápr. 30. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!