Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem büntetik a póráz...

Miért nem büntetik a póráz nélküli sétáltatást?

Figyelt kérdés

Ilyenkor hol van a felelős állattartás? Miért nem fogják fel a kutyatartók, akik póráz nélkül, csak úgy sétáltatják a kutyát, hogy nem mindenkinek olyan szociális a kutyája, mint az övék?

Még decemberben megtámadta egy póráz nélkül szaladgáló dán dog szerű kutya az enyémet (aki egy kis tacskó) és csak 1 centin múlt, hogy nem harapott bele a szemébe. Ordítottam a gazdájának, hogy fogja meg, mert éreztem, hogy balhé lesz belőle és csak hagyta. Utána meg volt képe azt állítani, hogy nem hallotta és annyit tudott csak kinyögni, hogy bocs.... Feljelenthettem volna ezért? Azóta parázom minden sétálásnál, hogy nehogy mégegyszer megismétlődjön ez az eset.



2017. ápr. 30. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

Miért már nem büntetik, és mióta nem ?

Elviekben a kutyák nyakában is kellene lennie egy kendőnek is vagy szalagnak, amiből mindenki tudja, nem csak a kutyások, hanem az utca embere is a járókelők hogy mi újság van a kutyával. Nem tudom most így fejből a szín jelöléseket, de valamelyik azt üzeni hogy agresszív a kutya nem szíveli a többit, valamelyik azt hogy nincsenek meg az oltásai ezért ne menjenek a közelébe, stb. stb..

2017. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, volt ez valaha büntetve? Vagy nem csak a vadász/gombakereső kutyákat illetően volt ilyen törvény?

Igen, tudom, hogy vannak ilyenek, de őszintén szólva, szerintem alig tudja valaki, mit szimbolizál a sárga szalag. Meg én nem is láttam még ilyet.

2017. ápr. 30. 21:12
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Az enyémen nem kendő van, hanem szájkosár. Nem kell kendőt kötni, hisz nem is tudnák mit jelent.


Miért gondold, hogy nem büntetik? De büntetik, csak ritkán ellenőrzik.

Ha egy kutya bántja a tiedet, feljelentheted, sőt még a helyszínen kérd el az oltási könyvét, hisz ugye azt is magunknál kell hordani, pont ezért, hogy ilyen esetben bizonyítani tudja, hogy rendesen oltott a kutya.

2017. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Én is tudom pl a sárga szalag jelentését, de még sosem láttam. Én már ismerem a környékbeli kutyákat, ha pl egy bernit látok már meg is fordultunk. Én mondjuk apámmal sétáltatok, erdőszélen. Ha valaki jön aki nem kívánatos van bot és ág választék. Nálunk kis városban nincs kutyafuti. Mindenki pórázozzon? Multkor szupert futkározott egy másik kicsi kutyussal a mienk. Ezt pórázon nem lehetett volna. A mienknek kicsi korcsok szoktak nekiugrani. Shar pei, vizsla, spániel szépen barátkozik. Persze a piciknek is van egy lövésük, de sokszor nem sokra mennek vele.
2017. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Azért nem büntetik, mert a szabálysértési törvény nem írja elő a pórázt lakott terület közterületén, így ez nem szabálysértés, nem lehet miatta büntetni.
2017. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Azért nincs büntetve, mert nincs végtelen számú közterület-felügyelő, és vannak prioritások. A kutyák ritkán okoznak problémát, ezért elsősorban nem őket vadásszák.
2017. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Az f a sza én börtönben is ültem a kutyám miatt, mivel nem voltam hajlandó befizetni a bírságot, közterületen ugyanis póráz nélkül sétált.
2017. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ezelőtt 19 éve *
2017. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az jó lehetett :) Azt nem tudnám megmondani, hogy a szabálysértési törvény változott-e, de nem is biztos, hogy erről van szó, legtöbbször helyi szabálysértési rendeletek büntették ezt, csakhogy ezeket az Ab. pár éve lezúzta.
2017. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#4 neked milyen fajta kutyád van?

Most utána olvastam és nem derül ki egészen egyértelműen, hogy akkor büntetik - e vagy sem...

2017. ápr. 30. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!