Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem büntetik a póráz...

Miért nem büntetik a póráz nélküli sétáltatást?

Figyelt kérdés

Ilyenkor hol van a felelős állattartás? Miért nem fogják fel a kutyatartók, akik póráz nélkül, csak úgy sétáltatják a kutyát, hogy nem mindenkinek olyan szociális a kutyája, mint az övék?

Még decemberben megtámadta egy póráz nélkül szaladgáló dán dog szerű kutya az enyémet (aki egy kis tacskó) és csak 1 centin múlt, hogy nem harapott bele a szemébe. Ordítottam a gazdájának, hogy fogja meg, mert éreztem, hogy balhé lesz belőle és csak hagyta. Utána meg volt képe azt állítani, hogy nem hallotta és annyit tudott csak kinyögni, hogy bocs.... Feljelenthettem volna ezért? Azóta parázom minden sétálásnál, hogy nehogy mégegyszer megismétlődjön ez az eset.



2017. ápr. 30. 21:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg büntetik. Gyakorlatilag ahol nincs önkormányzati rendelet erre, ott van valami kiskapu a jogszabályban. A gyakorlatban pedig egy ejnye-bejnyénél többet ritkán kap bárki is.


Viszont ha azt hiszed, hogy egy póráz bármin is segít, nagyon tévedsz. Ha tényleg idióta a kutya, akkor elrántja a gazdit, kirántja a pórázt a kezéből, a flexikről meg inkább ne is beszéljünk, baromi nehézkesen kezelhetőek - feltételezvén, hogy a gazdi egyáltalán akarja kezelni. (Szereltem én már le békésen mászkáló kóbor kutyáról két pórázról szököttet, de az én kutyámat is csak egyszer harapták meg: egy 10 kg-s dög flexi pórázon.)


Egy dolgot tudok neked ajánlani: tanuld meg olvasni a kutyák testbeszédét! Akkor nem "érezni" fogod, hogy lesz-e balhé, hanem pontosan tudni és nem parázol feleslegesen. Illetve rehabolódjatok egy kicsit a kutyáddal, nem tesz jót neki, ha eltanulja tőled, hogy be kell feszülni minden alkalommal, amikor egy kutya közeledik.


Megyeszékhelyen vagyunk, az ember azt hinné, hogy itt jól állunk futtatókal. Hát nem. Az a kevés, ami van, iszonyat pici és nincs rendesen karbantartva. Tacskó keverékem van, póráz nélkül sétál. És sosem a méret számít: ma pl két komondorral és egy marék pulival ismerkedett.

2017. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak elvileg büntetik, illetve ritkán, véletlenszerűen.

(Teszem hozzá, szerencsére, mert hol mozogják ki magukat a kutyák, ha nincs futtató vagy az használhatatlan)?

Ettől függetlenül teljesen igazad van, és igen, feljelenthetted volna a történtek miatt.

2017. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jack russel terrier. 5kg.



#4

2017. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Büntethetik, de tekintve, hogy a te kutyád ugyanúgy póráz nélkül volt, nem pereskednék:/
2017. máj. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14, soha nem sétáltatom póráz nélkül, pontosan azért, mert tisztában vagyok vele, hogy nem a legszociálisabb kutya.
2017. máj. 1. 18:52
 16/17 anonim ***** válasza:

Magyarázzátok itt, hogy büntethetnek, de ez továbbra sem igaz. Világosan le van írva a szabálysértési törvényben, mi a helyzet: lakott terület közterületén a kutya nem lehet felügyelet nélkül, a póráz csak természeti és védett természeti területen kötelező. Utóbbi néha van városban is, például a debreceni Nagyerdő és egyebek, ott emiatt természetesen büntethetnek.


Azt nem igazán tudom, hogy például a kőbányai keménykedés pontosan milyen alapon megy.

2017. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14-es voltam, akkor bocsi, félreértettem amit írtál:)
2017. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!