Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az (lehet...

Mi a véleményetek az (lehet jövendő) eb adóról?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon rossz dolog.Édesanyám mesélte hogy régen is volt ilyen,és akkor rengeted kóbor kutya volt.Nagy testű kutyáknál 20.000Ft maximum kis testű keverékeknél 6.000Ft.Mi van ha egy kis öreg bácsinak van egy kis kutyája aki hűséges barátja neki.Kis nyugdíjjal kis fizetéssel ez nagyon nehéz (lessz) (lenne).Nekünk két kutyánk van egy kicsi és egy nagy.Nem vagyunk gazdagok és ez nagyon nagy kiadás lenne.

Na meg mi falun lakunk és itt az (lenne ha lenne ilyen adó) csinálják hogy kiengedik a kutyát az utcára mert nem tudják fizetni vagy nem akarják SAJNOS!

Kutya menhelyre nem lehet beadni mert tele vannak.

Régen azt csinálta a gyepmester hogy egy ideig vártak és ha nem jött érte senki akkor lelőtték vagy leütötték.

Ez jó is meg rossz is.

Azért jó mert más kutyának ad nagyobb esélyt,na meg ha "nem kell senkinek" akkor meg nem szenved 1 négyzetméteren (vagy kisebb helyen).

Azért rossz mert a kutya egy érző lény,lehet valaki csak később találná meg azt a kutyát,a kutyának és bármely más állatnak "élési jogai" vannak.



Nem kell szidni hogy:"Fúj állat gyűlőlő hogy jó volt a gyepmester"


Nem azt mondom hogy jó volt.Azt mondtam van előnye és hátránya.



2017. máj. 4. 20:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%
Ja és még az is korrekt volt egy helyen, ahol leírták, hogy kivétel a menhelyről elhozott; illetve ivartalanított kutyák. Én is menhelyről hoztam el a kutyámat! De ezt csak egy helyen olvastam, a többinél nem! A jegyzőnek kedve szottyan, akkor csak úgy kirabol másokat, meglehet nézni , hogy dolgoznak egy falusi önkormányzatnál, a lábukat lóbálják, egy órás ebédidő... Kur*va lazán élnek de én fizessem meg a jegyző és a polgármester "úr" benzinét??? Dögöljenek meg! Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
2017. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
12%

Ez is jó, komolyan. Akik örökbefogadtak, azok nem fizetnek. És mi? Akik út mellől szedtük fel? Nekünk ugyanúgy kell. Pedig ő még süket is. Ezt ki nézi meg? Ki fogja mentesíteni azokat az adó alaól akiknek mondjuk súlyos dp-s kutyájuk van? Vagy mi, akik fizetjük a patelláját, a süketségét? Ezt megnézi valaki? Amerikában ezért már mittudom én milyen kitüntetést kapnánk. Itt meg fizethetünk majd ebadót. Inkább annak kéne fizetnie, aki elengedi az agresszív kutyáját az meg nekimegy a mi 5 kilós törpénknek. Egy bernit így félrenevelni! De nem ez a lényeg. Szerintem aki nem tud kiadni havi 300-400 forintot a kutyájáért, az hogy fizeti a kullancs elleni védekezést? Akciósan 6400ft volt a Foresto. Ezt nem sajnálja? Vagy a prémium tápot? Az meg hogy jajj szegény vagyok... El kell menni dolgozni, vagy nem kell kutyát tartani. Persze nem arról beszélek amikor valaki beteg vagy ilyenek hanem amikor büdös a munka, a gyár szár, neki csak az iroda jó. Az ilyennek kellene ebadó!


Összességében jó kis dolog lenne, de nem mindenkire kéne egységesen. Van aki havi 5000-et kisujjból kirázna, valaki meg inkább nem ebinkáne, csak hogy kifizesse. A kötelező ivartalanítás vagy a minden tk nélüli alom utáni hatalmas bírság jobb lenne.

2017. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nyugi !!!!

[link]

2017. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 pptomi ***** válasza:
79%

#9


Ha arra fordítanák a bevételt, amit írtam, akkor zokszó nélkül kifizetném, annak látnám értelmet, ki is használnám. Ha csak lehúzás lenne, akkor úgy vagyok vele, mint a többi adónemmel.

Tudom, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak, de nekem az évi 6 000 forinttal nem lesz sem kevesebb, sem több. Ezt az összeget így is elköltöm a kutyámra havonta, de ebben nincs benne a kajája.


Hallottál már olyat, hogy adót csak azok fizetnek, "akik jól állnak anyagilag"? Szerinted az lenne fair, szerintem meg az, akin nincs sapka és barna szemű az fizet.

Nem szeretek adót fizetni, de mivel abból van pénzem, hogy munkát végzek és adót is kell utána fizetnem, hát ez van.

2017. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy tudom, hogy az ivartalanított kutyákra ez nem vonatkozik, meg talán a tenyésztő kutyáira sem(ebben nem vagyok biztos). Innentől pedig teljesen jogosnak tartom. Egy mezei orvosnál ennyibe v másfélszeresébe kerül az ivartalanítás és kutyáknál ez pedig eléggé egy rutin műtét, szóval elég kicsi a rizikó. Mindenki vigye el a kutyáját egy éves kora előtt és a további 10-15 évben megússza az adót. Aki pedig mégis tenyészteni szeretne, neki olyan mindegy, hogy a kölyköket 140K-ért vagy 150K-ért adja el(ez még a vevőnek sem annyira megterhelő, szinte észrevehetetlen). Innentől pedig röhögve kifizeti az a 10K-t évente.
2017. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek és az éves adót röhögve fizetem ki a diákmunkámból. A kutyám adója,kb 30 000ft én pedig hetente keresek kb 10 000ft-t. Simán kijön és mellette állatorvosra, tápra, felszerelésre, magamnak ruhára és egyebekre is telik. Nem akkora szentírás. Naponta vagy hetente pár száz forintot kell,félre tenni és 1-2 össze jön. (A mi adónk kifejezetten drága, egy várossal arrébb fele ennyibe kerül) én nem bánom hogy fizetnem kell mert így nem kell aggódnom az agresszív, önsétáltató és kóbor kutyáktól.
2017. máj. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Eddig is volt ebadó, eddig se szedték, engem nem izgatott fel különösebben. Nagyon unatkoznak odafent :)
2017. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Platypus ***** válasza:
100%

Ebben a formában nagyon nem jó dolog, pedig lehetne az. Egyrészt ha az önkormi szedi, az csak el fog tűnni, egy forint nem jut belőle állatvédelemre vagy a kutyák helyzetének általános javítására. Pedig ez az a pénz, amiből lehetne kutyafuttatókat biztosítani, meg kedvezményes vagy akár ingyenes ivartalanítást a rászorulóknak, állami támogatást a menhelyeknek, hatékony állatvédelmet meg ilyesmiket.


Ami az adó miatt kidobott kutyákat illeti, ivartalan kutyák után eleve nem kell adózni. Az a végtelen sok kóbor kutya meg jelenleg sem a réten terem, hanem háznál születnek. Lehet, hogy pár kutyát kidobnak az adó miatt, de azoknak a kutyáknak az utódaiból akkor is rengeteg kóbor kutya születne, ha nem lennének kidobva. Ha a végeredményt nézzük, pláne hosszú távon, akkor ez az adó csökkenti a kóbor kutyák számát.

2017. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nagy testű kutyáknál 20.000Ft maximum kis testű keverékeknél 6.000Ft."

Na most ez konkrétan nem igaz, ugyanis nem testmérettől függően, hanem a kutya tartási körülményeitől és veszélyességétől függően pl. veszélyes ebnek max 20000.


Egyébként pedig ha ezt valóban a kutyásoknak is jó szolgáltatásra fordítanák, egy szót sem szólnék. Pl. legyen ingyenes a kötelező veszettségi oltás. Vagy csináljanak nagyobb, elérhető, miegfelelőbb futtatókat, lehessen nagyobb területeken kutyát sétáltatni póráz nélkül, akár ha ehhez kell is egy városi kutya vizsgát letenni. Ne lőhessék ki a kutyákat csak úgy, pláne következmények nélkül. Tegyenek ki több kutyaürülék gyűjtőt, lehetőleg zacskót is hozzá, vagy minimum több szemetes legyen, mert ahol én lakom, csak a buszmegállókban van szemetes, és a teljes séta alatt magammal kell hurcolnom sokszor a kakis zacskókat, mivel nincs hová kidobni. Ami főleg meleg nyáron roppant kellemes.

Szóval ne csak követeljenek a kutyásoktól, hanem szolgáltassanak is. Legyen már párbeszéd, a kutyák és gazdáik igénye is hallgattassék meg, és itt nem csak a kistestűekre, hanem a nagyobb testű, nagyobb mozgásigényű kutyákra is gondolok, mert ami most van "futtató", az a legtöbb esetben maximum a kis kutyáknak jó játszótérnek.

2017. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen fizetném, ha az itteni menhelynek menne tényleg, és nem a "nonprofit" menhelytulaj etetne az adományokkal (persze a chappi-t a menhelyiek eszik, a Brittel meg ő etet)
2017. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!