Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az (lehet...

Mi a véleményetek az (lehet jövendő) eb adóról?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon rossz dolog.Édesanyám mesélte hogy régen is volt ilyen,és akkor rengeted kóbor kutya volt.Nagy testű kutyáknál 20.000Ft maximum kis testű keverékeknél 6.000Ft.Mi van ha egy kis öreg bácsinak van egy kis kutyája aki hűséges barátja neki.Kis nyugdíjjal kis fizetéssel ez nagyon nehéz (lessz) (lenne).Nekünk két kutyánk van egy kicsi és egy nagy.Nem vagyunk gazdagok és ez nagyon nagy kiadás lenne.

Na meg mi falun lakunk és itt az (lenne ha lenne ilyen adó) csinálják hogy kiengedik a kutyát az utcára mert nem tudják fizetni vagy nem akarják SAJNOS!

Kutya menhelyre nem lehet beadni mert tele vannak.

Régen azt csinálta a gyepmester hogy egy ideig vártak és ha nem jött érte senki akkor lelőtték vagy leütötték.

Ez jó is meg rossz is.

Azért jó mert más kutyának ad nagyobb esélyt,na meg ha "nem kell senkinek" akkor meg nem szenved 1 négyzetméteren (vagy kisebb helyen).

Azért rossz mert a kutya egy érző lény,lehet valaki csak később találná meg azt a kutyát,a kutyának és bármely más állatnak "élési jogai" vannak.



Nem kell szidni hogy:"Fúj állat gyűlőlő hogy jó volt a gyepmester"


Nem azt mondom hogy jó volt.Azt mondtam van előnye és hátránya.



2017. máj. 4. 20:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Itt a javaslat:

[link]

Ha nem csal az emlékezetem, nem a javaslatban hivatkozott 1998-as törvény van már életben, hanem 2013-tól egy új.

A kedves miniszter úrnak szólni kellene :)

2017. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Én azt hittem hogy havonta kerül annyiba.Hát ha jól értettem havi 500Ft félrerakás az nem sok.Akinek kevés pénze ne tartson kutyát?Miért ne?Egy idős bácsi mellett persze hogy nem mindig vannak ott a rokonai vagy bárkije.Ezért kell egy kis társ.De abban viszont egyet kell értenem hogy akinek nem telik rá elegendő pénz ne tartson kutyát.Itt falun úgy van az oltás hogy az állatorvos a polgármesteri hivatalnál oltja a kutyákat 2.000-3.000Ft-ért.Nálunk mindent megkapnak a kutyák,itt kajából se vízből se térből nincs hiány(Van egy kicsi kutyánk aki szeret szökni azt sajnos megkellet kötni de az is napi 3-4 órát szabadon van.De egy 6 méteres láncon van).Itt is van elég kóbor kutya,csak kicsit hála istennek.Na meg persze ha nem emberek kezébe,hanem futtatókra,kutya piszok gyűjtő helyre esetleg menhely fejlesztésére menne akkor én sem nem szolnék semmit.

Mindenki rendes volt mindenki pozitív értékelést kapott.

2017. máj. 5. 15:10
 23/24 anonim ***** válasza:

Én sem tartanám hülyeségnek, ha normálisan meg lenne tervezve és meg is valósítanák.

Szóval gondolok itt arra, hogy a befizetett pénzből ténylegesen a kutyákért tegyenek.

De akár az is járható lenne szerintem, hogy mondjuk aki befizette az adót, az igazolással ingyen oltathatja a kutyáját abban az évben.Ivartalanítani is mondjuk x százalék kedvezménnyel vihetné.

Ezzel talán kicsit lehetne motiválni az embereket a felelősebb állattartás felé.

Nagyon sokan a kötelező oltást és chippet sem adatják be, pedig már jó pár éve kötelező..

Ez így nincsen rendben szerintem.Az ilyen emberek ivartalanítani sem fogják elvinni és akkor sem, ha beteg lesz a kutya.

Aki 0 forintból tervezi megoldani a kutyatartást, az tartson plüsst.

Egy igazi kutya nincsen ingyen, ezt jó lenne megérteni.

Persze az igen mélyen tisztelt kormányuknak eszébe sem jutna ez, ugyanúgy lenyúlnák a pénzeket, mint pl a magánnyugdíjakat. Semmi konkrét tervük nem lenne a pénzzel, nem nagyon érdekli őket az állattartás és hogy az állatoknak jó legyen.

2017. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

De minek oltassam drágán ha olcsòbban ugyan az?Persze hogy kèsőbb be lesznek chippelve.Ha baja van nem az lessz hogy leütöm hanem irány az autò ès az állat orvos.

Èn a kutyáimat jobban tisztelem mint 1-2 osztály társamat.Meg amikor szomorù vagyok beszèlek hozzájuk ès egyből tudják ha bajom van akkor csak oda jönnek mellèm ès puszilgatnak vqgy hozzák a botot.Pedig mèg csak 4 hònapja vannak velem.

2017. máj. 5. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!