Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nagyon beteg a kutya ki...

Ha nagyon beteg a kutya ki kell jönnie úgy az állaatorvosnak, hogy csak 1-2 hét múlva kapja meg a pénzt?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz állapotban van a szomszéd kutyája de nem tudnak most fizetni,az állatorvos azt mondta így nem mehet ki... Van erre szabály? Tiltja neki valaki,hogy pénz nélkül kezeljen? Vagy csak szemét?

A kutya alig él. A messzebb lévő állatorvosok meg arra hivatkoznak, hogy nagyon messze van vagy már nem dolgoznak csak hétfőn.

Mit lehet tenni?

Rossz nézni ahogy haldoklik, mert már haldoklik :(



2017. máj. 5. 18:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
A szomszédod kérjen részletfizetést az orvostól. Nem tudom biztosra, hogy akkor is lehet, ha csak kijön, de szerintem igen.
2017. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem ment bele az orvos,nekem van pár ezer forintom amit oda tudtam volna adni,de ahogy elmondtuk mi a baj,kb kiröhögött és azt mondta "ez több tízezres móka lesz".
2017. máj. 5. 18:40
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Az állatorvosnak nem kötelessége házhoz menni, sőt az se kötelessége, hogy bármilyen állatot ellásson ingyen! Itt nem működik a társadalom biztosítás, a dokinak nem csak a kiszállás, de a gyógyszerek is pénzbe kerülnek. Ha ingyen dolgozna, akkor felkopna az álla.

Adjatok neki kölcsön pénzt, vagy kérjen valakitől aki megbízik benne.


Lehet lepontozni!

2017. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem kötelessége kijönni, ha nem fizetik ki a szolgáltatását.

Viszont az ilyen állatorvos csak a munkát , jó pénzkeresést látja a szakmájában és egy csepp állatszeretet sem szorult belé.

2017. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem tiltja semmi, magánszemélyként is akár simán kimehet. De abból mi haszna lenne? Ez olyan, mintha én villanyszerelőként ingyen raknék fel pár lámpát.
2017. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötelessége kijönni, ha nem tudja kifizetni. Esetleg kérhetne részletfizetést, de azt nem árt lepapírozni, mert sokan "elfelejtenek" fizetni, így a rossz tapasztalatok alapján, sok doki nem vállalja be, vagy csak 100 ezer Ft felett.

Ha ennyire szíveden viseled a szomszéd kutyája állapotát, adhatsz neki te is kölcsön.

2017. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Előző vagyok, látom próbáltál segíteni. Esetleg valami környékbeli állatvédő szervezetet kérdeznék még hátha tudnak segíteni. Az se biztos, hogy lehet rajta segíteni, viszont az altatás se olcsó.
2017. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
3 gyerekem van akiket egyedül nevelek,pár ezret tudtam volna adni,de az kevés volt az orvosnak. 😕
2017. máj. 5. 18:56
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Először is, ha házhoz kell kihívni, az maga beleszokott kerülni kb egy tizesbe!És akkor még nem csinált semmit..

A másik dolog, hogy a rendelőn kívül viszonylag kevés vizsgálatot tud megcsinálni.

Szerintem érdemes lenne kocsiba ülni vele és bevinni valamelyik rendelőbe.Összeszedni amennyi pénz van ott egyezkedni, hogy részletre vállaljon el.

De a legtisztább, ha valakitől tud kölcsön kérni.

Nem értem miért kell, hogy házhoz menjen. Én nem állok annyira rosszul anyagilag, de így is mindig beviszem a rendelőbe , nem várom el, hogy kijöjjön és nem is akarok x ezret fizetni a kiszállásért..

Egyébként meg lehet érteni az orvost, hogy nem csinálja meg ingyen.Ez az 1-2 hét múlva kapja meg a pénzt elég bizonytalan.Kb a saját családtagjaiban nem bízhat sok ember, nem hogy egy vadidegenben.

Nyilván ha a doki ismeri személyesen a gazdit és sokszor jártak már a rendelőben, akkor lehet, hogy bizalomra alapozva megcsinálja így, de ha nem ismeri a gazdit, akkor teljesen jogos, hogy nem.

Egyik szolgálató sem fog neked szolgáltast végezni úgy, hogy majd 1-2 hét múlva fizetsz.

Érdemes lenne a gazdinak félre tenni ilyen esetre..Más megoldás nem nagyon van sajnos.

2017. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Azért kell házhoz járós orvos mert nem tudjuk elvinni. Nincs kocsi,de ennek a dokinak lenne itt a közelben rendelője,szóval azzal sem sokat érnénk ha lenne kocsi.

Kemény este lesz :(

2017. máj. 5. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!