Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a anyunál a...

Mit tegyek hogy a anyunál a kutyák viselkedjenek? Egyszerűen nem lehet őket nevelni és már nagyon bosszant.

Figyelt kérdés

próbáltuk már tanítani őket de nem nagyon megy meg nincs is annyi idő hogy reggeltől estig tanítsuk őket de egyszerűen utálom hogy ilyen értetlenek.ugrálnak az orrukat a seggünkbe meg mindenhova nyomkodják és hiába szolunk rájuk szépen vagy kiabálva hiába ütünk a fenekére hogy nem szabad egyszerűen nem érdekli.amikor nyitom ki a kaput a kezem összenyalják stb....már nagyon haragszok rájuk mert tényleg akármit mondunk nekik csesznek rá.a legutóbbi egy német juhász amit vettünk és rá megpróbáltunk nagyobb figyelmet fordítani hogy ne legyen olyan mint a többi.de igaz hogy pár dolgot úgy meg jegyzett meg hallgat is rá pl kajáltatáskor addig nem nyúl a kajához ameddig azt nem mondjuk hogy egyél.de a többi amit leírtam elején benne is meg van és talán ő tojja le a legmagasabbról ha azt mondom nem szabad vagy ha ráütök a fenekére.én nem tudom mit lehetne tenni...hozzábutult a többi kutyához?nincs erre valami megoldás ami alkalmazható? mondjuk szerintem bezavar nekik hogy mindenki próbálja valahogy leszoktatni őket ezekről egyedül anyu aki hagyja ö nem szol rájuk határozottan ö hagyja hogy össze mocskolják.ez bezavarhat ugye ?

aki tud adhatna valami tanácsot...megköszönöm


2010. máj. 15. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek hoztatok még egy kutyát, ha az eddigiekkel sem tudtok bánni? Egyáltalán minek van ennyi kutyátok, ha nem is foglalkoztok velük? Nincs olyan, hogy egy kutyát nem lehet megtanítani valamire. Az mindig a gazda kudarca!!
2010. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Az elsőnek igaza van, de tanácsot kértél.


Igen, gond hogy többen több féle képpen nevelitek, ha anyukád azt mondja elmehetsz a buliba, apukád azt hogy nem, természetesen azt a variációt választod, amelyik neked megfelel.


A kutyáid nem buták, sőt, megtanulták kihasználni a helyzetet, de ha mindenkitől egy dolgot hallanának, egy idő után elkezdenének viselkedni. Olvass könyveket a kutyákról, ha van a közeledben kutyaiskola vidd el oda őket.

Pontosan hány kutyád van?

Érd el, hogy te legyél a főnök, az akire feléznek, akire figyelnek, különben semmire sem mész.


Illetve akkor büntesd őket, amikor rosszat csinálnak, ne utána 10 perccel.

Ha meg valami rendben van, nagyon dícsérd meg az adott kutyust.

2010. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a kudarc legnagyobb oka, hogy anyád rájuk hagyja dolgot. Ezen kell változtatni! Neki kellene kifejezni a nem tetszését,mivel ti a falkarangban a kutyák alatt vagytok.

Talán azért sem sikerül az "oktatás", mert nem falkavezérként viselkedtek (hiányzik a higgadtság és a határozottság egy idejű jelenléte). Kiabálni teljesen felesleges!

2010. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem annak idejen valaki bemasolt egy linket egy sorozatrol. Eletem legjobb sorozata, nagyon hasznos, kutyanevelesrol van benne szo. Sok resze van, erdemes mindegyiket megnezni. Mar a legelso reszbol ra fogsz jonni, mennyi hibat kovetsz el es az egesz csaladod. Nayon tanulsagos, az a legjobb, ha letoltod, elmented a reszeket es egyutt nezitek meg otthon!

Szinte minden lehetseges viselkedesproblema szoba jon benne, ugyhogy ne hagyj ki egy reszt sem!

Nekem nagyon tetszett, azota is alkalmazom a szabalyokat es nekem bevalt, pedig elso kutyas vagyok!

*****

Magyar a szinkron.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a kutyák feljebb sorolják magukat a rangsorban, mint ahol ti vagytok, és eszük ágában sincs engedelmeskedni nektek, semelyik kutya nem fog ugrálni egy rangban alatta lévőnek.


Meg se kérdezem hogy néz ki egy etetés, vagy egy séta, mert tudom a választ. Sétánál húznak, ezért sétálni sincs kedvetek velük, nem tudtok nekik megálljt paracsolni, ha kajáról van szó, és gondolom lelkesen üdvözlitek őket, ha hazaértek.


Kicsit meg kéne tanulni kutyául, ezek nem gyerekek, hogy egy seggrecsapásból értsék, hogy miről van szó!


Nézd meg az előttem linkelt sorozatot, és olvass utána: *****


Nem egész nap kell velük foglalkozni, hanem egész életen át, higgadtan, kedvesen és következetesen kitartóan nevelni. Ha erre nincs időtök, akkor cseréljétek őket macskákra, azoknak elég, ha babusgatják őket.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és te hiába neveled őket rendesen, ha anyud nem hajlandó. A maximum amit el tudsz érni, hogy a te jelenlétedben jól viselkedjenek, ha csak te foglalkozol velük. Anyudnak kéne elmagyarázni, hogy a kutyák teljesen másképp működnek mint az emberek, nem partnerségben, hanem hierarchiában gondolkodnak, és a büntetés/jutalom dolgon kívül nem sok mindent értenek.


Gondolom halálra vannak kényeztetve. Így semmit sem fogsz tudni megtanítani nekik.


Mi az hogy az alapvető engedelmességi dolgokat értik? Otthon fekszenek parancsra? Kint, zavarókörülmények között is megcsinálják? Mert az alapvető engedelmesség nem azt jelenti, hogy tudja mit jelent az ül szó, hanem azt, hogy a parancsnak bármilyen körülmények között eleget tesz.

2010. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.nagyon hasznosak voltak. aki küldte a sorozatot azt is köszönöm...ma meg is nézem.

még egyszer köszi mindenkinek

2010. máj. 16. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A könyvet is olvasd el, amit belinkeltek, nagyon hasznos, jó olvasmány! És anyudnak se ártana!
2010. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!