Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtassatok meg hogy nem...

Nyugtassatok meg hogy nem miattam pusztult eel a kutyám! Egy szelet diétás süteményt adtam neki. Ettől ugye nem pusztul el? :S nagyon szomorú vagyok. F

Figyelt kérdés

fogyókúrázom ezért anyu csinált diétás sütit, és a kutyus koldult. Adtam neki és este elpusztult. A doki szerint mérgezés. Nagyon kivagyok. ugye nem ettől pusztult el? Tudom hogy süti nem való neki de apám kutyái is mindig kaptak és SOHA semmi bajuk nem volt a mamámnál mai napig kapnak sütit a kutyák. Ráadásul ez diétás. Szomorú vagyok, de apu megnyugtatott hogy vesz egy másik kutyust, ezúttal fajtisztát. lehet azért pusztult el mert nem volt fajtiszta? Komolyan kérdezem!


f


2017. máj. 9. 19:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%

A cukormentes termekek tartalmaznak egy xilit nevu anyagot, ami a kutyakra nezve halalos.


GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!444444

2017. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok sem felelőtlen, sem daradt, sem farok, mégis sokáig nem tudtam, hogy a nyírfacukor mérgező a kutyáknak.
2017. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, de tényleg te ölted meg. :/

https://www.youtube.com/watch?v=8EtMmQI9j6s

2017. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A xilit nagyon mérgező, ezért is kell fokozottan figyelni az utcán. Ha egy kis darab fagyállós zsemlét bekap (1-2 cm^3) az fele akkora baj, mintha xilit lenne belerakva. És ha jól tudom ellenszere sincs.

80% hogy te mérgezted meg. Ne edd magad, nem tudtad. A kutyusod már nem tudod visszahozni, de ha lesz másik állat jól járj ut@na mi tilos, hogy az újabb tragédiát elkerüld.

2017. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%
Figyu , nem tudtad hogy árt a kutya kérte , te adtál neki . Nem gyilkosság történt hanem baleset , ha tisztában vagy vele nem adsz hiába kérte volna .
2017. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
3%

Na azért itt és most tisztázzuk a dolgokat.



Egyrészt a mérgezés egy tág fogalom, lehet hogy valaki bedobott neki valami mérgező kaját amit a kutya megevett és attól pusztult el, a doki is csak tippelt, lehet egy napokkal ezelőtti étel miatt szenvedett. Másrészt apud hülye, mert a fajtiszta kutyák ezerszer kényesebbek főleg a túltenyésztett fajták. Nekem volt egy Spánielem fajtiszta, de sok állatorvos mondta hogy már túl volt tenyésztve és nagyon beteges volt, sok baja volt, mégis megért 14 évet pedig 6 évesen súlyos beteg lett már úgy volt hogy el kell altatni, de szerencsére átvészelte, és utána a kisebb betegségeit leszámítva teljesen egészséges volt, vidám volt, játékos, és nem volt úgy semmi különös probléma.

A halálának is az volt az oka hogy már annyira legyengült a szervezete hogy már az emésztési problémái is erősebbek lettek amire kapott gyógyszeres kezelést, de az erős gyógyszerek tönkretették volna a gyomrát és a veséjét, a gyengített gyógyszerek meg alig értek már valamit.


Másrészt csak egy sütitől nem lesz baja a kutyának, persze nem mindegy milyen az alapanyag. A csokoládé az méreg nekik mert nem bírják megemészteni, de egy pici egy kockányi vagy a csoki öntet még nem szabad hogy ártson neki. Ez a mérgezés amit írsz az is annyira tág fogalom hogy kizártnak tartom hogy a süti lehet az oka.

2017. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%

De igen, miattatok pusztult el, mert hülyék vagytok, buták, felelőtlenek és abszolút nem értetek a kutyákhoz.

Ha meg az nektek a megnyugvás, hogy apád vesz egy másikat, ami fajtiszta (mindegyik az, mivel KUTYA, amire te gondoltál, az a fajtatiszta), gondolván, hogy azt majd nem tudjátok kinyírni... hát gratulálok. Egy hörcsögöt nem adnék a kezetekbe, de még egy hangyát se. Szívből kívánom, hogy soha többé ne essen nektek áldozatul egy szerencsétlen állat se. Idióta barmok.

2017. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Lemérgezed a saját kutyádat, akit állítólag úgy szerettél, és közben már a következő kutyát tervezed? Hát normális vagy te? Minek, hogy azt meg agyonverd "véletlenül"?


A kutya felelősség! A te dolgod, hogy megvédd őt például a konyhai mérgezésektől! És erre pont te ölöd meg? Ha nem értesz a kutyákhoz, ha nincs felelősségtudatod, ha ilyen könnyedén tönkre teszel egy életet mindenféle gondolkodás nélkül, akkor ne legyen kutyád, se semmilyen állatod!

2017. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szívás. Egyszer én is majdnem kinyrtam a kutyámat. Ültem a tv előtt és házi zabkekszet ettem, néha dobáltam neki belőle, amikor egyszer átvillant az agyamon, hogy ebben eritritol van cukor helyett, egy pillanat alatt leizzadtam, felugrottam és fél perc múlva már a neten néztem, hogy viszonyulnak a kutyák az eritritolhoz. Hálistennek jól. Akkor döntöttem el, hogy nyírfacukor ne is legyen itthon, mert ugyanúgy lehetett volna benne az is. Az ember sajnos hajlamos nem belegondolni az ilyen veszélyekbe és nagyon könnyen gáz lehet belőle.
2017. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
54%
Elèg könnyen túljutottál azon, hogy megölted a kutyád...
2017. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!