Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalodtam a menhelyekben, Ti...

Csalodtam a menhelyekben, Ti mit tapasztaltok?

Figyelt kérdés

Fiatal koromban hatalmas allatvedo voltam, kutyaiskolaztak, kutyaztam mindent csinaltam.


Most kisgyerekeim melle vennenk az elso kiskutyat es egybol menhelyi kiskutyara gondoltunk.


Tobb heti keresgeles es levelezes kicsit csalodtam a menhelyekben. Elvakult, mar-mar tulzasokba eso allatvedelmet latok. Egyik esetben egy kutyat leadtak mert megharapta a csalad 3 eves gyereket. Hat agyonszidtak a kommentelok a felelotlen kutyatartot es egyebkent is minek engedtek a gyereket a kutya kozelebe. En nem itelkezem de en is elpaterolnam a kutyankat ha a gyerekem fele barmifele agressziot latnek.


Masik esetben kutyat visszahozzak mert szetasta a kertet. Erre agyonszidjak a felelotlen kutyatartot, mert kutya mellett ne akarjon kertet. Nem mondom, hogy tokeletes kert kell, de azert meg tudom erteni a masik oldalt is.


Es meg tobb hasonlo esetet lattam.


Aztan felposztolnak egy kutyat es kovetelik, hogy osszak az emberek es gazdisodjon mar be.


Egyet ertek az allatvedelemmel, en is mentettem kutyat (meg a posztolos korszak elott) es tudom mirol szol az egesz. De ugy latom ma ez sokszor tulzasokba fordul. Ti hogy latjatok?


2017. máj. 10. 12:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Akkor te nem a menhelyekben csalódtál, hanem a fb kommentelokben.

Azért nem ugyanaz.

2017. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

A menhelyek is erosen sugalltak a velemenyuket.


Illetve a levelezeseimbol is azt ereztem at, hogy a kutya a legfontosabb. Szamomra angyerekeim a legfontosabbak es mellejuk szeretnek kutyat.


Mas a hozzaallas. De lattam rengeteg peldat ahol tobb 100e-t koltottek kutyara, szamomra ez felfoghatatlan (egyik kutyara 345.000 ftot koltottek). Mar embernek a havi fizetese nincs annyi. De ebbe a penzes temaba nem akarok belemenni mert ami valakinek sok az masnak keves. Nekem biztosan sok lenne.

2017. máj. 10. 12:26
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Én nem értem a problémád. Ez pont két olyan példa, amit neveléssel meg lehet előzni. Ha nem szarják le a kutyát és normálisan meg van nevelve, fel van állítva a falkasorrnd, rendesen foglalkoznak vele, akkor se nem fog megharapni a kutya se nem fog ásni. És most tekintsünk el a beteg kutyáktól. A legtöbbször mindkét probléma akkor fordul elő, ha kerti dísznek hozzák a kutyát, mert milyen jól mutat egy golden a fehér kerítés mellett, és különbem is, hagyjuk a gyereket is kibontakozni, hadd nyúzza a kutyát. Ha meg odakap akkor a kutya van elpaterolva...
2017. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Egy normálisan nevelt kutyánál nem látsz agressziót, főleg nem családtag felé. Ok nélkül pedig nem fog harapni a kutya agresszíven. Nevelés hiányában természetesen bármi előfordulhat. Meg persze az is benne van, hogy 3 éves gyereket nem hagyunk egyedül a kutyával. Ha hiszed, ha nem itt a gazdának is komoly szerepe volt ebben, nem csak a kuyát kell hibáztatni és vinni altatni. Mégis honnan tudja, hogy szabad viselkednie ha soha senki nem tanította rá?

Arról nem is beszélve, hogy mindenki kutyát vállal de az emberek negyede se neveli meg őket. Többségük csak megveszi a gyerekeknek és 2-3 hét után vége az újdonságnak és megszokottá válik az eb és senki nem fogllakozik vele. A kis kedvenc áttér kerti dísznek és igen, egy neveletlen kutya simán lehet kiszámíthatatlan.


A kertre pedig ugyan ezt tudom mondani. Egy normálisan lemozgatott, lefárasztott kutyának nem érdeke ásni. A 'kerti dísz' pedig éretelem szerűen elfoglalja magát valamivel, ha már a gazdája nem foglalkozik vele.

Nekem két hiperaktív munkavonalas kutyám van és a kertnek mégsincs semmi baja. Még biokert is van a szomszédos telken, ahova szabad bejárásuk van a kutyának mégse tettek tönkre soha semmit. Az hülyeség, hogy kutya mellett nem lehet kert, csak olyan kutyát kéne választani aminek az igényei is passzolnak az életviteledhez.



A kommentedre reagálva pedig, szerintem arra költi mindenki a pénzét amire akarja. Itt nem azokkal van a probléma akik tenyésztőtől vesznek egy olyan kutyát amilyet szeretnének, esetleg munkára, sportra vagy szimplán csak azért mert ezt szerették volna évek óta és most gyűlt össze rá a megtakarítás. Itt azzal van a baj aki hirtelen felindulásbóli megveszi a 20-50 000 Ft-os szaporítós kutyákat aztán amikor előkerül az orvosi számla inkább beadja menhelyre vagy nem tudja megnevelni mert azt hitte a kutya tartás annyiról szól, hogy enni, inni ad neki és jajj de aranyos a kis buksika. Mikor pedig rájön, hogy nem akkor rohan a menhelyre, hogy neki ez nem kell.(lsd 1. 2. példa) A másik pedig a felelőtlen állattartó aki nem ivartalanítja a kutyáját, de még a kerítése se olyan hogy tüzelés alatt ne tudjon ki be mászkálni. Aztán ebből lesz 2-3 újabb kölyök a menhelyen vagy roszabb esetben agyoncsapja a lapáttal és elássa.


Mindenki panaszkodik, hogy neki nem adnak kutyát a menhelyen. Itt az élő példa. Ezért nem adnak minden jött ment szerencsétlennek kutyát mert úgyis visszaviszik. Persze néha előfordulnak túlzások azon az oldalon is amikor egy kinti tartásra alkalmas nagytestű kutyát csak benti tartásra adnak de ez a ritkábbik.


A pénzes témát pedig boncolgathatjuk akkor ha már úgyis szóba hoztad (persze nem akartad, ahogy ezt a provokatív kérdést sem kiírni).

Mint minden 'hobbi' ez sem ingyenes. Főleg az első másfél-két év. Ha az anyagi helyzeted nem engedi meg, hogy az állattartással járó költségeket fedezni tudd akkor nem kell belevágni. Nem kötelező belevágni ebbe.

Rengetegen úgy tartanak kutyát, hogy életében nem látta orvos, pedig az oltások kötelezőek. De olyankor már kezdődnek a kifogások, hogy 'ez ilyen drága az olyan drága'. Most pedig lehet hozni a sablon példát, hogy legalább egy kutyával kevesebb van az utcán és van egy 'szerető családja'. Persze ez szép és jó, lehet ezzel nyugtatni a lelki világod de közel sem így van. Tipikus ezek a kutyák akik soha nem lesznek ivartalanítva és minimum 1-2 alomhoz közük is lesz. Ilyenkor pedig rohan mindenki a menhelyre aztán jön a gyűlölet hullám, hogy nem veszik be a kutyákat, milyen rossz emberek dolgoznak a menhelyeken.

És akkor a szaporítókról szó sem esett akik miatt szintén tele a menhely. Azt még hozzá tenném, hogy aki megveszi X*100 000Ft-ért a kutyát az nem fogja menhelyre bedobni, sőt fölösleges almot sem fog lehozni vele. Ha olyan helyzet adódik az életében akkor 95%-ban visszaveszi a tenyésztő a kutyát. A szaporítót pedig ilyen esetben már el se fogod érni.


Most pedig lehet megsértődni.

2017. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is óriási csalódás volt.

Elmentünk kutyát választani. Döbbenetes körülmények voltak. Kis ketrecekben 2-3 kutya, az összes kölyök egy nagyobb, földes aljú kenellben az udvaron. Kosz, legyek, bűz. Ezen még túltettük magunkat. (A sintértelep is ugyanez volt.)

Kinéztünk egy kölyköt. Hozzák ki ölben, nézzük, fel van fújódva. Rákérdeztem. Meggyőzően előadják, hogy most ettek, minden kiskutya ilyen (bent tényleg ilyen is volt!) Adtak féreghajtót a kutyának, aztán mondták, hogy nyugi, két napig lehet tőle hasmenése.

Papírokat aláírtuk, kötelező benti tartással, ivartalanítási kötelezettséggel, stb. Kifizettük, amit ki kell, elvileg az oltások árát.

Otthon nézzük, hogy össze-vissza fo.sik. Biztos a féreghajtó. Másnap gyanús lett, hogy ez romlik. Kihívtuk az állatorvost.

Diagnózis ránézésre: parvo. Mindent megpróbáltunk, másnap kínok között, nyüszítve halt meg a kiskutya.

A menhely mossa kezeit, azt már nálunk kapta el. A lakásban... Hogyne!

Állatorvos mondta később, hogy hiába oltják a kiskutyákat, már​ előbb elkaja, örök szélmalomharc megy a parvo ellen. Gyakorlatilag minden kölyök beteg. Még az a talaj is öt évig fertőz, ahová odapisilt.


Szóval, ha dö.glött kutyát akarsz, és a következő öt évben nem tervezel másikat, akkor vigyél egyet menhelyről!

2017. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, látom én is milyen minősíthetetlen stílusban mennek az ilyenek akár egymásnak is, de véleméyem szerint ők nem az állatokat szeretik, hanem az embereket utálják (hiszen két állatvédő is képes egymásnak menni, holott egy csónakban eveznek, nem?), de nem általánosítanék:

Vannak kirakatmenhelyek, amelyeket következetesen állatotthonoknak hívnak, na onnan brutál nehéz állatot kihozni.

Vannak a nagyobb, magukat félistennek képzelő fanatikusok: velük és kommentelőikkel találkozhatsz a neten ebben a formában, ahogy leírtad.

És vannak a pici menhelyek, civilek akik csendben teszik a dolgukat.

ÉÉs a gyepik. Ugye.


Nekem Illatosról volt kutyám, 7 helyett 12 éves, gennyes prosztatagyulladással hozam ki, egy évet adhattam neki.


Van olyan indok, amit személy szerint, még ha meg is köveznek a fanatikusok, el tudok fogadni, hogy menhelyre vigyék a kutyát. Ilyen pl. a költözés, munkahely elvesztése. De azt nem tudom elfogadni, mikor az miatt adnak le kutyát, hogy ezt vagy azt csinálja, így és így viselkedik, vagy csak szimplán megunták, nem kell (???) mert ez szemét dolog a kutyával szemben.Lehet a kutyát képezni, fárasztani, csak az időbe és pénzbe kerül. Mint a tubaóra, vagy a sport, mert ez is egy hobbi, egy drága hobbi. Nem fotó alapján kell a nagyi mellé jack russellt, rohanós, 3 testvéres, 2 műszakos családba border colliet, kertbe kicsapott németjuhászt "házőrzőnek" (munkakutyát, őrzésre, na szép...) venni.

2017. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

Némelyik menhely és alapítvány tényleg teljesen el van szállva magától. Bezzeg amikor tényleges segítség kéne, akkor sehol nincs hely, tanács, de még normális hangnem sem... De a támogatást azt azért elfogadja mindenki, de persze ha egy cég felajánl x kg (nagy mennyiségű) tápot, akkor azt szállítsák is ki nekik, mert ha nem akkor amúgy nem is kell.

(Tisztelet a kivételnek, vannak normális helyek is.)


Nekem is Illatos útról van a kutyám. Köhögve, soványan, bélférgesen, bélgyulladással hoztam ki. Volt egy félbetört gyulladt foga is. Egy hónapig fosott szerencsétlen (a sok balfsz állatorvos érdeme is), de rendbejött. Bőrférges, 1 éve gyógyszerezem, 100%, hogy a telepen kapta el (érdekes módon azóta szűrik ezt a betegséget a telepen és rengeteg a fertőzött kutya- de az egész országban is!).


Ettől függetlenül én nem bánom, hogy sintértelepről (Illatos) hoztam kutyát, nem faggatóztak (mondjuk n kapásból mondtam, hogy milye kaliberű kutyát keresek), a dolgozók is normálisak voltak.


A kutya persze egy kis köcsög, nagyon nehéz eset, de ebbe ne menjünk bele. :D

2017. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is, nagyon. Kinéztem egy kutyát. Elmentem, megnéztem. Elmondtam milyenek a körülményeink, (belváros, 3. emelet, lift nincs, stb) kb milyen kutyát szeretnék. Persze, ennek a kinézett kutya megfelel. Ehhez képest a kutya rettegett a forgalomtól, a lépcsőtől, és az orvos szerint 5 helyett inkább 7-8 éves. Hát kösz, kb mindenben hazudtak nekem. Visszavittem pár nap után kb 1 oldalas jellemzővel. Pár nap alatt lett gazdája, vidékre került, családi házba. Nem járnak autók, nem kell lépcsőznie és remek dolga van.

Az örökbefogadás mellett az egyik legnagyobb érv az, hogy nem zsákbamacska a felnőtt állat, és a menhelyen dolgozók segítenek a hozzád illő kutya kiválasztásában. Hát a tapasztalatom alapján nagyon nem.

2017. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért a menhelyekben csalódtál, mikor a kommentelőket szidod. Voltál személyesen menhelyen körülnézni? Ott elszokták mondani, hogy melyik kutyát ajánlják gyerek mellé és melyiket nem. A többiek elfogultsága és véleménye meg kit érdekel?

Egyébként meg tarts engem is elfogultnak, de nekem is az a véleményem, hogy a kutya viselkedése zömében a gazdin múlik.

menj be személyesen, és mondd el az aggodalmaidat is, ha mindenképp menteni akarsz. Ha ebben nem vagy biztos, és félő, hogy retúr kutya lesz, akkor inkább neki se állj.

Az én negatív tapasztalatom inkább az volt egy gyepitlepen, amikor idő hiányában már zárás előtt mentünk nem sokkal kutyát választani, és egyáltalán nem érdekelte őket, hogy viszek-e kutyát, csak az órájukat nézegették, és hangot is adtak neki, hogy most már igyekezzek dönteni. Ami ugye nem egyszerű, ráadásul kettőt vittünk, és ne hogy már ez ne legyen nekik jó, hogy az ember kutyát visz és nem fér bele esetleg plusz 5 perc. Hátat fordíthattam volna sértődötten, hogy jó, ha ti nem akarjátok, hogy ma kiszabadítsak két kutyát, hát a ti bajotok. De ez nem igaz, mert nem az ő bajuk, hanem az állaté.

Ha az emberi véleményekből indulsz ki, akkor szegény kutyáktól veszed el az esélyt, semmiképp ne ez vegye el a kedved.

2017. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
9. voltam. A 8-as kommentelőre reagálva: Ilyenek mondjuk tényleg előfordulhatnak, de azt nem szokták eltagadni, ha egy kutya nem való gyerek mellé, mert annak súlyos következményei lehetnek. Szerintem érdemes a menhelyen kicsit tovább nézelődni, és több mindenkitől véleményt kérdezni. pl. a gondozókat is le lehet szólítani.
2017. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!