Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalodtam a menhelyekben, Ti...

Csalodtam a menhelyekben, Ti mit tapasztaltok?

Figyelt kérdés

Fiatal koromban hatalmas allatvedo voltam, kutyaiskolaztak, kutyaztam mindent csinaltam.


Most kisgyerekeim melle vennenk az elso kiskutyat es egybol menhelyi kiskutyara gondoltunk.


Tobb heti keresgeles es levelezes kicsit csalodtam a menhelyekben. Elvakult, mar-mar tulzasokba eso allatvedelmet latok. Egyik esetben egy kutyat leadtak mert megharapta a csalad 3 eves gyereket. Hat agyonszidtak a kommentelok a felelotlen kutyatartot es egyebkent is minek engedtek a gyereket a kutya kozelebe. En nem itelkezem de en is elpaterolnam a kutyankat ha a gyerekem fele barmifele agressziot latnek.


Masik esetben kutyat visszahozzak mert szetasta a kertet. Erre agyonszidjak a felelotlen kutyatartot, mert kutya mellett ne akarjon kertet. Nem mondom, hogy tokeletes kert kell, de azert meg tudom erteni a masik oldalt is.


Es meg tobb hasonlo esetet lattam.


Aztan felposztolnak egy kutyat es kovetelik, hogy osszak az emberek es gazdisodjon mar be.


Egyet ertek az allatvedelemmel, en is mentettem kutyat (meg a posztolos korszak elott) es tudom mirol szol az egesz. De ugy latom ma ez sokszor tulzasokba fordul. Ti hogy latjatok?


2017. máj. 10. 12:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%

Mi csak szerettünk volna kutyát állatotthonból hozni. Kinéztük a kutyust, kimentünk megnéztük és döntöttünk, hogy valóban örökbe fogadnánk. A probléma ott kezdődött hogy kikötötték, hogy nem hozhatjuk el ameddig nem bizonyosodnak meg róla, hogy jó helyre kerül. Ebbe még bele is mentünk, aztán jött a következő, hogy látogassuk a kutyát mert azonnal nem hozhatjuk el. Ez a mi esetünkben azt jelentette, hogy hetente pár alkalommal 20 km a kutyához és haza, 2-3 hónapig. Ezt már nem tudtuk vállalni. Csak vasárnap van együtt a család.

Kertesbe hoztuk volna kinti benti kutyusnak 150 nmes házba.

2017. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
11. azért ennek a módszernek is megvan az oka. Sem a kutyának, sem a menhelynek nem jó, hogy egyik héten elhozzák, másik héten visszaviszik, mert kösz nem erre gondoltunk. Ráadásul a kutya ettől egyre csak sérül.
2017. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12. Odamentünk megnéztük kiválasztottuk. Vizsgálták, hogy hova fog kerülni az állat és el fogjuk e tudni tartani, ez kb 3 hét alatt lement.Ez alatt a három hét alatt, látogattuk, vittünk neki ezt azt elvihettük sétálni. Tehát nem voltunk idegenek a kutyának, és mi is megismertük a kutyus tulajdonságait nagyjából. A komoly szándék részünkről egyértelmű volt. Az otthon pedig még további 2-3 hónapra bent tartotta volna a kutyát, és kikötötte a látogatás feltételét a hazahozatalhoz.
2017. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, az általad leírt dolgok csupán nevelés és foglalkozás hiányában alakulnak ki! Ha nálad is ez lesz a helyzet, plüsskutyát vegyél!


Eleve kezdjük ott, hogy egy tudatos, felelősségteljes embernek a kutyája nem lesz agresszív egy családtagra sem, hisz már az első pillanattól ennek megfelelően neveli. Ez a fenti esetben elmaradt, majd utána persze a kutya lett a "szemét", és ahelyett, hogy ezt a problémát orvosolnák, ami ugye munkás feladat, inkább kihajítják az ebet. Erre én is csak azt tudom mondani, hogy az ilyen ember, az ilyen gazda elég rongy alak, alkalmatlan állattartásra.


A második eset a nem megfelelő lefárasztástól alakul ki. És ha a kutyával való foglalkozás megerőltető, ha a gazdika lusta, majd rájön, hogy a kert fontosabb, mint egy családtag, akkor kár megint kutyát vállalni.

2017. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%

Mindig a kutya gazdája a hibás,jó hogy szidták.


Eleve egy 3 éves gyereket nem hagyunk együtt még a világ legbarátságosabb kutyájával sem. Sokszor a gyerekek eléggé erőszakosak,nem értelmezik a kutya testbeszédét aztán a kutya megelégeli aztán bumm. Kutya lehet sőt biztos adott jelzést. A kisgyerek sajnos nem értette ezt ebből lett a baj.Kedves anyuka vagy apuka meg felelőtlen volt és egyedül hagyta a gyerekét a kutyával.Mondanám,hogy megérdemelték, de persze nem, szegény kisgyerek itta meg a levét na meg a kutya a felelőtlen szülők miatt!!!!


Kutyás gyerekes családban fontos,hogy a gyereknek korán megtanítsuk,hogy a kutyával hogy kell bánni és a kutyát is megtanítani,hogy a gyerekkel hogy kell bánni.


Egy kolléganőmnek 7 kutyája( 3 mentett belőle) van és egy fia. Sosem volt probléma.

Pedig 4 kg-os kutyától az 50 kg-osig minden van nála.

Szóval NEVELÉS.


Kert ásás is ilyen nevelésen múlik minden.


Meg persze a felelőtlen fajta választás is probléma, lusta emberek munka és sport kutyákat tartanak akik szöknek,ásnak,rombolnak, agresszívek, ugatnak. Nincsenek lefárasztva. pl border collie,német juhász,dobermann


Az meg,hogy ki mennyit költ a kutyájára szerintem teljesen magán ügy.


Valaki 1 éves gyereknek 50 ezres nike cipőt vesz amit pár hónap múlva kinő és használhatatlan. Na én meg ezt tartom túlzásnak. 1-2 hónapért kiadnak egy cipőért 50 ezret.


Felnőttként magamnak sem veszek ennyiért cipőt,pedig megtehetném. Csak nem adok ki ennyit rá.


Kutyák költsége meg általában az orvosi számla ami megnyomja, senki nem tehet arról,hogy ha egy műtét 100-300 ezer Ft.


Kutyás barátom 250 ezret hagyott ott a dokinál,mert a kutyája diszpláziás lett(nagytestű). Ha nem műtetti meg akkor a kutya örök életében nyomorék lett volna vagy pedig el kellett volna altatni. Mivel 4 éves kutya, nem öreg,szemrebbenés nélkül meg műtette.


Hagyta volna nyomorékan,fájdalmak közt a kutyáját?????


Állat tartás hobbi ami nincs ingyen, pénzt kell rá áldozni. Mivel élő érző lényekről beszélünk ha beteg akkor orvoshoz kell vinni akármennyit mutat az orvosi számla végösszege.Ki kell fizetni.


Ha ezt vki nem tudja bevállalni akkor nem kell kutyát magához vennie.

2017. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

Én abban a menhelyben csalódtam, amelyik nem értesített, hogy befogták a megszökött kutyámat.

Nem mai sztori, de elszökött az akkor 10 éves kutyám. Mindenhol kerestem, a rádió is zengte, állatorvosoknál, menhelyen bejelentettük. Hónapokig kerestük, nem lett meg, végül feladtuk.

3 évvel később teljesen véletlenül megtudtam, hogy a városunk határában lévő menhely befogta az eltűnése után kb 3 héttel (egy a menhely új lakóiról szóló cikkben volt, fényképpel, biztos, hogy ő volt). Nem értesítettek. Mikor a cikket megtaláltam, kirobogtam hozzájuk, nem volt ott, és a hevenyészett nyilvántartásuk szerint örökbe is adták. A menhely vezetője gyakorlatilag térden állva esdekelt, hogy ne jelentsem az ügyet. Nem jelentettem. Addig az adóm egy százalékát, meg az időszakos jótékonyságot mindig nekik küldtem, azóta nem.

Nem általánosítok, bízom benne, hogy kevés az ilyen eset, de ez engem nagyon kiábrándított.

2017. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

16. Nagyon szomorú amit leírtál és tényleg felháborító. Viszont az is bánt, hogy bármit teszünk a menhelyek ellen, az állatok ellen is vétünk. Nem jó, ha rossz híre van egy menhelynek, és nem mennek oda menteni. Némelyikkel nem egyszerű, de én csak az állatok érdekeit nézem ilyenkor.

Úgy látom a kérdező is eltűnt, mert azt tapasztalja, hogy itt is az elfogultak táborába ütközött.

2017. máj. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
17: igen, igazad van, igyekeztem is úgy lépni, hogy azért továbbra is az állatokat segítsem. Már nem az állatmenhelynek, hanem az egyik állatmentő egyesületnek küldtem a jótékony összegeket, akik a megyében a hontalan állatokat befogják, gyógykezelik.
2017. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Koszonom a velemenyeket, kb ezt a szimes kepet tapasztalom en is a menhelyeknel.

A kutyaharapasban nem tudok egyet erteni. Itt mindenki allitja, biztos otthagytak a gyereket, biztos elhanyagoltak a kutyat, hat en ezt nem tudom. Nem voltam ott, nem tudom a korulmenyeket. Akkor is haraphatott a kutya ha epp itt voltak a szulok is. Lehet nem is harapas volt csak odacsipett. Lehet csak ramorgott a gyerekre. Lehet a gyerek agyonnyuzta, lehet csak odament mikor eppen evett. Azt tudom, hogy en minden esetben elpaterolnam azonnal a kutyak, hiaba a szivem szakadna meg erte.

Konnyu mindig az allattartot felelotlennek nevezni, ez az esetek donto tobbsegeben igaz is. Es a kedvenc mondatom 'vegyen az ilyen plusskutyat! :)


Erdekes modon amikor elveszett kutyakrol vannak posztok, elvetve van csak koztuk keverek kutya. Szinte mind fajtiszta kutya...azaz ezek az emberek is megvettek a szaporitos 40-50ezres kutyat...

2017. máj. 11. 06:41
 20/26 anonim ***** válasza:
78%

Azt írtad volt már kutyátok, de mégis úgy látszik, hogy fogalmad sincs az egész kutyanevelés témáról. Ha normálisan meg tudtad volna nevelni a saját kutyád akkor talán nem kételkednél benne, hogy egy megfelelően nevelt kutya nem fogja 'kedvtelésből', minden ok nélkül megharapni a családtagját, mert ez neki sem érdeke. (Egy egészséges kutya esetén)

Persze, hogy az állattartó a felelőtlen mivel az ő felelőssége a kutya. Ha egész nap ugat a kutya és feljentést tesznek akkor nem a kutyának küldik majd a lévelben a felszólítást, hanem a gazdájának. Pont úgy ahogy a gyerekedért te vagy a felelős. Szép is lenne ha óvoda jelentkezésnél a gyerek kéne aláírja a saját jelentkezését vagy elmenjen a postára és átvegye a családit 3 évesen.


Különben gyorsan hangnemet váltottál a mély felháborodásodból a 'próbáljuk kimagyarázni magunkat' stílusba. :)


Még hozzátenném azt az egészhez, hogy ha megszökik a kutya az sokszor szintén a gazdája felelőssége. Ha azért szökik meg mert a közelben van egy tüzelő szuka akkor a kerítéssel volt gond. Ha azért szökik meg mert unatkozik akkor pedig többet kell vele foglalkozni. Mindenki olyat kutyát válasszon aminek az igényei beleférnek a mindennapokba.


Azért látsz több szapis kutyát elveszve mert a Magyarországon a kutyák kb 10%-a van tenyésztőtől, de szerintem még ezzel is sokat mondtam. Aki pedig rááldoz X*100 000Ft-ot az nem fogja kerti dísznek kitenni a kutyát a udavarra hanem foglalkozni fog vele. Sőt az olyan eset is ritkább amikor küllem miatt vállalnak ilyen kutyát de az igényeivel nem bírnak. Ellenben sokan ajándékba veszik a 10-en éves gyereknek a kutyát vagy csak hirtelen felindulásból mert mennyire aranyos egy ilyen kölyök. Nem véletlen ezekből a fajtákból van a legtöbb elveszett kutya - Pl NJ, Husky, Foxterrier, Tacskó, Vizsla vagy akár melyik másik energikus fajta. Bármennyire meglepő itt is a gazda választott felelőtlenül.

2017. máj. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!