Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csalodtam a menhelyekben, Ti...

Csalodtam a menhelyekben, Ti mit tapasztaltok?

Figyelt kérdés

Fiatal koromban hatalmas allatvedo voltam, kutyaiskolaztak, kutyaztam mindent csinaltam.


Most kisgyerekeim melle vennenk az elso kiskutyat es egybol menhelyi kiskutyara gondoltunk.


Tobb heti keresgeles es levelezes kicsit csalodtam a menhelyekben. Elvakult, mar-mar tulzasokba eso allatvedelmet latok. Egyik esetben egy kutyat leadtak mert megharapta a csalad 3 eves gyereket. Hat agyonszidtak a kommentelok a felelotlen kutyatartot es egyebkent is minek engedtek a gyereket a kutya kozelebe. En nem itelkezem de en is elpaterolnam a kutyankat ha a gyerekem fele barmifele agressziot latnek.


Masik esetben kutyat visszahozzak mert szetasta a kertet. Erre agyonszidjak a felelotlen kutyatartot, mert kutya mellett ne akarjon kertet. Nem mondom, hogy tokeletes kert kell, de azert meg tudom erteni a masik oldalt is.


Es meg tobb hasonlo esetet lattam.


Aztan felposztolnak egy kutyat es kovetelik, hogy osszak az emberek es gazdisodjon mar be.


Egyet ertek az allatvedelemmel, en is mentettem kutyat (meg a posztolos korszak elott) es tudom mirol szol az egesz. De ugy latom ma ez sokszor tulzasokba fordul. Ti hogy latjatok?


2017. máj. 10. 12:13
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Latom sikerult osszegyujteni az osszes vehemens allatvedot. Ha nem csinaltam volna en is ezt akkor talan meg egyet is ertenek, de csinaltam, dolgoztam menhelyen, mentettem kutyat. Es igaz, hogy a magyar allattartas donto zomeben felelotlen, de az itt leirtak szerint kb senkinek nem kellene kutyat adni csak aki a hatalmas kerje mellett, kinti-benti tartassal vallalna kutyat es max felallasban dolgozik, hogy legyen ideje napi legalabb 1-2 orat foglalkozni a kutyaval meg setaltatni. Ez egy csalad eletebe nem fer bele egyszeruen, sem anyagilag sem idoben. Akkor ezek szerint csaladba nem valo kutya.


Egyebkent a csalad eletebe megfelelo fajta valasztassal, rendes keritessel, foglalkoztatassal egyet is ertek, csak nem ilyen elvakult mertekben.


Es koszonom a privat leveleket, ugy latom nem vagyok egyedul a velemenyemmel.

2017. máj. 11. 09:32
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyaharapasban nem tudok egyet erteni. Itt mindenki allitja, biztos otthagytak a gyereket, biztos elhanyagoltak a kutyat, hat en ezt nem tudom. Nem voltam ott, nem tudom a korulmenyeket. Akkor is haraphatott a kutya ha epp itt voltak a szulok is. Lehet nem is harapas volt csak odacsipett. Lehet csak ramorgott a gyerekre. Lehet a gyerek agyonnyuzta, lehet csak odament mikor eppen evett. Azt tudom, hogy en minden esetben elpaterolnam azonnal a kutyak, hiaba a szivem szakadna meg erte. "

Nem tudod mi történt saját bevallásod szerint, de minden esetben a kutya a hibás és el kell paterolni. Ilyen intelligenciával minek vagy önkéntes? Olyan vakon vagy a kutyákkal kapcsolatban, hogy nem értem minek foglalkozol velük.

2017. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan veszed, hogy a kutyat hibaztatom. Nem baj fuss neki megegyszer. EGYALTALAN NEM HIBAS A KUTYA AZ ESETEK 99%ban. En azt mondom, hogy ha egy allatnak ember fele agresszioja van, akkor annak az allatnak sajnos mennie kell. Nem szabad kockaztatni ha embereletrol van szo (bar sok ember megerdemelne). Az allatkerben is ha egy allat emberre tamad elaltatjak, pedig ott aztan tenyleg nem az allat a hibas.


Ilyen a vilagunk, az ember van elol. Lehet szidni, kommentelni, puffogni de akkor sem maradhat egy csaladban egy olyan kutya aki agressziot mutat egy csaladtag fele. Volt agressziv kutyam, tizenevet lehuztam vele es nem gyereknek valo az.

2017. máj. 11. 11:11
 24/26 anonim ***** válasza:
79%

"Es igaz, hogy a magyar allattartas donto zomeben felelotlen, de az itt leirtak szerint kb senkinek nem kellene kutyat adni csak aki a hatalmas kerje mellett, kinti-benti tartassal vallalna kutyat es max felallasban dolgozik, hogy legyen ideje napi legalabb 1-2 orat foglalkozni a kutyaval meg setaltatni. Ez egy csalad eletebe nem fer bele egyszeruen, sem anyagilag sem idoben. Akkor ezek szerint csaladba nem valo kutya. "


Ekkora hülyeséget is rég olvastam. Itt nem arról van szó, hogy senkinek nem való kutya. Itt arról van szó, hogy mindenki válasszon olyan kutyát aminek megfelelő életfeltételeket tud nyújtani. Panelba nem viszel magadhoz három Border Colliet mert az a kutyának nem elég, de például egy Bichon jól érzi magát panelban is, megfelelő foglalkozás mellett.

Megint csak arra tudok visszatérni, hogy ez egy hobbi. Mint minden hobbi ez is idő és pénz. Ha neked csak félállásban van napi 1-2 óra szabadidőd akkor ne vállalj kutyát. Neki se jó, neked se jó és kötelezőnek se kötelező. Nem tudom miért hiszed azt, hogy kötelező kutyát tartani, még ha nem is tudsz megfelelő körülményeket nyújtani neki.

De akkor tegyük fel a gyereked eljár teniszezni. Az edzés 1 óra, az út, átöltözéssel, zuhannyal mindennel szintén 1 óra. A tagdíj meg amit üzemanyagra költessz az eljutáshoz 20 000Ft / hó. Egy 35kg-os kutyára sem költessz többet havonta. Mindenki más hobbit választ, egyik sem kötelező. Ami belefér az idejébe és a költségvetésébe azt csinálja.


Szerintem egy 4 fős családban ahol a két szülő dolgozik simán belefér ennyi a kötlségvetésbe, de ha nem akkor megint csak azt tudom mondani, hogy nem kötelező.

2017. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de ez a harapós elméleted full baromság.

Nem tudom,hogy te mennyit,hogy mentettél,én jelenleg egy igen nagy számú falkával élek.

Szinte mindegyikük mutatott agressziót,mikor idekerültek. Volt, amelyik megcsípte a gyereket.

Mindet leszoktattam.

Sőt, a németjuhászom 4éve úgy került ide,hogy cukipofa, közben kiderült,hogy 2komoly emberre támadáson van túl.

1,5év kellett,hogy rajtam kívül bárkit elfogadjon.

Ma sem családi kutya, nem alszik idebenn, nem mehet egyedül a gyerekek közelébe. De soha nem adnám senkinek.

2017. máj. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát tartani nem kötelező :)


Ha nem fér bele havonta az anyagiakba és a napi életviteletekbe akkor mégis minek,ha csak kerti dísz lenne? De ha vmi rosszat csinál már elpaterolnád??

Ilyen felfogással felesleges kutyában gondolkoznotok.

Arra,hogy a gyerekek néha megsimogatják,meg 3x eldobják a labdát felesleges.


Én 8-9 órában dolgozok havonta 2x ha van olyan hogy 6 órát. Na mindegy a lényeg,hogy van időm a két kistestűmre. Munka előtt leviszem őket reggel. Haza érek akkor egy hosszabb séta van,este pedig egy rövid egészségügyi. Hétvégente meg nagyobbakat sétálunk.


Volt mikor konkrétan hó vége volt és 10 ezer ft-om volt még. Durván 2 hét kellett volna fizuig. De a kutya lebetegedett és 6 ezer ft-omba volt.

4 ezret kellett beosztanom 2 hétig.

2017. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!