Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másik...

A kutyám megölt egy másik kutyát Mi a teendö?

Figyelt kérdés
Egy 11 honapos fiu amsztafom van kertbe tartom. Ma egy kisebb méretü kutya bedugta a kapun a fejét a kutyám elkapta azzonal kimentem hogy szetvalaszam a kutyakat kinyitottam a kaput hogy kimenjek es a kisebbik kutyat kihuzzam de ebbe a percbe a kutyam kiszökött és kiszaladt egxenesen a kutya utan megimt elkapta a torkát és megölte hiába ütöttem húztam hiába a kutyám nem engedte el után egy lavorbs hoztak vizet es azzal öntöttük le el is engedte de a kutya már halott volt. Egy folytába a halott kiskutya jár az eszembe nem megy ki a fejemböl. Ezek után mit csináljak a kutyámal adjam oda egy menhelynek? Sose csinált ilyet mimdig ram halgatot gyerekekel nőt fel és soha senkit nem bántott. A kiskutya nyakörvén volt egy szám azt felhivtam elvitték a halott kiskutyát a gazdája. Ezek után feljelenthet? Ebböl nekem milyen problémám lehet? A kutyámmal mit csináljak sajnálnám ha oda kellene adni de azt is ha még rgy ilyet csinál.

2017. máj. 17. 13:05
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva.


Mindenképp arra kéne rágyúrni, hogy felizgatott, elborult állapotában is tudj rá hatni. Ez a leírtak alapján egyedül nem fog menni, kifejezetten ehhez (!!!) kérj segítséget kutyaiskolában vagy leinformálható házhoz jövő kiképző segítségét vedd igénybe.


"Még sose csinált ilyet." Ó, hányszor hallottam én ezt már bull típusú kutyák gazdáitól.

2017. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
20# nem igazán. Ha egyacska pl. bejöne az udvarra és elkezdené kergetni biztos hogy nem álna meg ha rászolok. Labdázásközbe parancsra nem rakja le a labdát de szerintem ez lényegtelen. Ha azt mondom neki ül leül ad pacsit ha kérem de sok másba nem halgat.
2017. máj. 17. 19:04
 23/40 anonim ***** válasza:
66%
Ja, és akkor elpusztít majd akár minden élőlényt ami a közelébe kerül? Grat... Sajnos tényleg sok ilyen divatkutyatartó van :(
2017. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérdező, erről beszélek. Itt voltak végig a jelek, a kutyát eddig sem tudtad leállítani, ha elborult az agya. Erre kéne nagyon rámenni és felfogni, hogy egy amstaff nem vicc, nála nem lehet elnézni ilyen dolgokat. Velük csak akkor lehet együtt élni, ha 1000%-osan engedelmesek.
2017. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

"de szerintem ez lényegtelen"

Nem lényegtelen. Ez mind azt mutatja, hogy képtelen vagy a kutyádat irányítani, ha bármi izgalmas közbe jön. És hidd el, egy amstaff számára a verekedés a legizgalmasabb.

2017. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ordít rólad, hogy fogalmad sincs, mibe vágtál bele a kutyatartással úgy általában, a fajtáról nem is beszélve. - Egy átlag kutyasuli itt már nem lesz elég, személyre szóló foglalkozások kellenek, de az csak mankó lesz. Nagyon össze kell szedned magad, és teljesen más szemszögből tekinteni a kutyanevelés kérdésére és feladataira. Sokat hibáztál eddig, és most már nehezebb dolgod lesz, mintha elsőre jól csináltad volna, de ha érzel magadban elég erőt és elszántságot hozzá, egyáltalán nem lehetetlen a feladat.

Amúgy a gazdája nem hiszem, hogy feljelent, végül is ellenőrizetlenül hagyta a kutyáját, és az eset lefolyásáról sem tud bizonyítani semmit.

A kutyáddal meg most már felesleges haragot tartani - és nem "bánta meg": ez kb. a "kutya gonosz" szintje:(

2017. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
26 vagyok: ja, az, hogy a kerítést benyúlás-biztossá teszed, és figyelmeztető táblát teszel ki, azt már többen is írták, különben is alap.
2017. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, miért pont amstaff kellett ?Menő, mert Sanyiéknak is az van meg Lecsóéknak ? Vagy csak vele érzed bátornak magad ? Már ne is haragudj, de nem hiszem el, hogy fajta szeretetből vetted. Aki szeret egy fajtát, az ismeri a tulajdonságait, hogy kéne bánni vele, mire kell figyelni. Azt már kérdezni sem merem honnan van. Ha nem tenyésztőtől, jól bevizsgált szülőktől, akkor nem is csoda, hogy ilyen.
2017. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Ha beeadom a menhelyre ott elaltaják egy idő után ha nem viszi haza senki?
2017. máj. 17. 20:27
 30/40 anonim ***** válasza:
52%
Menhelyen nem veszik be, mert mindenhol teltház van, de ott nem altatnak. Gyepmesternek kötelessége elvinni, de ott altathatják, ha nem viszi el senki. De nem értem, miért kéne menhelyre adni, írtuk, hogy kezelhető a probléma.
2017. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!