Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell leszólni ha a...

Miért kell leszólni ha a kutyám neveletlen?

Figyelt kérdés
A kutyám amikor meglát egy másik kutyát egyből játszani akar vele. Ilyenkor lefekszik, majd hisztis hangon ugat. Próbálom tiltani, de nem könnyű. Ha pedig valaki csodával határos módon odaengedi egyből el is rántgatja mert "fiú" és azokkal nem jön ki. Szerintem ez sztereotípia, nem a kutyák nemétől függ az ismerkedésük eredménye. Ha pedig nem engedik oda hozzank és a kutyám hisztizik (próbálom nevelni) még be ki is beszélnek a hátam mögött. Persze lehet hog csak 13 éves vagyok (és lány) de szerintem eléggé értek a kutyákhoz. Nyáron tervben van a kutyasuli, de addig sajnos nem tudok már mit csinálni. Pár kutyuson kivűl senkivel sem tud játszani. 1,5 éves, kan, süket.
2017. máj. 23. 10:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%

"szerintem eléggé értek a kutyákhoz"


Szerintem meg nem, mert képtelen vagy megnevelni a kutyádat. Előbb errre gyúrj rá, aztán lehet sértődgetni.

2017. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a pár kutyus pont elég, amíg neveletlen a kutyád örülj ha az a pár szóba áll veled és engedik hogy a kutyád játsszon. A többieket meg hagyd békén mert egy rosszul reagáló kutyára egy alapból tök nyugodt kutya is rosszul reagál... előbb neveld a kutyád, ne erőltesd az oda menést. Vagy ha az odamenés még megy, és szépen össze tud szagolni a kutyákkal az elmegy, de mikor látod hogy játszani kezdene állj tovább. Az ismerősökkel gyakorolhatod ezt, hogy oda mész, megszaglásszák egymást és tovább mentek. Játszani csak vezényszóra szabad, nem amikor kedve van. A többieknek meg igazat kell adnom, lehet hogy a te kutyád barátságos, másé viszont agresszív kanokkal, van ilyen. Ha oda mész és megharapja a kutyád ő lesz a hibás. Az én kutyám is ilyen, mondjuk ő nem hisztizik, csak nagyon domináns a fellépése és sok kutya rosszul reagál erre, ezért néha ha valaki megkérdezi hogy szuka vagy kan és az én kutyám a megfelelő akkor oda engedem, de alapból nem erőltetem ezt az egészet. Szépen leültetem és megvárjuk a másikat.
2017. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Sehol sem írtam hogy elengedem!!! Sőt, nagyon féltem és ahhoz képest hogy 99% behívható nem engedem el!

Egy kutyával sem játszik agresszívan, multkor nekiment egy kis pincsi és simán hagyta hogy szaggassa. Elöször mielőtt odaengedem megkérdezem a gazdát. És igen, értek a kutyákhoz! 13 éves vagyok, 5 éves korom óta tanulmányozom a kutyák viselkedését magas fokon, mindenből a legjobbat kapja, de amikor a menhely nem mondja meg hogy süket és a nyakadba varr egy makacs terriert nem kellemes! Altatástól.mentettük meg, 5 hónapos volt! A szomszéd kutyához én vagyok az egyetlen aki hozzá mer nyúlmi! És nem ítélek el pórázos kutyát, csak azt utálom amikor valaki telefonál a kutyája meg flexin garázdálkodik, vagy elengedik az agresszív berni pásztort, aki rátámad a mienkre. És ha már szeretnétek belekötni azért írtam hogy próbalom, mert nem sikerül tökéletesre nevelni. Azért sem kell leszólni, mert a 4000ft/alkalmas kutyasulit is én fogom fizetni. A szüleim pedig egyáltalán nem értenek a kutyákhoz. Kiolvastam kb minden kutyás weboldalt, 3 évig nézegettem itt a kérdéseket, tenyésztőt kerestem, könyveket olvastam. De ha bárki adna tanácsot meghallgatom, mert szerintem ez még így is jó teljesítmény.

2017. máj. 23. 14:43
 14/24 A kérdező kommentje:
És szocializálva van. Már első héten voltunk pályaudvaron, futtatón, fressnapfban, megismertettem vonattal, busszal, kocsival. Kutyákkal is játszott már amennyi itt nem idegbeteg vidéken.
2017. máj. 23. 14:45
 15/24 anonim ***** válasza:
38%

A rövid válasz: igen, idegesítő bolhafing mitugrász kutya.

Azt kell csinálnod, hogy nem engeded oda (kéne vkitől egy kutyát szerezni), és befogni a száját, amikor rinyál, és mondani neki, hogy kuss. Amikor befogja, akkor meg szokásis dícséret stb.

De nem hiszem, h már változni fog.

2017. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
És sehol sem írtam hogy cukimuki kis idegroncs. Ő egy jó ösztönű keverék, akit ugyanúgy nevelni kell mint egy németjuhászt, tisztában vagyok vele. Gyakorlom vele a falkavezér gyakorlatokat is, amígy berakok egy mosást kinnt hagyhatom a pogácsát az ágyon, nem eszi meg, mert tudja hogy nem szabad. Ugrálásról már az első héten le lett szoktatva. Én is utálom az elkényeztetett táskakutyákat, eredetileg nagy keverék volt tervben de így alakult. A tápoknak is utánaolvastam, szinte mindennek aminek lehet. És még egyszer mondom. Tudom hogy egy terrier és nem társasági kutya.
2017. máj. 23. 14:53
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hatásos a tiltásod. Egy jó tiltást nem kell pár alkalomnál többször alkalmazni. Hogyan tiltod?
2017. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat! Általában felmutatom a mutatóujjam (jelentése "nem") vagy megrázom a grabancát, próbálom kizökkenteni, legrosszabb esetben lendítem a kezem mintha meg akarnám ütni. Ilyenkor abba szokta hagyni.
2017. máj. 23. 14:58
 19/24 anonim ***** válasza:
77%
Még gyerek vagy... Azt nem vagy képes felfogni, hogy neked lehet akármilyen cukimuki jólnevelt szuper kutyád, a másik kutya akkor is agresszíven reagálhat rá. Kérdezés nélkül akkor sem engedjük oda a kutyánkat máséhoz, ha pedig a másik gazda nemet mond a kérdésre, akkor azon nem felháborodni kell, hanem örülni, hogy elkerültél egy konfliktust.
2017. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

"És igen, értek a kutyákhoz! 13 éves vagyok, 5 éves korom óta tanulmányozom a kutyák viselkedését magas fokon"


Erre térjünk vissza akkor, amikor már pár kutyát sikeresen megneveltél. Attól, hogy te olvasol kutyás könyveket, még nem fogsz érteni hozzá, pláne nem magas fokon. Ez egy olyan dolog, hogy CSINÁLNI kell, nem olvasni róla. Egyenlőre le kéne szállni a magas lóról első körben és elismerni, hogy problémák vannak a TE KUTYÁDDAL és nem a másokéval

2017. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!