Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát sétáltatni póráz...

Lehet kutyát sétáltatni póráz nélkül? Illetve nem kapnak valami bűntetést a kutyatartók hogyha nem szedik össze a kutyájuk után a sz*rt?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, szeretem a kutyákat, de szerintem nem lenne szabad póráz nélkül sétáltatni őket, még ha csak ilyen kis padlócirkálókról van szó, mindig jönnek oda "támadni" engem, persze kiröhögöm őket, a bokámat sem tudják megharapni.:D

Mi lenne ha én sétáltatnék egy nagyobb testű kutyát pórázzal, és egy ilyen kiskutya meg oda jönne kötekedni?

A másik hogy nem lehet szinte sehol sem menni, még a járdán sem normálisan, mert tele van "aknákkal". Nem igaz hogy nem bírják összeszedni a kutyájuk után. Nem lehet szólni valakinek ezzel kapcsolatban?



2017. máj. 26. 09:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Levideózhatod és mivel közterületen történt az eset a szabálysértést elkövető jogait sem sérted, viszont a felvételt nem fogják sehol elfogadni mivel csak hatóságilag hitelesített kameráktól fogadják el. Ugyan ez vonatkozik a gépjárművekben lévő fedélzeti kamera képére. Közvetlen bizonyítéknak csak hitelesítés után fogadják el. Eléggé értelmetlennek tartom ezt, de nincs mit tenni.


Esetleg a város vezetőségének tudsz kérvényt benyújtani, hogy közeresek legyenek gyakrabban arra és bírságoljanak. De ennek az esélye sem igazán nagy.

2017. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
2017. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
+1, a szobacirkálósokra nyugodtan tegyél feljelentést, ha lehetséges felvétel alapján. A helyi jegyzőhöz kell elmenni vele. Nekem a póráz nélkül sétáltatással semmi bajom, de amikor egy elkényeztetett agresszív kutyát rám enged a gazdája futás közben, aztán még utána neki áll feljebb, amikor kiosztom, az kiveri a biztosítékot. Ma is volt ilyen, először megkértem, hogy fogja meg, ha már póráz nélkül viszi, mert láttam, hogy megindult felém a kutya, és hogy nincs az irányítása alatt. Erre elkezdte, hogy miért, félek ilyen kis kutyától? Mondom attól félek, hogy rálépek, aztán eltörik a gerince. Aztán persze ment a hupákolás, cirkuszolás, ahogy lenni kell. :D Persze nem fogta meg a kutyát, elindult utánam, úgyhogy nekem kellett rúgnom párat feléje, hogy tudja hányadán állunk. Nagyjából ez itt a divat. Meg tipikusan ezek a fajta gazdák szoktak gyilkossággal fenyegetőzni, most is tolt valami ilyesmi szöveget, hogyha megrúgtam volna, addig élek, stbstb. Nyilván én se hagytam szó nélkül, ment a szájkarate. Ismerem egyébként szerintem, bár sötét volt, úgyhogy csak 60%-ra mondom. Egyedülálló 50-es nő az elkényeztetett szobacirkálóval, akit gyerek helyett tart. Talán ha megharapna a kutya feljelenteném, egyébként nem érdekel annyira a dolog. Igazából csak zavar, hogy mindig úgy sétáltat póráz nélkül, hogy a kutya irányít, és gyakorlatilag bármit megtehet. Az ilyet nem szabadna hagyni. Tegnap pl egy collie jött szembe, mögötte 10m-re a gazdái, aztán amikor meglátott hátranézett, hogy akkor mi legyen. Gondolom engedélyt akart kérni terelésre, vagy passz. Mindenesetre ilyen egy jól nevelt kutya, még csak meg se próbált odajönni engedély nélkül. Ezért nincs értelme szerintem annak, amit más írt, hogy "nem visszahívható" néhány kutya. Nem kell olyan helyzetet teremteni, hogy vissza kelljen hívni. Erre meg közterületen a megoldás vagy a póráz vagy a kutya képzése. Valszeg lesz majd nekem is később feljelentésem, mert van egy ház, ahol évek óta az utcára engedik a kutyákat, aztán ők már úgy gondolják, hogy az az ő területük, és megtámadják a járókelőket, köztük engem is. Egyelőre engem még nem haraptak meg, csak elállták az utam, meg vicsorogtak 1-2 percig amíg a gazdájuk nem terelte el őket. Patthelyzet volt, nagyjából bármit csinálok megharapnak. Ha megfordulok, akkor nekem jön a tacskó hátulról, ha elindulok a tacskó felé, hogy megfélemlítsem, akkor meg a labrador támad meg oldalról. Úgyhogy szobroztunk egy darabig, méregettük az erőviszonyokat. Olyan szempontból szerencsés, hogy nem kuvasz vagy ilyesmi volt. Szerintem már valaki más felnyomhatta őket tavaly, mert ritkábban látom idén kint a kutyákat, de még mindig előfordul néha. Valamikor viszek fényképezőt, aztán dokumentálom. Most még nem szempont, mert van egy murvás út, ahol el tudom kerülni őket azon az útvonalon, de télen ha havazik, akkor szerintem csak a falun keresztül tudok majd futni, úgy meg para lesz. Ja egyébként versenyre készülök és egy kis harapás is komoly probléma, azért veszem ennyire komolyan...
2019. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!