Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni a csivavámnak?

Mit adjak enni a csivavámnak?

Figyelt kérdés
Az egy éves hosszúszőrű csivavám nagyon válogat és alig akar enni. Probáltam a főtt ételt amit mi ettünk, konzerves kutyakaját, kutyaszalámit. Nagyon ritkán megeszi a kutyatápot de ténylég csak hébe-hóba. Főztem már neki csirkehúst is de azt csak az elején ette meg mostmár azt sem.
2017. jún. 1. 09:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

10-es, képzavarban vagy.... nem attól hízik el egy kutya, hogy tápot eszik. A "nyuggerkutya" effektus egy külön népbetegség, drága nagyi addig eteti a kutyát ameddig az képes enni, mert jajj szegény, hát még éhes, nézd hogy tolja....

Levezetnéd nekem mekkora a kutyád és mennyibe fáj fél évre a BARF etetés? Kíváncsi vagyok hogy tényleg olcsóbb-e.

2017. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%
6.: Akkor nézd már meg mit tartalmaz egy tényleg jóminőségű száraz táp (és tényleg a top kategóriát nézd). És nézd meg, hogy BARF-ban mint kap, majd hasonlítsd össze. A BARF esetén sem színhúst kap, hanem egy csomó zöldséget. Néhány BARF receptben rizs is szerepel (ugye a rizs gabonaféle), majd sokan leírják, hogy a BARF-tól vitamin meg nyomelem hiány kialakulhat, és akkor ezeket pótolják (elvileg erre is vannak természetes pótszerek) és ha mindezt megnézed, hogy összeségében mit adsz a kutyádnak akkor rájösz, hogy majdnem előállítottál egy top márkás száraztápot. Aztán jön a kérdés ha annyira BARF (nem vagyok BARF ellenes, csak ezek felmerültek, mi is etettünk kb. egy évig BARF-fal, aztán kerestünk ahhoz közel álló száraztápot mert nem kifizetődő, és annyival nem volt jobb a kutya), akkor honnan szerzed be a hozzá valókat? Honnan tudod, hogy az az állat amelyikből a BARF tápot csinálod milyen antibiotikum, hormon stb. kezelést kapott aminek a maradványa ott van a husiban, esetleg nincs-e szalmonella vagy egyéb fertőzés benne? Több prémium tápgyártó eleve szerződik a gazdával akitől megveszi a húst (már nem emlékszem melyik gyrátónál de saját vágóhídja van!), és rendszeresen ellenőrzi a gazdát, hogy tényleg azt adja-e az állatnak amit a szerződésben vállalt, és rendszesen ellenőrzi állatorvos a vágó állatot amiből lesz később a táp. BARF-nál mi erre a garancia? Bemész a henteshez és megkapod tőle a vágási maradékot, az egyik X a másik Y gazdától, fogalmad sincs milyen kezelést kapott az állat illetve a hús. Nézzél NÉBIH-es videókat húzüzemekről és ott látod milyen állapotok vannak. Tényleg nem akarok senkit lebeszélni a BARF-ról, mi is csak lustságból váltottunk és nagyon sokat kerestünk megfelelő tápot. De ez is egy szempont. Az etetésnél főleg csiviknél előfordul, hogy válogatós és sok csivinél (túltenyésztés, beltenyészet stb.) gyenge a gyomor, alergiás stb. Érdemes azzal próbálkozni, hogy lehet táp mintákat kérni a forgalmazóktól (Fresiben nem fogsz kapni) és 2-3 napos adagokkal megnézni melyik tetszik a kutyának. Nekünk uszkár van 8 féle tápot próbáltunk végig mire találtunk egyet amit hajlandó normálisan megenni, előtte volt, hogy úgy tudtuk etetni, hogy kb. jutifalatban kapta meg a napi adagot /és próbáltuk a 3 nap koplalást, hogy 10 percig nem eszed, nem kapsz mást/ és még így se evett csak 1-2 falatot, és amikor már legyengült mondta az orvos, hogy próbáljuk a normál tápját jutifalatnak adni (értsd, ül egy szem táp, fekszik egy szem táp, pacsi egy szem táp stb...). Most végre (ismerősök javaslata alapján) találtunk egy tápot amit szeret, megeszi és a kedve is jó tőle. Eleinte mi se tudtuk, hogy jobb tápforgalmazóknál lehet próba csomagot kérni, és több kiló táppal lett gazdagabb a közeli menhely, mert amit nem evett meg oda adtuk le.
2017. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

8 kilós kutyám van, havonta 4e és 5e Ft között mozog az etetése. Fél év alatt ennek megfelelően 24-30e Ft között van. Egy gagyibb konzerv kerül ezer forintba (pedig abban aztán semmi laktató nincs), úgyhogy ennek megfelelően én olcsónak találom, a megfelelő tápok ára magasabb ettől.


Nem csak nyuggerbetegség, a környékünkön él egy pár, a pasik vonulnak a kutyáik előtt, azok meg gurulnak utánuk. Fiatalok, és nem egy ilyen van a környéken. Lehet, hogy magával az etetési módszerrel van probléma, de valahogy ezt a barf szerint etetőknél nem látom.

2017. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
Én pontosan tudom, honnan van a hús, amit kap, nem nagyipari termelésből kihulló nyesedék, így ettől nem félek, előző. :)
2017. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

És meglehetősen felháborítónak tartom, hogy amíg itt jön mindenki ilyen meg olyan táppal, addig ha valaki a barffal jön, az le van pontozva. Miért is? Azt hagyjuk, amit én írtam, de az előttem írókra is vonatkozik.


Attól, hogy ti lusták vagytok havi fél napot / pár órát rászánni a porciózásra, attól még ez is egy opció, és sokan szeretik. Akkor egy ilyen kérdésnél miért nem lehet ezt javasolni?

2017. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 13-14-15-ös válaszoló! Figyelj,én nem azèrt pontoztam le az előtted írő barfozót mert barffal etet. Hanem mert baromságokat ír. Làtszik hogy semmit nem ért a kutyákhoz. Egy kutyánál nem jó a változatos etetés, neki a "monodiéta" a megfelelő. Mert egy kutyának nincs ízlése!! Ő nem azért eszik mert hú de megkívànja azt a húst/tápot/ fagyit. Hanem azért eszik mert benne van az ösztön hogy enni kell a fennmaradásért. Nekem is volt kutyám, akinek ha adtál jutit/asztalról kézből kaját csak ímmel-àmmal ette meg vagy meg se ette. Ő ilyen volt. Mostani kutyám mindent felfalna amit csak lát. Tápot, csontot, maradékot, minden gyümölcsöt. Ő ilyen. Lehet benne nagyobb a túlélési ösztön. Egyébkènt miért ennè meg a saláta levelet vagy a savsnyú málnát? Biztos nem azért mert ízlik neki.


Egyèbként meg én pl azérte se barfozok mert nincs fagyasztóm. Nem a lustasàg miatt. Mèg élvezném is hogy összeállítom a kutya étrendjét. Na meg azért se, amit előttem írtak, hogy tele vanna nyonva az állatok antibiotikummal meg minden sz@.rral. Hát inkább nem tömöm azzal a kutyát. Mondjuk én az egèsz barffal nem értek egyet, mert annak az lenne a mondanivalója hogy "vissza a régi időkbe". De ha úgy akarsz etetni, akkor dobj a kutya elé egy egész nyulat, csirkét szőröstül, tollastul. Na az lenne a természetes etetés, mint az ősidőkben. Nem az, hogy te méricskéled hogy "akkor 10 deka hús, 5 deka csont, 3 deka répa, ja meg kiegészìtésnek 2 szem multivitamin".


Megjegyzés: egy rossz minőségű konzerv nem 1000 forint. Egy rossz minőségű 1200 grammos konzerv 250 ft. Egy jó minőségű 400 grammos konzerv 600-1000 forint.


Egyébként ne verd a melled hogy a te 8 kilós kutyád etetése havi 4-5000 forint barf szerint. Az èn 35 kilós kutyám etetése kb havi 7-8000 forint, prémium táppal etetve.

2017. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 kilós kutya tápja Brit Care-rel etetve havi 4200 Ft-ba kerül a jelenlegi árak mellett. Csak hogy maradjunk meg a tények talaján.

A BARF-fal semmi bajom nincsen, de a hatos hozzászóló egy büdös szóval nem említette a BARF-ot, a zöldség, gyümölcs, hús az jelentheti a déli húsleves maradékát meg az almacsutkát is, csak te képzelted oda a hiperszuper BARF-os tanácsot, amit hirtelen nagyon védelmezni kell.

2017. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

13-as, hát akkkor nem győzött meg a te hiperszuper "olcsóbbankijövök" BARF etetésed.

Szintén 8 kilós kutya, Brit táp, fél évente 8ezret fizetek, és 15 kilós a zsák. Soha nem volt még jobb kondiban a kutya, és imádja.

2017. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Kedves 16. Akkor ezt légyszíves beszéld meg a kutyámmal, hogy nem válogat (és még legalább 5 ilyen kutyát ismerek). A kutyák sokkal jobban érzik mint mi, hogy melyik táp jó nekik melyik kevésbé. És ha elolvasol ezzel foglalkozó külföldi oldalakat akkor maguk a tápgyártók is írják, hogy van olyan táp amelyik nem jön be egy kutyának, míg a másiknak igen. Mióta megtaláltuk a megfelelő tápot azzal etetjük. A BARF-nál is válogatott, kitúrta belőle ami neki tetszik a többit otthagyta (azzal is küzdelem volt az etetése). LEhet te még nem láttál válogatós kutyát de van. Mi is ezért próbáltuk ki a BARF-ot hátha azt megeszi, de azt se ette szívesen és ezért nem is volt gazdaságos, mert a nagy része a kukában landolt. A száraz tápból ha meg nem ette legalább nem a kukába tettük hanem a zacskóban lévő maradékot oda adtuk a közeli menhelynek (legalább ahsznosult), ezt a BARF nem tudta amit nem evett meg az kuka és én nem szeretek kaját kidobni. De ha azt látod, hogy a kutyád nem hízik, hanem fogy akkor próbálkozol (menhelyi kutyus, de a menhelyen is mondták, hogy vannak evési problémái és sokszor egy hétig sem evett, de ezt pszichés dolgokkal magyarázták) és a kutyád az optimális 5kg helyett alig több mint 3 akkor próbálkozol mindennel. Rengeteg tápot végigpróbáltunk legalább 8 félét, mire találtunk egyet amit eszik, és lassan (már egy éve) hízik, és már majdnem 4,5 kg lett a kutyus. Azóta nyilván nem váltunk tápot mert minek (ebben egyetértünk, hogy nem kell váltogatni, mert bírja a monoétrendet, csak nála ez annyira mono volt, hogy meg kellett találni mi az az egy féle táp amit megeszik).
2017. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

19, én nem azt írtam hogy egy kutya nem válogat. Írtam, az èn egyik kutyám sem evett meg mindent.

De nem értem. Az előbb azt ìrtad barffal etetsz. Most meg táppal?

Vagy te melyik 77%-os vagy??

2017. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!