Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni a csivavámnak?

Mit adjak enni a csivavámnak?

Figyelt kérdés
Az egy éves hosszúszőrű csivavám nagyon válogat és alig akar enni. Probáltam a főtt ételt amit mi ettünk, konzerves kutyakaját, kutyaszalámit. Nagyon ritkán megeszi a kutyatápot de ténylég csak hébe-hóba. Főztem már neki csirkehúst is de azt csak az elején ette meg mostmár azt sem.
2017. jún. 1. 09:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
4%

Ez az a tuti jó Brit táp? Aminek ez az összetétele? :D


"Bárányhús liszt, őrölt rizs, szárnyas zsír (tocopherols-al konzerválva), lazacolaj, természetes ízanyagok, rizs korpa, szárított cukorrépa zúzalék, sörélesztő, szárított tojás, Yukka Schidigera kivonat, szárított alma, ásványi anyagok, glukozamin hidroklorid, kondroitin szulfát, DL-methionine, L-lysine, mannan-oligoszachoridok, fruktooligoszachoridok, réz szulfát, pentahydrate, niacin, calcium pantothenate, folsav, cholin-chloride, biotin, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin."


:D Csak megsúgom, hogy a kutyáknál a rákos megbetegedés a tápok elterjedésével jelent meg a sok adalékanyag miatt. De tömd csak a sok szintetikus sz.rral, ha neked bejön. Ilyen gagyi táp meg persze, hogy olcsóbb, én is jöhetnék azzal, hogy kimérős kukoricapelyhet szórok a kutyám elé, és milyen rohadt kevésbe kerül. :)

2017. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egész válogatása téma sántít, főleg BARF-éknál.

Etessük hússal mert az a természetes, de azért hagyjuk hagy döntse el maga mit eszik meg.

Mert az ősei is csak úgy nekiálltak válogatni, ugye?

Farkaskoma gondol egyet: "Áh, most nincs kedvem szarvashoz, eszek egy nyulat...." és csak úgy előkap egyet a bokorból.

Nem, nem. Örülnek, ha ételhez jutnak, nemigen van lehetőségük a válogatásra, a drága gazdik néha ezt elfelejtik, viszont a kutyák tisztában vannak vele. Csak épp azzal is tisztában vannak, hogyan éljenek vissza a gazdi engedékenységével.

2017. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
21-es ja, hogy te az az elvakult BARF-os vagy akinek nem létezik más opció csak az amit ő csinál, mert az a szentírás, és mindenki szar körülötte aki nem azt követi. Sejtettem már előtte is, de mostmár be is bizonyítottad. Olyan vagy ezzel a hozáállással mint a vegánok vagy a keresztények, tisztelet a kivételnek :)
2017. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

20.: én az a 77%-os vagyok aki próbált mindent, mert brutál válogatós a kutya, közel 1 évig próbálkoztunk Barffal, de azt se ette, most szerencsére már kb. 1 éve találtunk egy olyan tápot amit megeszik.


21.: Nem írtam sehol, hogy Brit tápot kap. És szándékosan nem írom, hogy mit kap, mert azzal újabb vitákat generálok. A másik fele, hogy mutass néhány olyan tudományos szakcikket ami kimutatja, hogy a kutyák daganatos megbetegedése és a tápok között van összefüggés! Én olyat már találtam, ahol a BARF és hiánybetegség között találtak összefüggést.

2017. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a Britet a 4. válaszolóként többek közt, engem próbált betámadni az összetétellel, csak mellélőtt, mert fogalmam sincs honnan szedte amit leírt, de a miénk teljesen más összetételű.

Viszont ne kanyarodjunk el a témátol ennyire szerintem.

2017. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért van lepontozva a BARF-os, mert olyan mint a legtöbb BARF szerint etető a BARF csoportokban is: erőszakos, kötekedő, csőlátású, csak a BARF létezik mindenki más állatkínzó, akinek nem működik a BARF az biztos szarul csinálja, stb. Vegyetek már vissza az arcotokból bakker. A jó minőségű száraz táp tökéletes. Mellesleg ha már ekkora nagy szaki vagy akkor tudhatnád, hogy a VALÓDI BARF szerint nincsenek kiegészítők, zöldség, gyümölcs, porok, olajak, anyám kínja. Csak a hús. De látszik, hogy te is csak divatmajom vagy, hogy posztolhasd a kutyád vacsoráját, telenyomod mindenféle hülyeséggel ami nem is kell neki, hogy jobban nézzen ki a képen...
2017. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekem is tacskóm van, Taste of the wild tápot, gyönyörű, izmos, egy gramm felesleg sincs rajta. Orvos közölte tacskóbénulás sem fenyegeti mert annyira izmos az egész kutya hogy esélye sincs rá, hogy baja legyen. Másik meg egy sharpei, akivel NEM LEHET BARFOZNI, mivel nem bírja a gyomra. Próbáltam sokszor, sokféleképpen, nem megy, ennyi. Úgyhogy kapja a "szintetikus szar tápot", de legalább nem olyan dolgokkal tömöm amire semmi szüksége. (Porok, tabletták, egy divat BARF hülyeségek)
2017. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a sok kommentet!

Itt is bebizonyosodott,hogy ahány ember annyi féle szokás:)

Azt hiszem ezt a kérdés magam kell kitapasztalnom a kutyusomon:)

2017. jún. 1. 17:22
 29/29 anonim válasza:
0%
Herbálos sütit.
2017. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!