Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne lőjék le...

Mit tegyek, hogy ne lőjék le a kutyáim?

Figyelt kérdés
Muszaj leszek kihordani a kutyaim a reptérre. De elvileg ott lelőhetik. Ha megkulomnoztető mellényt rakok rájuk vagy ha neon hámot az ugy jó? Vagy mit csinaljak?

2017. jún. 9. 09:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Csak ugy szolok, hogy nem tilos őket oda vinni. Nálunk a reptér azon részére barki kiviheti a kutyajat. Sőt a repter bejáratnál meg nekik is volt kutyajuk. És elvileg a vadászok barhol kilőhetik a kutyat ezért van a pótáz szabály
2017. jún. 9. 10:38
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell a rémhírz terjeszteni!

A vadász csak vadászterületen lőheti le!

A reptér gondolom nem az!

2017. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
"Márpedig jó tudni, hogy Magyarország gyakorlatilag egésze vadászterület" én ezt olvastam ebböl gondoltam.
2017. jún. 9. 11:09
 14/23 anonim ***** válasza:
70%
Legyél ott a kutya mellett, akkor nem fogják lelőni, ennyi. Ezek mind ilyen kamu sztorik, hogy 1-2 méterre a gazdától lelőtték a kutyát, nincs vadász, aki rá merne lőni bármire egy méterre egy embertől. Ezek az emberek vagy hazudnak, vagy annyira hülyék, hogy egyszerűen nem tudják, mennyi egy-két méter.
2017. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
kevlármellényt tegyél rájuk.:D..azért én sem vinném oda, mi van ha egy beugró vadász van ott..épp...
2017. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

"Ezek mind ilyen kamu sztorik, hogy 1-2 méterre a gazdától lelőtték a kutyát, nincs vadász, aki rá merne lőni bármire egy méterre egy embertől. Ezek az emberek vagy hazudnak, vagy annyira hülyék, hogy egyszerűen nem tudják, mennyi egy-két méter."

Olvass utána nyugodtan. Gondolom te nem vagy annyira hülye, hogy ne tudd használni a keresőt.

2017. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Köztes megoldás: hosszú nyomkövetős póráz. Így van, hazánk egésze vadászterület, de a reptér az magánterület. Ott tökmindegy milyen repülő van, azért lőhetik ki a kutyát, mert beszaladt elé/mögé pl., de nyilván, ha nem egy Ferihegyi, akkor szólni fognak hogy fogd meg és vidd máshova.


Mellény, plusz hosszú póráz. Én még olyat nem hallottam, hogy valakinek a kutyáját a póráz végéről kilőtték volna.

És így vidd olyan helyre, ahol a legkevesebb az esélye, hogy kilőhetik.

2017. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
48%
#16 - Minek olvassak utána? Tudom, hogy van ilyen, aki ezt állítja, hogy ott volt a kutya mellett csak éppen nem hiszem el, ezt mondom.
2017. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Reptéren kilőheti sőt ki is kell lőnie, ott alkalmaznak is vadászt erre a feladatra. DE nem csak kutyákat, hanem bármit ami arra téved, mert veszélyes!! De ez ellen nem háboogni kell, hanem nem kell odamenni kutyával ennyi.

Én tuti nem vinném ki ilyen helyre a kutyáimat, mert amilyen "kocska" emberek vannak simán kilövik mellőled a 30 méteres pórázról is "mert ő azt nem látta, hogy pórázon van". Másrészt ha nem hát nem vannak szabályok amiket egyszerűen eé kell fogadni, ráadásul a reptér se nem természetvédelmi terület, se nem közterület. Magánterület, ahol a tulajdonos által felállított szabályokat kell figyelembe venni. Ha ő engedélyt ad a kutyasétáltatásra mehetsz, ha nem akkor nem ilyen egyszerű.

2017. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen élek, ahol ebzárlatkor a kapu előtt beszélgető gazda mellől, - a falu közepén, az iskola bejáratától 15 méterre, fényes nappal, gyalogos forgalomban - kilőtte a rendőr kíséretében sétáló vadász a beoltott tacskó kutyát, aki a gazdája mellett állt!!!!!!

Aki nem hiszi, annak privátban megírom a település nevét, sőt elkísérem a kutya gazdájához.

Nagy felháborodás, feljelentések sorozata lett belőle,...aztán a nagy semmi!

Évekig így ment nálunk, hogy a nyílt utcán vadásztak a szerencsétlen kutyákra, rendőri segédlettel!

Mindezt nem valami eldugott szabolcsi faluban, hanem Pest megyében, Budapesttől 35 km-re.

Azóta nincs így, mióta új polgármesterünk van.

2017. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!