Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvosom nem javasolta...

Az állatorvosom nem javasolta a kutyám ivartalanítását, mert szerinte rossz hatásai vannak. Tapasztalt valaki hátrányokat aki már ivartalaníttatta a kutyáját?

Figyelt kérdés

2017. jún. 16. 18:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Azért nagyon örülök, hogy az állatorvosom a lehetséges következményeket sem hallgatta el előlem, és nem csak időpontot adott.
2017. jún. 16. 18:48
 12/22 anonim ***** válasza:
97%

Az én palotapincsim, aki jócskán javakorabeli volt amikor találtam, gyakorlatilag úgy felhúzta magát tüzeléskor (egy tüzelést élt meg nálam) hogy szemgolyó előreesése lett, majd aznap amikor vinni akartam ivartalaníttatni - mert szó szerint aggódtam érte, hogy szívrohamot kap - szívrohamot kapott és meghalt.

Ivartalaníttasd (gázzal) mindkettőtök érdekében!

2017. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%
Azt elfelejtettem írni, hogy a másik cavalieremnek semmi baja nem lett a műtéttől. Szerencsére túlélte az altatást és a személyisége is ugyanaz.
2017. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a palotapincsikre jellemző ez a túlpörgés? Igaz, az enyém csak keverék, de iszonyatos hisztit le tud vágni, és olyankor mintha fel sem fogná hogy rászólok. A tippet köszönöm, meg fogom beszélni az állatorvosommal a gázos altatást a műtétnél.


Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek. Így legalább fel tudok készülni az esetleges következményekre.

2017. jún. 16. 19:45
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Szívesen!

Okvetlenül írd majd meg, amikor már túl lesztek rajta!

2017. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Rendben, meg fogom írni :)
2017. jún. 16. 20:03
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

Egy biztos, hogy az ivartalanításnak mindig több haszna van mint káros hatása!


Az én kutyám nyugodtabb lett tőle, nem olyan szeleburdi és pörgős mint azelőtt. De ettől még tud játszani és bolondozni, és akar is általában, szóval nem fordult magába, vagy ilyesmi.

2017. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az előző válaszolók alapján ez a "mindig" nem mindig igaz. Jobb ha tudom a kockázatokat, igy bármi is legyen, felkészülten fogadom majd. Köszönöm szépen a válaszodat, örülök hogy a te kutyusod jól viselte :) Remélem nálunk is pozitív lesz a műtét hatása, és csak a hisztiknek, mega szökési kísérleteknek inthetünk búcsút :)
2017. jún. 16. 22:21
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy az életkor a titok a személyiségváltozásnál.

Az eltunyulás, a hízás talán akkor következik be, ha túl korai az ivartalanítás.

Ezt arra merem alapozni, hogy egyetlen kutyánk van, ami nagyon korán, egy éves kora előtt lett ivartalanítva, ő valóban el van hízva és eléggé lusta, tunya, de nem az ivartalanítás, hanem a kövérség miatt. Már ő is 12 éves.

Őt muszáj volt megműteni, mert egy zsákban találtuk picikeként félig agyonverve, műtétek sorozata kellett az életben tartásához, így egy füst alatt az ivartalanítása is megtörtént.

Viszont a 10 éves korában megörökölt kutyánk, aki öreges, komor kutya volt és ennyi idősen lett ivartalanítva, gyönyörű karcsú maradt és kivirult.

Jókedvű, játékos, fürge és vidám lett, ezenkívül állandóan teli szájjal nevet, csillognak a szemei, habzsolja az életet.

Én ivartalanításpárti vagyok, de ellenzem a korai, a teljes hormonális háztartás, testi fejlődés kialakulása előtti ivartalanítást.

2017. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
93%
Magyar vizslám 6 hónaposan lett ivartalanítva. Egész nap pörög és alig bírjuk hízlalni. Nagyon játekos és kedves kutya. Ismerősöm spánielje 2 évesen lett ivartalanítva, agresszió miatt , de semmit nem javult a helyzet. Szerintem ez teljesen kutyafüggő. Engem is mindenki riogatott, hogy lusta lesz a vizslám meg kövér, ehelyett nem lehet lelőni és kicsit sovány is :) Ha ennyire rá van kattanva a szukákra, inkább ivartalanísd, nehogy egyszer emiatt elszökjön.
2017. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!