Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig reménykedjek, hogy...

Meddig reménykedjek, hogy visszajön a 6. napja elcsavargott németjuhász kankutyám-4 éves? 5km-re lévő faluban látták, de mi nem akadtunk nyomára. Vissza talál hozzánk? Járt már igy valaki a kutyussal? Családtagként szeretjük.

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 08:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
70%

Az aerdele terrierünk szintén elszökött amikor tüzelési időszak volt,többször látták egy kutyafalka élén :-),verekedett, csajozott. Hazajött 2-3 hónap után ,lefogyva sérülten.

Utána megerősítettük a kerítést,nem ment el többé. Néha hordutk lányokhoz,mert jó alomból származott. Nem ivartalanítanám! A kutya egy élőlény,nem az ember játékszere,elsődlegesen házőrző,nem társ.Bár annak se kutya :-)

2010. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim válasza:
91%

Igen mondjuk annyit hozzátennék, hogy talán érdemes volna elkezdeni keresni, ami úgy indul, hogy fel kell venni a kapcsolatot a német-juhász fajtamentéssel és be kell jelenteni, egyéb teendőket/tippeket az alábbi oldalon találsz. A kutya hazajöhet, ha nem fogják/fogadják be de ha igen, ott neked kell megtalálnod.


[link]

2010. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mi német juhász kan kutyánk is elszökött a keverékkel együtt. 2,5 napig csavarogtak, aztán egyszer csak éjjel 2-kor megjelentek a teraszon, mert éhesek voltak. Szerintem hazamegy, ha eleget csajozott. Nyitva kell hagyni a kaput, hogy bármikor be tudjon menni. Ragasszatok ki plakátokat is fényképpel. Ez nagy segítség lehet. Én találtam pár éve egy kutyát, lefotóztam, kiraktam mindenhová a képét és egyszer csak telefonált egy férfi, hogy hazavinné a kutyust, mert az övé és már egy hete keresik. Sok sikert!

2010. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
80%
"elsődlegesen házőrző, nem társ" -ilyet nem érdemes kijelenteni mert nem igaz. Kérdezz meg egy juhászt, társa-e a pulija? Pedig az aztán nem puszilgatja meg öltözteti rózsaszín tüllruhába. Lehet kutyát tartani láncon egyedül, csak hogy ugasson, ha jön valaki, de ma már van csengő meg mozgásérzékelő meg riasztó.
2010. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a gyors választ.Már mindenkinek akinek lehetett szóltunk,ismerősök,a környékbeli vadászok,határőrök.Tényleg már csak az a reményünk,hogy magától hazatalál vagy valaki hiv,hogy ráismert.Ivartalanitani nem szeretnénk.
2010. máj. 19. 09:56
 16/39 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom, hogy eltűnt a kutyád. De azért mellékesen megemlítem, hogy én pont az ilyen elkóborolt utcán tengő nagy kutyáktól rettegek. Sose lehet tudni, hogy egy szelídnek tűnő kutya mikor kergül meg és kit tép szét. Én csak az ilyen kutyák gazdáját tudom szidni, hogy miért nem lehet kerítésen belül tartani a kutyát? Főleg egy nagy testűt. Nyugodtan lehet leszólni, de majd nem tudom mit fogtok csinálni, ha az elkóborolt kutyátok megharap valakit.

Nekünk is van kutyánk, közepes méretű. Jól meg van csinálva a kerítés mindenhol, és még átfúrni se tudja magát alatta. Addig nem is vettünk kutyát, amíg nem lett biztonságos az udvar. Mert mi figyelünk arra, hogy ne történjen baj és el ne szökjön szegény állat.


Én pont az ilyen hatalmas kóbor kutyáktól rettegek, már szinte fóbiám van. És nem ok nélkül. Volt, hogy megtámadt kutya, szerencsére harapásig nem jutott el, mert segítettek nekem. Pedig tényleg nem hergeltem, próbáltam nyugodtan elmenni mellette, ő meg jött utánam. Ez is egy németjuhász volt. Azóta halálfélelmem van, ha kutyát látok és ha kell kerülök 5 km-t is, nem érdekel.

És most jöhettek a leszólogatásokkal! De inkább figyeljetek a kutyáitokra!

2010. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Mert hiába imádja a kutya a gazdáját meg a családot, ahol él. Nem lehet tudni, hogy idegenekkel mi lesz a reakciója, gyerekek speciel szeretik is piszkálni, idegesíteni őket és akkor előjön belőlük is az állati ösztön, hiába kapott jó nevelést a kutya.

Előző voltam.

2010. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Van benne igazság,amit írtál,de én csak azt tudom írni,hogy szelíd kutya,barátságos.Sokakat elrettent a mérete,de nemrég költöztek uj szomszédok ide és velük is első pillanattól fogva barátságot kötött,a 9éves kislánnyal is.Keritésen belül volt tartva,mindenütt elkeritve,de valahogyan mégis átásta magát a kapun,ahol még sánc is van,amitől ezidáig félt.
2010. máj. 19. 10:54
 19/39 anonim ***** válasza:
Ha látták egy faluban, miért nem mentetek végig kocsival minden utcán szólongatva? és a határban is a további irányba? Megtalálhattátok volna ha vki szólt h látja és azonnal elindultok könnyen. Tessék komolyabban venni a keresést ha ténleg visszavárod.
2010. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, kedves kérdezp, de te vagy az akinek nem való kutya... illetve megfordítom: minek neked kutya?? Hogy legyen? Mert egy kertes házban szokott lenni? A kerten kívül hányszor járt?


Ha nekem veszett volna el a kutyám nem otthon ülnék és reménykedni, hanem plakátolnék, interneten mindenütt hirdetném. Ha látták valahol egyből odamennék a környékre.

Chip van benne? Nyakörvén azonosító biléta?

2010. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!