Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig reménykedjek, hogy...

Meddig reménykedjek, hogy visszajön a 6. napja elcsavargott németjuhász kankutyám-4 éves? 5km-re lévő faluban látták, de mi nem akadtunk nyomára. Vissza talál hozzánk? Járt már igy valaki a kutyussal? Családtagként szeretjük.

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 08:55
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Mi mentünk rögtön,mihelyt hirt hallottunk,hogy látták,de a kutya nem vár egy helyben elég ha elszalad egy macska után,vagy egy másik kutya után,minden mellékutcát bejártunk,de akár a mezőre is kimehetett,bárhová.Mindenütt repce,amerre a szem ellát,és ha pont benne van,az ki veszi észre.
2010. máj. 19. 11:38
 22/39 A kérdező kommentje:
Na ne mondd,hogy nem nekem való kutya,hisz külön állatorvosa van,aki szintén azt mondta hogy jó dolgában meg bolondult.Valamelyik emberrel nem volt ennyit törödve,ennyi pénz áldozva rá mint a kutyámra.Ez bárkivel megtörténhet,hogy elszökik a kutyája,s nem azért tartom,hogy ketrecbe legyen zárva,vagy megkötve,mert nem azt érdemli az állat.Elmondani se tudom hányszor autóztunk végig a környéken,abban a reményben,hogy vele térünk haza.Még a kapu is meg van nyitva,hogyha haz jönne magától.
2010. máj. 19. 11:42
 23/39 anonim ***** válasza:
26%

Hát ahhoz az állatorvoshoz se mennék aki olyanokat mond, h "a kutya jó dolgában megbolondul" - nem tudom h sírjak-e vagy nevessek.

És nem azt mondtam h ketrecben vagy láncon tartod, hanem h láthatólag nem foglalkoztok vele, csak elvan a kertben - akkor meg minek??? Hogy elmondhasd h neked van egy kutyád? Nem értem.


Plakátokat tettetek ki?

Chip van benne vagy bármilyen azonosító volt a kutyán?

Felvetted a kapcsolatot a németjuhász fajtamentéssel?

2010. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
26%

Tudod Kérdező nekem az első gondolatom az volt miután megírtad hogy nem akarod ivartalaníttatni a kutyád, hogy most miattad mennyi kiskutya fog megszületi a halálba, menhelyre.....!

Ha ivartalanítva lett volna , nem biztos hogy elmegy , mivel akkor nem hajtja az ösztöne !

Attól hogy nagy udvar van ,még naponta 1x sétáltatni kell a kutyát . Nem elég egy kutyát szeretni , azzal tudni kell bánni , és tanítani ! Az én kutyáim ha a kapu 1 hétig nyitva lenne akkor sem mennének el !

"Jódolgában megbolondult" Leírnád nekem ez mit is jelent pontosan ?? Mert amelyik orvos ilyet mond , az biztos hogy vette a diplomáját , és nem tanúlt érte keményen !

A kutya nem bolondul meg jó dolgában .... :S °o° -_-'

2010. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
69%

Hát komolyan sajnálom, hogy ilyen válaszokat kaptál kedves kérdező. Én elhiszem, hogy mindent megteszel a kutyádért, és úgy tűnik, hogy mások azt feltételezik, hogy csak náluk lehet jó dolga egy kutyának és kizárólag úgy, ahogy ők tartják. Felháborítónak találom azt, hogy így Rád támadott mindenki.


Aggódva felteszel egy kérdést és mindenki ellened fordul. Amúgy amit az orvos mondott nem kell úgy érteni ahogy mondta. A szöveg értelmezés nem olyan nehéz dolog, de a magyarok többségének sajna nem megy. Annyit mindenesetre kiszűrhetnétek belőle, hogy az orvos szerint a legtöbb kutyának közel sincs olyan jó dolga, mint a kérdezőnél.


Nem értem, hogy lehet leszólni egy orvost egy mondat alapján, főleg úgy, hogy nem is értitek, hogy miről van szó. Ti csak nem értetek egyet a kutyatartással (mert nincs ivartalanítva) és ezt kivetítettétek az egész történetre.


Szégyelljétek magatokat, mert titeket aztán most abszolút nem a kutya előkerülése érdekelt, hanem az hogy van -e ivartalanítva vagy sem.

2010. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
80%

Kerüljön elő a kutyus , úgy legyen !

DE ha voltál már menhelyen akkor tudod TE is hogy milyen káosz van ott, folyamatosan mentik a kutyákat a gyepikről az altatás és a HALÁL elől !!És az Ő kutyája most besegít abban hogy újabb kiskutyák kerüljenek ebbe a helyzetbe!

Azért is aggódunk , mint ahogy a kutyáért is !!

2010. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
72%
Nem, én azzal nem értek egyet, h a kutya az egész életét a kertben éli le - és akkor még tapsikolni kell hozzá h milyen jó dolga van. Hát szerintem egy kutya ennél többre hivatott. De úgy látszik csak nálam.
2010. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
72%
Utolsónak is igaza van !
2010. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Hát látod,vannak ilyen emberek,akik csak a másikot elítélik sajnos.Valóban aggódom a kutyámért,minden tőlünk telhetőt megettünk,mégis én vagyok a rossz.A mi környékünkön nincs menhely meg hasonló.Már bánom hogy irtam ide,biztos az a jó ember,aki üti-veri a kutyáját.
2010. máj. 19. 14:22
 30/39 anonim ***** válasza:
66%
Reménykedhetsz akár 2évig is...nekünk még nagypn régen volt egy nagytestű kutyánk és elszökött kb.2-3 év után vissza jött...[nem emlékszem rá,mert még akkor nem éltem]
2010. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!