Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?

Milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék ami apportos és szereti a vizet, nem jelentene neki gondot ha heti 1-2x kocogni jönne velem. Nem ugat fölöslegesen. És ha kutyával találkozunk azzal barátságos, viszont azt szeretném hogy az idegenekkel emberekkel inkább közömbös legyen. Ami hajndó lenne trükköt tanulni, de nem olyan energiaszinten pörög mint egy collie. És szeretném ha nem engedne be idegent a lakásba ha nem vagyok ott.

Golden retieverben és Rottweilerben gondolkozok, de a golden úgy érzem "nem védene meg" a roti meg attól tartok nem lenne barátságos alapból más kutyákkal.

Tudom hogy idomítás meg nevelés kérdése, de olyan kutyát szeretnék ahol ezek ösztönösöen történnek, nem pedig azért mert én másmilyennek nevelem.

Kérlek javasoljatok nekem olyan kutyafajtákat amikben a fenti tulajdonságok és viselkedések alapból (tudom van személyiségenkénti eltérés) megvannak.

Nem első kutya lesz az életem során. Ja és inkább közepes vagy közepes-nagy kutyát szeretnék.



2017. jún. 20. 11:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
landseer, leonbergi, belga juhász, holland pásztorkutya
2017. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Te nagyon okos vagy kedves 10-es. Ismerem "minimálisan" a kutya fajtákat de mivel több száz van és nem olvastam át milliárd leírást mindről ezért bátorkodtam feltenni egy kérdést, hogy hátha más életében jelen van egy olyan fajta amire én nem gondoltam, vagy mivel még nem volt nem is ismerem. Sajnálom, hogy tájékozódok mielőtt belevágok valamibe ez tényleg nagy baj (remélem az iróniát azért sikerül kiérezned).

Mivel amúgy fajtán belül is elég nagy a szórás méretügyileg ezért újfent a bocsánatodat kérem, hogy nem tudtam megmondani hogy vajon melyik a nagyobb a roti és a nj közül.

Hagy reflektáljak az utolsó mondataid egyikére hasonló stílusban: " ha minimálisan tudnál" szöveget értelmezni leírtam hogy olyan szeretnék amibe nem én nevelem bele a jellemvonást, hanem ösztönösen meg van a kutyában.

Végüli pedig erre a kérdsére érkezett válaszok olyan nagy fajsúlyuak az életemben hogy valószínúleg CSAK és KIZÁRÓLAG az itteni válaszok alapján veszem meg a kutyát.

Köszönöm mindenesetre hogy hozzászóltál, veled is csak többen lettünk..

2017. jún. 20. 22:27
 13/13 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában annyi az idióta, biológiából "felmentett", állattartásról fogalma sincs ember, mint égen a csillag.
2017. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!