Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton harapdál a kiskutyám,...

Folyton harapdál a kiskutyám, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Mostanában ha kimegyek hozzá, nem tudom úgy megsimogatni, hogy ne kezdené el harapdálni a kezem, illetve menni se nagyon tudok tőle, mert állandóan harapja a lábam, akár van rajtam papucs, akár nem. Eléggé fáj ahogy megharap, hiába csak játszik. Ha picit rácsapok az orrára (nem úgy, hogy fájjon neki, éppen csak úgy, hogy picit zavarja ahogy piszkálom az orrát) még azt is játéknak veszi. Mit tegyek? (a kutyus egyébként 6 hetes)

2017. jún. 23. 15:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
59%

Annyira otthon vagy a kutyanevelésben, de képtelen vagy egy kölyköt leszoktatni a harapásról.

Nem azért harap, mert korán hoztad el. Ez hülyeség. Kutya-kölyök. Úgy játszik, ahogy a kutyakölykök játszanak egymással. Megnyugtatlak, a 8 hetes,törzskönyves kölyök is így csinál. A gazdának kell megtanítani a kicsinek, hogy emberekkel nem úgy kell játszani, mint a kutyatársakkal.

A kicsit pöckölés semmit nem ér. Ha harapni akar, kivéded. Rászólsz, hogy nem!. Eltolod, a pofájára ráfogva leszeded, stb. Egy ideig naná, hogy visszafogna. Nem egyszeri alkalommal tanulja meg, hogy nem jó neked az a fajta játék.

2017. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Nem "szinte teljesen tilos" elhozni HANEM A TÖRVÉNY TILTJA! És nem, akkor sem hozunk ilyen helyről kutyát, mert így hogy elkelt mindegyik, ÚJABB ALMOKAT HOZ MAJD LE! Ez a te hibád, és a te felelősséged! Miattad (is) lesznek újabb és újabb kiskutyák, mert te sem látsz tovább az orrodnál! Ez nem állatvédelem!!!

Remélem a neved alapján hogy nem husky keverék, mert akkor nagyon nagy bajok lesznek.

2017. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, amiért mertem kérdezni valamit. a tenyésztő FAJTISZTA Husky kutyákat szokott tenyészteni. Papírja van róla, Ő maga mondta, ha az anya leválasztja a kölyköket és már morog rájuk esetlegesen azért, mert mennének szopni a kölykök, akkor még magánál tartja Őket pár napig és utána adja oda másnak. Azt is úgy, hogy kapnak oltást. Most ha el hozom, ha nem, 5 hetesen elviszik. Nem adja mindig 5 hetesen oda őket. Van olyan alom, amit 7-8 hetes koráig szoptat. Nem olyan helyről vannak hozva, ahol kosz van és egy pici helyre vannak zárva. De amúgy is, nem kioktatást kértem, hogy "jaj te idióta 6 hetesen elhozod blablabla, kínzod mert elhoztad" így úgy meg amúgy. Egyszerűen azt kérdeztem, hogy a harapás ellen mit tudnék tenni, legalább is az ennyire erős harapás ellen. De mivel már kaptam választ, szeretném ha végre ezt nem írná senki tovább, hogy 6 hetes kutya meg a többi. Tisztában vagyok mindennel.
2017. jún. 23. 20:33
 14/33 anonim ***** válasza:
54%
Azzal nem vagy tisztában hogy mi a fajtiszta és fajtatiszta közti különbség, és a tenyésztő és mocskos szaporító közt sem tudsz különbséget tenni ne röhögtess már plz. 😂😂😂
2017. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy vagy tisztában. Ez nem tenyésztő, ahonnan a kutyád van, hanem a szaporítók legalja. Okádnom kell az ilyentől. És csak és kizárólag úgy szűnne meg az ilyen tevékenység, ha SENKI nem venne tőlük kutyát - te sem.

Tenyésztőtől kell kutyát venni, aki többek közt arról ismerhető fel, hogy:

8 hetes kortól, 2 db oltással és chippel, valamint törzskönyvvel, szerződéssel adja el a kölyköket. Ez a minimum.

Kérlek, ne nevezd tenyésztőnek ezt a gyökeret, aki 5(!!!) hetesen lepasszolja a kölyköket, mert nem akar költeni az etetésükre, oltásokra stb.


A harapást pedig akadályozd meg, neveld le róla, ne engedd. A játékot pedig ne csak nekiadd, hanem te játssz vele.

2017. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
5%
Húúú de nagy probléma. xd És ha meghalt volna a kutya anyja, akkor addig amíg 8 hetes nem lesz szoptassa a szomszédasszony aki 2 hete vitte haza a csecsemőjét ?
2017. jún. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
11%
És akkor most mit csináljon a kérdező, adja be menhelyre a kutyát vagy kösse fel magát mert nem 8 hetesen vette magához ? Ki nem sz a r ja ilyenkor már le, nem is ez volt a kérdése . xD
2017. jún. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, hallgass inkább mert buta vagy.
2017. jún. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
0%
Egy kutyát ha rosszat csinál meg kell büntetni!!! Úgy, hogy fájjon neki! Csapj oda jó nagyot amikor harap. Én ia ezt csináltam azóta csak finoman harapdál.
2017. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Hát látom tényleg azt várná el tőlem a többség, hogy öljem meg magam, és adjam menhelyre a kutyát.:D Na most. A kérdésem nem az volt, hogy mit csináljak a "szaporítók" ellen. Hanem hogy az erős harapdálásról hogyan szoktassam le a kutyát. (legalábbis arról, hogy ne olyan erősen harapjon hogy vérezzen a foga helye). Most őszintén, mi a sz**t csináljak, ha a kutya 5 hetesen került hozzám? Jó helyen van, mindenki foglalkozik vele, oltásokra fogjuk vinni. Ha meg esetleg keverék LENNE (de nem az), akkor is úgy szeretném ahogy van. AZ orvos még anno csak megállapította volna, hogy keverék-e vagy sem.:) A kommentek többsége arról szól, hogy nem fajtiszta a kutya, nem tenyésztőtől hoztam el, "buta" vagyok mert elhoztam. A kérdést jó lenne ha sokan el is olvasnák. Az anya kutya már nem szoptatta a kölyköket, éppen ezért aki kérte a kölyköket az elvitte őket, bele értve engem is. Nem maradt vissza a fejlődésbe sem, 6 hetes korához képest megtermett kis kölyök. Fogadok, hogy a többség arra gondol, hogy egy Isten tudja milyen picike kis kiéheztetett kölyökről van szó. (a kutyatáp amit kap azt pedig szintén a tenyésztő adta, mivel a kiskutyákat ő is azzal eteti és nem egy pár forintos tápról van szó) Pedig nem. Örülnék neki, ha végre az én és a családom döntésébe nem szólna bele senki azért mert el mertük hozni azt a kölyök kutyát amit szerettünk volna AZÉRT mert MÁS is elvitte, és végre a KÉRDÉSEMRE kapnék válaszokat. Most ha én nem hozom el, ahogy mondtam ugyanúgy 5 hetesen kerül el máshova. Ennyi.
2017. jún. 24. 12:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!