Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton harapdál a kiskutyám,...

Folyton harapdál a kiskutyám, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Mostanában ha kimegyek hozzá, nem tudom úgy megsimogatni, hogy ne kezdené el harapdálni a kezem, illetve menni se nagyon tudok tőle, mert állandóan harapja a lábam, akár van rajtam papucs, akár nem. Eléggé fáj ahogy megharap, hiába csak játszik. Ha picit rácsapok az orrára (nem úgy, hogy fájjon neki, éppen csak úgy, hogy picit zavarja ahogy piszkálom az orrát) még azt is játéknak veszi. Mit tegyek? (a kutyus egyébként 6 hetes)

2017. jún. 23. 15:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
19es. Gratulálok... Üssük agyon a hat hetes kutyát. Okos vagy mondhatom. Semmilyen kutyát nem verünk anyira, hogy fajjon neki. Tégedis agyon kellett volna verni csecsemő korodban...
2017. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Most már CSAK olyan válaszokat szeretnék kapni a kérdésem alá, aki azt válaszolja meg, amit kérdeztem.
2017. jún. 24. 12:14
 23/33 anonim ***** válasza:
0%
Megkaptad a valaszt, hogy mit tegyel. Bar akkor se vilagos, hogy mi a f szomért etetsz tappal egy 6 hetes kutyat. A kiskutyakat 6 hetes korban levalasztjak az anyatol. Elkezdik szilard etellel etetni konzervvel. Számukra készített fűszerezetlen húslevessel stb DE a testvéreivel egyutt kell maradnia mert ugy tanulja meg, hogy nem szabad harapni.
2017. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Bar akkor se vilagos, hogy mi a f szomért etetsz tappal egy 6 hetes kutyat."

"Elkezdik szilard etellel etetni konzervvel. Számukra készített fűszerezetlen húslevessel stb"


Miért mivel etesse? Egy egészséges kölyöknek már nincs szüksége az anyja tejére ebben a korban. De mondok még durvábbat. Ennyi idősen már barfozni is lehet, sőt már 3-4hetes korban is.

https://www.youtube.com/watch?v=juGSbM5g4fk

https://www.youtube.com/watch?v=2k20oXzoq40

https://www.youtube.com/watch?v=WQr6h4LJKQc


Konzervvel pedig egyáltalán nem etetünk kutyát, mert az összes vágóhídi hulladékból van és az is felvizezve. Tápértéke szinte semmi. A húsleves pedig egy egsészéges kutyának teljesen fölösleges. A kutya a túlélés miatt eszik, nem pedig élvezetből mint az ember. Nincs szüksége rendszeres változatosságra.


Az addig oké, hogy a kérdező felelőtlen és úgy hozott el egy kutyát egy szaporítótól, hogy lövése nincs a kutya nevelésről vagy bármiről ami a kutyákhoz kapcsolódik de azért hülyeséget ne mondj már neki.


Kérdező.

Fölösleges lenne ismételnem mindenkit, hogy mennyire felelőtlen voltál amikor elhoztad a kutyát és késöbb rengeteg problémád lesz belőle.

Valaki már leírta, hogy ne csapkodd hanem fogd meg a grabancánál és rakd arréb. Adj a szájába egy játékot, stb.


Én az udvaron semmiképp nem hagynám kinnt a meleg miatt, főleg mert huskyról van szó meg az se jó ha ilyen fiatalon ennyit van egyedül. Próbd meg a szüleiddel valahogy megbeszélni, hogy amikor nem lennél kinnt vele akkor a kutya is legyen bennt. Nekem is bennt van mindkét (amúgy kinti) kutyám ilyen időben mert nehezen viselik a meleget meg amúgy is ígénylik a társaságot.


Amint megvannak az oltásai és teheted vidd kutyaoviba, mert nulla tapasztalattal nem fogsz bírni vele. Ott majd megtanítanak kutyát nevelni. Addig pedig olvass kutya nevelésről szóló könyveket, nézz videókat, sorozatokat. Pl: Victoria Stillwell könyvei.

Bár utólag már mindegy, de kinézet alapján nem választunk kutyát, már pedig nem sok 15 éves tudja megadni egy huskynak a napi szükségleteit folyamatosan. Jobb ha felkészülsz a napi 2 hosszú sétára és több óra foglalkozásra, futásra vagy pedig a szétásott kertre, minden megrágva és a szökős kutyára.


Vedlés alatt folyamatosan minden nap kell fésülni a szőrét amég a teljes ki nem hullott. (Egy nap alatt szinte lehetetlen annyi van még ha nem is tűnik soknak ránézésre.) Aljszőrvágós kefe tilos, nyírni tilos, az egyetlen amit tehetsz, hogy kifújatod kutyakozmetikussal.

Ha valaki kérdésed akad a fajtával kapcsolatban akkor írd meg privátban és próbálok válaszolni, de a kutyaiskolát nagyon ajánlom vagy tényleg rémálom lesz az élet vele, egészen 4-5 hónapos korától.

2017. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Beszéltem privátban a kérdezővel és mondta, hogy volt ezelött 4 kutyája a családnak - és ő még csak 15. Rákérdeztem, hogy mi lett a többi kutyával amire az alábbi választ kaptam.


"Mikor még nagyon pici voltam akkor volt egy Német Dog kutyánk, mikor 4 éves voltam akkor Pusztult el. Másik 2 kutyánkat elütötték. Az egyik még csak 10-11 hónapos volt, a másik 2 éves. a Harmadik kutyánkban kullancs volt és az oltás nem segített rajta, ő 3 évesen pusztult el. A negyediket pedig oda kellett adnunk 2 évesen egy rokonunknak, mert megrágta a virágokat, anya pedig besokallt tőle. És most van a Husky kutya."


Szerintem szörnyű, hogy azok akik ennyire nem törődnek a kutyákkal még ennek ellenére is bevállalnak egy újabb kutyát.

2017. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Figyelj, való életben nem ismersz. A kutyáinkkal mindig törődve voltak. Sose volt olyan, hogy nem mentünk ki hozzájuk, nem foglalkoztunk velük, sz*rtunk rájuk magasról. Egy darab kérdésem volt, nem a felelősségre vonás MÁS ismeretlen emberektől. Honnan tudhatnád pont Te, hogy mi mennyit foglalkoztunk velük? Szerintem ehhez se neked, se senkinek nincsen köze. Nem az volt a kérdésem, hogy "le tudnátok szidni?". Leírtam neked, hogy anyukámék tanították őket pórázon, és mikor nagyobbacska voltam, akkor én is próbálkoztam. Komolyan, most ha valamit írok, vagy akár más is, például ugyan úgy kérdésben, mindig vannak olyan emberek, akik bele kötnek az illetőbe. Ha valami mást ír, abba is. TE biztos jobban tudod:D.Nem hiszem el, hogy senki nem fogja be a száját ezzel kapcsolatban. Kaptam rendes válaszokat, zárjuk már le pls.
2017. jún. 24. 19:03
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Válaszoltam a kérdéseidre mert lövésed nincs a kutyatartásról és amúgy sem szeretném, hogy még 1 kutyával bővüljön a szánhúzóalapítvány. De amellett nem tudok elmenni, hogy az elmúlt 15 évben 3 kutyán vagytok túl felelőtlenségből. Ha rendesen lett fogllakozva akkor nem rágja a virágokat, az pedig, hogy két kutyát elütnek abszolút nonszensz. Mégis mit keres a kutya autók között?
2017. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik a kritika, meg más emberek véleménye, akkor nem írsz ki kérdést. Nem való nektek állat, ennyi. Saját hibáitokból se tanultok. Szerinted a husky mit fog csinálni? Legkisebb baj lesz, hogy a növényeket rágja. Ugatni fog, vonyítani,szétbarmolja az egész kertet.
2017. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
A 15 éves fejemmel mindennel tisztában vagyok. A szüleimmel megbeszéltem mindent, ők is tudják, hogy mi lesz. Nem voltam túl a 3 kutyán (sőt 4 kutyán) sem. Mintha nekem anno lett volna beleszólásom abba, hogy anya meg apa mikor akar új kutyát. Mintha nekem annyira jó lett volna hogy meg sem gyászoltam rendesen az előzőt, már jött is a másik. A kutyák nem autók között voltak, nem mi ütöttük el őket, nem is a szomszédság. De leírtam neked, hogy mi történt. Most azért, mert van kutya anya meg apa nem fogják eladni az autót, meg a szomszédnak sem fognak szólni, hogy adják el. De mondom a kérdésem nem erről szólt, hogy engem meg a családomat hogy kéne lecs*szni.
2017. jún. 24. 19:27
 30/33 anonim ***** válasza:

"A kutyák nem autók között voltak, nem mi ütöttük el őket, nem is a szomszédság. De leírtam neked, hogy mi történt. Most azért, mert van kutya anya meg apa nem fogják eladni az autót, meg a szomszédnak sem fognak szólni, hogy adják el."


Ennek az egésznek abszolút semmi értelme amit írtál. Én csak azt mondtam, hogy első körben, miért volt szabadon autók közt a kutya hogy elütötték. Mert a kert közepén csak úgy nem üti el egy autó a semmiből. Ha pedig pórázon volt sétáltatás közben az megint más kérdés, de akkor is a gazda felelőssége. Ha viszont csak szabadon lófrállt az utcán és úgy ütötték el akkor szerintem jogos a kérdés, hogy miért volt egyáltalán kinnt?

Persze véletlenek megesnek, de akinél folyamatosan visszatérőek a nevelési és foglalkozási problémákból adódó halálesetek ott már megkérdőjelezhető, hogy mennyire véletlen.

2017. jún. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!