Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya. Tanácsok?

Billy Herrington kérdése:

Első kutya. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Anyuék végre megengedték, hogy legyen egy saját kutyám. Mindig is szerettem volna egy border colliet és most végre lesz egy. Kedden hozzuk el mert akkor lesz 7 hetes. Mit vegyek neki mielött elhozzuk?
2017. jún. 24. 15:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
32 éves és nem tud józanul különbséget tenni szaporító és tenyésztő között!😃 Jóval fiatalabb vagyok nálad, de ha annyira kéne egy fajtaJELLEGŰ kutya, akkor csakis egy menhelyről hoznék. Miért járuljak anyagilag hozzá az állatkínzáshoz?
2017. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%

Nagyszerű, 59%-os, értjük, okosnak képzeled magad és még a kutyáiddal is szerencséd volt. Oké, jó neked. De ez nem változtat a tényen, hogy a többi válaszolónak igaza van, minden törzskönyv nélküli kutya KEVERÉKnek számít hivatalosan (!). Az pedig, hogy 8 hetes koráig nem szabad leválasztani a kutyát, törvényben van.


Kérdező, én a helyedben nem hoznám el ezt a kutyát, hanem összegyűjteném rá azt a megközelítőleg 150 ezer forintot, de azért amit vegyél:


- tálak

- póráz, nyakörv

- táp (minőségi, nem 3000 forintos teszkós!)

- fekhely (ha az ágyadon akarod is altatni, mindenképpen jó, ha van saját helye)

- játékok (főleg olyanok, amiket tud rágcsálni)

- zacskó a későbbiekre, nem árt, ha előre veszel

- jutifali


Azon kívül fontos, hogy lefektess szabályokat, amiket nem szegsz meg, például ha egyszer nem mehet fel a kanapéra, máskor se engedd fel, mert összezavarodik.


Oltásokra, féregtelenítésre nagyon figyelj. Már kellene hogy legyen legalább egy, de inkább két oltása, ha szaporító ellenére "jó" helyről hozzátok!

Amíg nincsenek oltások, ne találkozzon más kutyákkal és ne vidd utcára. Két oltás után óvatosan, de hivatalosan a negyedik után lesz utcabiztos (a mi állatorvosunk ezt mondta, de itt olvastam már olyat is, hogy két oltástól nyugodtan mehet).


Legyél vele következetes. Egyelőre könnyű lesz falkavezérnek lenned, a problémák olyan 6-9 hónapos kora körül fognak kezdődni, mint a tinik is, ők is hajlamosak lázadozni egy kicsit, de ha addig rendesen nevelted, nem lehet gond.


És remélem, amit mondani sem kell: ne csak kib*szd az udvarra, foglalkozz vele, vidd sétálni, lehetőleg legyen bejárása a házba, ha nem eleve lakáskutya.

2017. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Megmutattam a kérdést anyuéknek és felhívták a hirdetőt, hogy nem hozzuk el a kutyát. Úgy döntöttünk, hogy megnézünk pár menhelyt és ha akad border collie vagy hasonló kutya akkor lehet hogy elhozzuk.

Köszönöm a válaszokat

2017. jún. 24. 17:36
 14/28 anonim ***** válasza:
94%

Jó döntés volt, gratulálok!

Hidd el, találsz menhelyen hasonló kutyát vagy ha nem is olyan, de tuti lesz, ami első látás szerelem és ami megfelel számotokra.

2017. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%
Örülök, hogy átgondoltad, gratulálok! Biztosan találsz majd hasonló kutyust. :)
2017. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

#11 nem arról volt szó hogy megtudom-e különböztetni hogy ki a szaporító vagy ki nem hanem arról hogy a válaszolók nem tudják pontosan hogy mi az átszoktatás , az elválasztás és hogy ez hogy zajlik és mennyi idősen és ha vki azt mondja hogy 7 hetes kiskutyát fog elhozni vagy akkor hozta el az x idős kutyáját régebben akkor az egy szemét ember és hogy mer ilyet csinálni. Csak ezt lehet nézni úgy is hogy valaki elhozza azt a kutyát mert nem akarja hogy annak a kutyának rossz élete legyen vagy csak szüljön így akkor elhozza. Akkor mit írnátok válaszolók ha valaki azt kérdezné hogy 7,5 hetes a kölyök és el lehet hozni de a kutya szülei valóban egy kiváló tenyésztőtől vannak vagy ha vki 7 hetesen hozna el egy keveréket. Ott már leszarná az összes válaszoló mert az úgy is csak egy keverék. Aztán ezek az emberek szidják a szaporítókat. Ne értsen félre senki én nem támogatom a szaporítókat ,sőt mélyen megvetem ,de nem ítélek úgy hogy előbb ne nézzem meg alaposan a hirdetést vagy a hirdetőt(ha megvan adva a neve). Édesapám állatorvos és így láttam sok szaporítós kutyát a hullámos lábú spánieltől egészen a vízfejű francia bulldogig akiben semmi francia bulldog vér nem volt csak meg lett mixelve nagyon durván.



#12 nem hiszem magam okosnak de felnyomja bennem a pumpát a "neee az egy szapis korcs uhh" az egy kutya könyörgöm egy érző lény.


Hát lehet hogy szerencsém volt de miért is lenne bolond a kuvasz vagy a dogo?


Amúgy nem keverék hanem fajtajellegű-keverék nem ugyanaz.

Amúgy számos tenyésztő 4 hetes kortól fokozatosan zárja el az anyát vagy a kölyköket egy ideig. Tehát egyszerre nő a szilárd táplálék mennyisége és az elválasztás is ideje is.

2017. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis segítség:)

vedd fel velük a kapcsolatot, mindent el fognak mondani a fajtáról és arról, hogy jelenleg vane, ill. milyen kutyáik várnak gazdira

[link]

2017. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%
59%os. Szerinted véletlenül van benne az állatvédelmi törvényben, hogy a kutyáknak 8 hetes korukig a szukával kell maradniuk? Azért neked van két kutyád még kurv ára nem vagy szakértő. Lehet, hogy őket jól tartod de alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában. A kutyatenyésztés célja, hogy minden fajtából, egészséges egyedek tenyésztéséből ( nem szaporításából) tartsák fenn az adott fajtát. Pl boxereknél (és több más fajtánál is), ha a kutya szőrének nagy része fehér, akkor az hibás géneket hordoz magában, nagy valószínűség szerint beteg lesz. A hozzá nem értők pedig ezeket a hibás géneket hordozó kutyákat szaporítják tovább. És hopp így lesznek a gyenge idegrendszerű, beteges, allergiás, diszpláziás, epilepsziás kutyák. Nyilván ezt most nagyon leegyszerűsítettem de nem véletlenül gyakoribbak a beteg kutyák. Ha meg a kutyák kölyökkori szocializációjáról foggalmad sincs, akkor legalább ne írj hülyeségeket kérlek. Én sem értek az aztalos munkához, ezért nem is mondom meg senkinek sem, hogy mivel lakkozza a fakerítést
2017. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha pedig az apád állatorvos nyugodtan kérdezd meg tőle mielőtt hülyeségeket irogatsz
2017. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
Jaj mindig jön hogy mi utáljuk a keverék kutyákat, meg azért nem kell elhozni mert korcs, hát nem nem azért te szerencsétlen idióta, két mentett kutyám van, a különbségjköztünk hogy én tovább látok az orromnál, tudok globálisan gondolkozni, és felfogni mekkora a probléma ma Magyarországon. Te meg annyit látsz hogy cuki kiskutyák. 😁 15 éves kutyás tapasztalatom van, de nem verem magam rá mert nem ez a lényeg. Gondolkozz kicsit nagyobb távlatokban mint a cuki kiskutyás képek.
2017. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!