Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya. Tanácsok?

Billy Herrington kérdése:

Első kutya. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Anyuék végre megengedték, hogy legyen egy saját kutyám. Mindig is szerettem volna egy border colliet és most végre lesz egy. Kedden hozzuk el mert akkor lesz 7 hetes. Mit vegyek neki mielött elhozzuk?
2017. jún. 24. 15:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok kérdező. A lehető legjobb döntést hoztátok. Ha valakinek nincs pénze hozzáértő tenyésztőtől kutyára, az inkább menhelyről / gyepiről / fajtamentéstől hozzon el kutyát. Ne támogassuk pénzzel a kontár munkát. Attól, hogy 2 törzskönyves kutyát pároztatnak, még nem biztos, hogy jó kölykeik lesznek. Példa erre az egyik cavalier king charles spánielem, ami már ivartalanításba is belehalt. Vagy a fiatalon rákos bullterrierünk. A másik cavalierem minőségi helyről van. Ég és föld a különbség. És nem a törzskönyv kerül többe a tenyésztőnél. Ez kb 5000 ft. A szaporítók szerint minimum 20000. Ez hazugság.
2017. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Megint bebizonyítottátok #18 hogy nem csak a fajok a korcsulnak hanem az emberek is és ezt ti nagyon szépen be is mutattátok.


#18 én ismerem a törvényt de nem fogtad fel amit írtam. Én nem azt mondtam hogy az szabályos én csak azt mondtam hogy egy 6-7 hetes kutya már nem lesz egy roncs. Egy betűvel nem beszéltem azellen hogy hülyeség lenne ez a törvény csak akik ezelőtt válaszoltak nem voltak ennek tudatában. Amúgy ha annyira zavar titeket akkor hívjatok fel minden ilyen embert,menjetek el szaporítók ellen tüntetni. Nem hiszem magam szakértőnek mert 2 kutyám van . Azért ezt nem tudom miből veszed hogy nem vagyok tisztába a fogalmakkal és légyszíves nekem ne kezd el mondani hogy mi a kutyatenyésztés meg mi a célja mert lemegyek hídba. Törpe korom óta vagyok jelen állatok születésénél pláne kutyáknál tehát ezt nekem nem kell elmesélni. De azért köszi! Amúgy én nem a fehér boxert hoztam volna fel példának mert hát beteges igen de sok tenyésztő mind itthon mind külföldön alapítványokat alapítottak hogy megmentsék őket és elérjék azt hogy az FCI elfogadja őket(ezt a színt).

Mondjál példát abból tanul az ember ha nem így gondolom meg megvitatjuk.



#20 mi az a duma hogy azt látom hogy cuki kiskutya? Honnan vesztek olyanokat amiket nem is tudtok vagy nem is mondtam? Ez az a szituáció amikor valakit annyira hülyének néznek hogy azt hiszik ha valamit bedumálna annak a személynek az elhiszi hogy azt mondta. Én a kutyákat nem a képen nézem és kérlek ne keverj össze egy kislánnyal aki meglátja a kölyök extra mini yorkiról a képet aztán meg az kell neki mind egy plüss. Én sem mondtam hogy mennyi van de ilyen gyerekes versengést az 5 éves kisfiam nem csinál az oviban ha meg annyira nem vered rá magad akkor minek kellet azt megosztani hogy neked 15 éves tapasztalatod van. Te lehet hogy nem utálod de biztos vagyok benne hogy a válaszolók közül találunk ilyet hogy nyomja a sódert hogy szegény kutya ott szenved a menhelyen de aztán szarik rájuk. Szerinted én nem tudom hogy mekkora probléma?


Alapvetően a vitát sem értem mert egy a vágyunk az hogy ne legyenek szapis kutyák és kóbor ebek de ez addig úgy sem fog megvalósulni amíg az embereknek nincs tudatában az ivartalanítás és nem lépnek fel szigorúan a szaporítók ellen.

2017. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
*#20 ez még az első mondatból hiányzik
2017. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
31%

Az ÁVT pár évvel ezelőtti változtatása előtt 6 hét volt az elválasztás ideje. Akik ez idő előtt 6 hetesen vettek magukhoz kutyát, kétlem, hogy azok mind ideggörcsök, problémás kutyák lennének. Hiszen sok köztük ma is él. A 8 hetet valaki kitalálta, hogy az milyen jó a kölyöknek. Holott van bőven olyan fajta, amelyeknél az a 2 hét plusz inkább problémás. Rangsorharcok, a gyengébb kutya elnyomása, amely egy életre kihat rá.

A gátolt harapásra hivatkozás is igen sűrűn előfordul,holott egy 8 hetes nagytestű munkakutya fajta már pontosan érzi az erőfölényét és esze ágában sincs finomítani a harapás erősségén. Inkább kihasználja a rangsor rendezésében.

Az anyakutyák nagy része már 6 hetes koruk után igyekszik minél kevesebbet a kicsikkel lenni, mert a teje apad, a kicsik pedig lerohanják szopni.Nem játszani akarnak vele elsősorban, hanem szopni, ösztönösen.

Kistestű, lassabban fejlődő kutyánál jó lehet a 8 hetes kor az elválasztásra.

AZ ÁVT sem a pontosságáról híres. Macskánál is bebiggyesztette a 8 hetet, holott tudvalevő, a maccsokat 12 hetes korban lehet gazdához adni.

Aki pedig úgy véli, egy 8 hetes kutya úgy kerül hozzá, hogy nem fog a gazdájának a kezébe, lábába, bármijébe beleharapni játékból, az nagyot téved. Az ember dolga megtanítani a kölyöknek, másként kell játszani az emberrel, mint a kutyákkal.

Sokan szajkózzák csak azt, amit a neten unos-untalan olvasnak. Ilyen a "fajtajellegű keverék"pl, ami jogilag, szakmailag sehol nem létezik . Felmerült egy olyan helyzetben, amikor még az állami elismert törzskönyvezés volt a színen. Akkor adták ki az ukászt az orvosoknak, hogy az ÚTLEVÉLBE csak azoknál a kutyáknál lehet a fajtát beírni, amelyeknek államilag elismert törzskönyve van. Ez a blődség pedig megmaradt a köznyelvben és unos-untalan visszaköszön a "felvilágosításban". Az orvosok legtöbbje pedig nem is foglalkozik vele. Ránéz a kutyára...puli? Akkor azt írja be. Sok értelme nem igen van, csak annyi, ha be kell azonosítani valami miatt a kutyát szemmel, hát valóban pulit kell elvárni. Ha pedig keverék, külsőre nem igazán lehet fajtához kötni, akkor keveréket ír be.

Holnaptól, ha egy erősebben ráhatni tudó csoport elérné, hogy 12 hét legyen a kutyák elválasztási ideje, onnantól az összes 8 hetesen elhozott kölyök szociálazatlan, idő előtt elválasztott kutya lenne, mindenféle viselkedési problémával.

Nem érdekelnek a kezecskék :)

2017. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
60%
6-8 hét között a kutya a többi kölyökkel játszva tanulja meg, hogy "mit szabad és mit nem", mi a játék. Az én kutyám mentett, 6hetesen került el az alomból. Amint az oltásait megkapta, minden nap 3x jártunk vele parka kutyások közé de sajnos nem sikerült szociálódnia a fajtatárai között mivel ha valamelyik elkezd vele játszani ( kergetné, vagy ugrál előtte), az én kutyám azt hiszi, hogy meg akarja támadni. Olyan stresszt okoz neki egy másik kutya jelenléte, hogy amikor egyszer 3napig egy rokon kutyája nálunk volt, kiváltotta nála az epilepsziát. Nagyon sokat számít az a 2 hét. Egyébkén a 8 hét azért optimális, mert ilyenkor a kutyák még nyitottak az új dolgok felé viszont még nem félnek annyira a dolgoktól. 12 hetes korukban ez pont megfordul, már nem annyira nyitottak de megjelenik a félelem. Valamint teljesen más kapcsolat alakul ki a kutyák között akkor is, amikor tovább vannak együtt. Nem véletlen a 8 hetes törvény, biztos vagyok benne, hogy rengeteg irodalma van az interneten is utána lehet nézni de könyörgöm ne írjunk hülyeségeket, mert van aki elolvassa, elhiszi, terjeszti stb.
2017. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Valóban igaz, hogy néhány éve 6 hetes kor volt a hivatalos. Sőt Amerikában még mindig az... Én tenyésztőtől TK-vel világgyőztes felmenőkkel rendelkező kiskutyát vettem. Elhozhattam volna 7 hetesen, de még nem tudtam ezért maradt még 1 hetet.Neki pont, hogy rosszat tett, mert a bátyja konkrétan terrorizálta (összesen 4en voltak az alomban, de addigra a másik 2 tesó gazdához ment). És amikor hozzám került hiába kezdtünk el 12 hetesen kutyaoviba járni, félt a kutyáktól, aztán átfordult, hogy akkor majd ő megmutatja és mindenkit ledominál kb. Szóval kutyája válogatja. De munkakutyáknál bevett szokás, hogy 6 hetesen már gazdihoz mennek.

Ezért tutira le leszek pontozva, de itt egyesek úgy tudnak kardoskodni, hogy a törvény így meg úgy. A törvény ugyanúgy leírja, hogy egyes helyeken kutyát kizárólag pórázon lehet sétáltatni, ill. szájkosárral. Ennek a törvénynek a puszta létezését sokan figyelembe se veszi, sőt létezését is letagadják! (én is erdőben, természetvédelmi területen elengedem, pedig nem lenne szabad).

Ezzel csak arra akarok rávilágítani, hogy a törvény nem feltétlen logikusan alátámasztott érvek miatt lett meghozva.

2017. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én is a 8 hetes elválasztás mellett vagyok, de nem azért, mert azt írja a törvény, hanem megbízható szakmai előadások érvei miatt.
2017. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, gratulálok, hidd el hogy jól döntöttetek!
2017. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!