Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás sporolósan? Mi az...

Kutyatartás sporolósan? Mi az amit nem muszáj megvenni? Mennyibe kerül így?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, hogy tálat felesleges, egy régi fagyis doboz, ételkordó tökéletesen ugyan az, csak nem olyan szép.

Fekhely, játék készíthető.

Kutyaól szintén, pórázt, nyakörvet, hámit szintén.

Akkor egyedül amire költeni kell az a kaja, oltás, kullancs-bolhaírtás?

Ha csak ezekre költök és egy chipes, oltott 10 hetes kutyát hozok el ingyen az kb mennyibe kerül egy hónapban.

Középkategóriáa táppal és néha hússal, csonttal(velőscsont, abból leves stb) számolva?



2017. jún. 25. 15:24
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs olyan bolt, ahonnan tálat meg ilyeneket lehet venni, akkor honnan veszed a kaját?
2017. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát nem lehet spórolósan tartani. nyilván nem kell mindenből a legmárkásabb, legdrágábbat megvenni, de ha így indulsz neki, hogy "mire nem kell költeni", akkor még várj a kutyával. Állatorvos, oltások, kaja, élősködők elleni védelem, ezen nem érdemes és nem is szabad spórolni. Ha csontot akarsz adni neki, azt csak nyersen és ne túl sokat. Az enyémek pl havi 1x-2x kapnak egy-egy marhacsontot fogtisztítás miatt. Nyakör és hám nem szükséges, hogy mind 2 legyen. Bőven elég, ha van egy jó nyakörve (hám inkább csak akkor kell, ha dolgozni akarsz vele, nekem is csak mantrailing miatt van). Nyakörvet, pórázt fekhelyet simán tudsz otthon csinálni, csak utána kell nézni a neten, vannak jó ötletek rá. Kutyaház azt is tudsz, nekünk asztalos ismerős csinálta, de egy olyan házat, ami belül osb lap, kívül fenyő lambéria és közte purhab vagy hungarocel te is össze tudsz állítani. Pénzt mindenképp tegyél félre, ha valami betegség/baleset bekövetkezne, vagy köss a kutyára biztosítást. Tápnak közép árkategóriás és jó ár/érték arányú az a Brit Prémium ill. Happy Dog. (nekünk az egyik kutya Britet a másik Happy Dogot eszik)
2017. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy apja, anyja törzskönyves, az anyja tenyészszemlés is csak nagyon sok kicsi született és nem tudják eladni. "


Ilyen helyről lehet nagyon könnyen beteg kutyát kifogni. Egyáltalán, ha tk, tenyészszemle megvan, akkor miért nem váltottak ki tk-t? Neked ez kicsit sem gyanús?

2017. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Nincs kenelnév.

Amúgy aki azt írja, hogy várjak még a kutyával. Nem tudok varni mert őt már elhozom. Meg ha nem én akkor elviszi más aztán szaporítja meg maradékkal eteti stb

Az jobb lesz?

Ha kapja a sok fűszeres szart vagylancon lest egész életében?

Amúgy írtam, hogy orvosra meg ilyenekre költök de amure nem muszáj arra nem.

2017. jún. 25. 16:18
 15/47 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekként sem spórolok ilyeneken. Én tartom el a kutyaim. Kicsi potlassal a kajaban (de nagy részét én fizetem) . De minden mast csak én veszek. Jutalom falatot, hamot, nyakorvet, pórázt, játékot tanításhoz szükséges ezközöket stb
2017. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
91%
Akkor rajtad kívül mindenki szarul tartja a kutyáját, szerinted.
2017. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
97%

Minek az ilyennek kutya????

Diákként is össze lehet szedni egy kutyara valót....

Felelőtlen kölyök

2017. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Kaptam 60 kiló tápot abból 30 felnőtt, szóval az majd későbbre az Brit prémium.

Meg kaptam GetWild Junior kutyatápból 15 kilót meg egy másik Juniorból 15 kilót( majd megnézem a nevét) meg pár ilyen alutasakosat nasinak.

2017. jún. 25. 16:27
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Csak vigyázz a csírke és egyéb allergival. A tapot a kutyahoz kell igazítani.
2017. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
EUKANUBA PUPPY MEDIUM
2017. jún. 25. 16:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!