Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhely mérges lenne ha...

A menhely mérges lenne ha csak valami olcsó "szemét" tápot vinnénk?

Figyelt kérdés
Annyit kell tudni erről a menhelyről hogy semmi támogatást nem kap, szinte senki nem megy oda ezért a kutyákat is ingyen adják. Neve nem nagyon van. Arra gondoltam hogy mikor elmegyek hozzájuk örökbe fogadni adok némi pénzt és 1-2 nagy zsák tápot. Tudom hogy az olcsó táp szemét de szerintem ebben az esetben jobb mint a semmi. A menhely mit szólna?
2017. jún. 25. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
örülni fognak neki. Nincsenek abban a helyzetben, hogy válogassanak. Nekem se fér bele, hogy 10-15 ezerért vigyek tápot menhelyre, én is olcsóbbat szoktam. Ha más nem bekeverik jobb minőségűvel.
2017. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak örülnek neki!!!
2017. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is szívesebben vinnék jó vagy közepes minőségűt de az kicsit drága lenne.
2017. jún. 25. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, bárminek örülnek, minden fillér számít! A semminél még a "szemét" táp is jobb, és ha ezt tudsz vinni hát ezt vigyél, legalább van szándékod!
2017. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En is olcsót szoktam vinni. Ha 15ezret nézek, a drágából kijon 15 kg táp (1zsák), és meg abban is van ganona kevés hússal, mert ugye a jó táp 20 felett van, de az Alfi, ami kb 2.000Ftba kerül, hiaba szemét, jobb mint a semmi és kijön belőle 7 zsák táp, tehát kb 90-110 kg táp. Az ettermi maradékot és bolti lejárt termékeket is elviszik, mert muszáj enniük a kutyáknak. Sajnos nincs más lehetőség, es inkább egyenek maradékot illetve rossz minőségű tápot, mint haljanak éhen. Ha a sok idióta nem dobná el magától a kutyáját,és nem a fajtatiszta szó számítana vásárláskor, akkor a menhelyeken is kevesebb kutya lenne és talán jutna nekik jobb kaja is.

De egyébként a legtöbb ember Darlingot vesz a kutyájának ha csak nem moslékot ad, hiszen magának is a 200 Ftos rákkeltő sonkát veszi, meg a rothado teszkós húst, ami le van kezelve minden sz.rral, hogy eladható legyen... de új kocsi kell, meg plázaba elverni a penzt a legújabb kollekciókra... és ezeket nem kitalálom. Sok ilyen ismerősöm van... nyaralni elmennek, mindkettőnek vaciúj hiteles kocsi, meg ilyen olyan elektromos kütyü, de a lejáratos húsból csinál kaját, kutyaknak meg olcso tápot ad vagy már zöld húst... ez csak a mai vendégem, de a többi is ilyen, sajnos. Ritka az, aki normálisan tud es akar költeni saját magára és az állataira. :(

2017. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megértem, bár a mi kutyánk mindenből a legjobbat kapja és az örökbe fogadott sem fog szeméten élni.
2017. jún. 25. 17:19
 7/10 Hovarju ***** válasza:

Kérdezd meg tőlük mire lenne szükségük, vagy milyen tápot esznek a kutyák. A tápváltás nem tesz jót egyik kutyának sem.

Az is lehet. hogy pl.bolha vagy kullancsriasztóra, vagy féreghajtóra lenne nagyobb szükségük. Vagy az is lehet, hogy valami másnak tudnák hasznát venni. Úgyhogy szerintem kérdezd őket.

2017. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6os sajnos igen, ismerek ilyet nem 1-2t. Mi 5en vagyunk +1 kutya 1cica 2papagaj 1ekszerteknos, illetve volt 2 degu volt.

A deguk igaz bolti tápot kaptak, de a táp melle mi otthon vágtunk nekik a szénát, nem kell mondanom olyan szénát hasuk lett, hogy csak na. Ok kaptak olyan dolgokat a kertből szaritva, ami amúgy a rakjuk a is van, csak a mienk az tutira nem kezelt és nem árt nekik. Így nekik számítottunk levendula, füvet, büdös kémek a virágat, almát szó szerint mindent ami amúgy is volt a tapjukba.

A cica mivel kinti cica és az utca macskát nem etetem prémiumot táplál, de olyan tápot eszik most is amiben a legmagasabb a hús tartalom és ivartalanitott idős cicáknak való. Sokszor főzünk a kutyának abból a cica is kap mindig, mert kb ugyan azon élnek.

A kutya a freshnapfsban kapható lég minőségibb tápot eszi, a real naturetol, abban van a legtöbb hús és a legkevesebb szar dolog. Ég időben a kutya suli sok nyomtak a rolyal canint, de azt meg a diszkókkal se eretnek meg olyan szar minőségű, az ára meg annyi mint a real naturenak. A kutyának mikor mit főzünk, a városunkban a takarmány boltban lehet kapni fagyasztva húst. Vadnyesedek és kacsa máj meg társai, mikor mit lehet kapni. Megfőzzük neki és pici rizs répa alma, só és fűszer nélkül. Odáig van ezért, és meg kell hogy mondjam én is szívesen megennem.

A teknősnek apukám meg nagypapa jár horgászni halat és csak azt eszi. Ilyen bolti szárított halat sose kap, néha szokott egy pici lédús puha gyümölcsöt.

A papagáj oknál nincsen sok város nekik marad a minőségi mag megfelelő helyről, de ugyan úgy ok is kapnak mi magunk termesztett cirkot meg néha egy pici napraforgó magot. Kapnak karalábé levelet meg a paprikanak a csonkjat almát és meg lehetne sorolni.

És mi se a legszarabb legolcsóbb romlás határa álló dolgokat esszük, nem mondom, hogy hű de gazdagok vagyunk, mert igazából nem, csak mint egy átlag család, de szüleim annyit pont keresnek, hogy raknunk is félre, a szükséges dolgok megvannak mi is és az állatok is jót eszünk.

Ezzel a kis kitérővel a 6os válaszolot akartam erősíteni, hogy vannak ilyenek is meg olyanok is, ha az embernek lenne annyi igénye illetve nem is teljesen igény, hanem ha törekedne a minél jobb életszínvonalat nem pedig a külsőre koncentrálna sokkal kevesebb ember lenne ilyen, mint amilyet leírtál. Sajnos ezt az utolsó mondatot nem tudtam jó kifejezni de remelem érthető.


A kutyusok tagjáról meg annyi, hogy az alsóban kaphatóak azok nem a legrosszabbak és viszonylag olcsóak is ha esetleg úgy jársz megnézheted. A menhely élnek meg átlagban annyi s lényeg, hogy a kutyusok tudjanak kit enni, ha őket kérdezed van egy olyan amelyre sem hogy nem 15 kg tápot szeretnének 20000ert, hanem inkább többet egy kicsit rosszabb minisegubol. Ha meg húst is szívesen vállalnak, a takarmány boltba nálunk 360 Ft kgja ezeknek a húsoknak, nem olyan húzós. Nem tudom, hogy máshol mennyi, de ne hinnem, hogy nagy különbségek vannak ilyen teren. Meg ha megnézed az összetevőket az összes el kb ugyan azok az összetevők, az arányuk tér el egy kicsit ahogy legutóbb atolvastam az összetevőket. Ez a fressnapfsra vonatkozott leginkább, a többi helyen nem tudom, mert nagyon a városunkban nincsen más. Én a helyedben vinnék az olcsó tápbol inkább kicsit többet. Az nagyobb segítség nekik.

2017. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lesznek mérgesek. Én is olcsóbbat szoktam vinni mert tényleg nem keresek sajnos annyit hogy prémium tápot vegyek. Szép gesztus hogy támogatsz egy menhelyet!
2017. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindennek örülnek! Majd ha esélyük van rá akkor bekeverik jobb minőségű táppal. Inkább a szemét kaja, mint hogy éhenhaljanak. Kedves tőled. Tudod, a szándék a fontos.. :)
2017. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!