Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lázadnak ennyien a...

Miért lázadnak ennyien a "szaporítós" kutya ellen?

Figyelt kérdés

Nem bitát szeretnék kelteni. 1xűen nem értem, hogy ha vkinek nincs 100-200ezer meg még több forintja egy tk-s kutyára, de fajtatisztát szeretne, akkor miért ne vehetné meg az olcsóbbat tk nélkül? Mindig mondják, hogy a tk bizonyíték a származására, fajtatisztaságára, de ha nem akar vele kiállításra járni, akkor teljesen felesleges. Meg hogy ilyen meg olyan szűrések. Embereket is megszűrik, hogy ki kivel "párosodhat"? Meg ha már megszületik az a kiskutya, akkor miért ne hozhatná el, hisz már úgy is szüksége lesz egy gazdára. Meg emnyi erővel a menhelyre bekerült kutyák nagyrésze is " szaporítótól" van, mégis oda küldik az embereket örökbe fogadni.

Ti hogy látjátok ezt? Csak szerintem összevisszaság az egész úgy, ahogy van?

Köszi előre is a válaszokat és mégegyszer mondom, nem vitát indítani szeretnék!


2017. jún. 25. 17:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
82%
És 80 %, akkoris azt mondod majd, hogy felesleges szűrni, ha egy ideggyenge szapis fajta jellegű keverék szétszedi a gyerekedet ? Nekem az egyik kutyámat szedte szét egy ilyen. Ismerősöm gyereke pedig kórházba került. Az örökölt idegrendszeri betegség sem szemüveg kategória b+.
2017. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
25%

Figyu, azért mert más a véleményünk nem leszünk hülyébbek. De nyugodtan menj csak végig az utcán és kérdezd meg kiadna ki 150 ezret egy kutyáért. Ez a valóság.


Amúgy meg a bulldogok, mopszok tele vannak betegségekkel, mégis vannak tenyésztőik. Nekik sem élvezet az élet, majd megfulladnak 60 méter séta után 25 fokban. Valószínű jó kedvükben szuszognak folyamatosan. Baromira lelkiismeretesek lehetnek a tenyésztőik, szaporítóik. De hát ez van, mert jajj de cuki. Más oka nincs a felépítésüknek.


De csak hogy saját példával jöjjek: szomszédom előző németjuhásza törzskönyves volt, olyan csapott seggel hogy az csoda. 6 évesen el kellett altatni, mert a hátsó lábai teljesen felmondták a szolgálatot. A mostani jófogásos, egyenes (!) háttal (2 éves). Egyszerűen gyönyörű állat, ráadásul egészséges is. De törzskönyve az nincs.

2017. jún. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 bollocks ***** válasza:
59%
12: a mopsz pont rossz példa. Ismerős előző mopsza szaporítós, két évesen halt meg örökletes betegség miatt, az új, törzskönyves szűrve van rá, kutyabaja.
2017. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
73%
Az senkinek se jut eszébe hogy PÉNZT GYŰJT, vagyFFAJTAMENTÉSTŐL hoz kutyát? Voilá, vagy lesz egy törzskönyves kutyája, vagy egy ugyanolyan fajtajellegű mint a 30 ezer jófogásos, de legalább nem szaporítótól vesz. Amúgy komolyan, ez a sok büdös proli, kiskutya kell még fajtatiszta mert az menő, de amúgy az egész fajtára kompletten sz***rik, hogy mennyire vágja tönkre a szaporító, csak neki legyen olcsó kiskutyája, amivel lehet villogni, és lehetőleg közel és azonnal. Nyomorultak vagytok. 😁
2017. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
41%
Baromság, a tenyésztők vergődnek a haszon miatt. Oké, nyilván az nem jó, amikor koszfészekben tartják a kutyát és félévente elletik. De ugyan mi baj lenne egy kiskutyával, akinek normális gazdái vannak, normális körülmények között születik, csak épp nincs törzskönyvük? Nekünk is volt ilyen kutyánk, hihetetlenül okos, édes, imádnivaló családtag volt. Nem cseréltem volna el 1000000 db törzskönyvezettre sem.
2017. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
84%

Iphonet veszel nem?

Michael Kors táskát veszel nem?

Plazma tv van otthon igaz?

Akkor?! Csak az ember baszik arra adni ami igazán fontos! Basszus, 15 (vagy több) évre veszel TÁRSAT.

12 évesen jelentettem be, hogy kutyát akarok. 2 évig gyűjtöttem, dolgoztam (újság hordás, gazolás, más kutya sétáltatás stb.) mire összejött 200.000Ft. Erre a szüleim jó jegyekhez és nyelvvizsgához kötötték a kutyát PLUSZBA. Úgy, hogy én fizettem.

Ha az ember akar valamit, megcsinálja. Ma egy egészséges Pomerániai boldog gazdája vagyok.

Barátnőm megvette 70-ért:

Bor beteg, vízfejű, epilepsziás

2017. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
82%
A tenyésztő ügyel a kutyáira, míg egy szaporító már-már kínozza a kutyáit, nem adja meg nekik azt sem, amit egy házikedvencnek adni kell. Nem kell támogatni őket, mert csak hazudni tudnak, de nem értenek az állatokhoz.
2017. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
85%
Minden lenézés nélkül teljesen komolyan azt gondolom, hogy akinek nincs 100-150 ezer kutyára, az ne vegyen kutyát. Két okból se. Az egyik az, hogy a kutyatartás, ha komolyan veszi az ember, akkor eleve drága, ha nincs pénz a kutyára se, akkor honnan lesz évi egy-kétszázezer a fenntartására? A másik oldala meg az a dolognak, hogy van, akinek lenne rá ennyi pénze, de neki úgymond "nem ér meg ennyit egy kutya", na, ő meg azért ne vegyen kityát,
2017. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nincs iPhone telom, sem semmilyen méregdrága táskám. És nem, nem Adidas Superstar cipőt hordok. Szóval lehet velen van a gond.
2017. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
72%

#19 folyt, bocs, csak bele akartam kattintani, de elküldtem :)


Szóval akinek nem ér ennyit a kutya, az meg azért ne vegyen kutyát, mert nincs szüksége rá, a kutya nem egy tárgy, hanem egy napi pár órát igénylő élőlény és ő nyilván nem akar ennyi időt rászánni, azért nem ér neki ennyi pénzt, mert amúgy olyan dolgokra is többet költünk sokszor, amikkel töredék ennyi időt töltünk.

2017. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!