Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lázadnak ennyien a...

Miért lázadnak ennyien a "szaporítós" kutya ellen?

Figyelt kérdés

Nem bitát szeretnék kelteni. 1xűen nem értem, hogy ha vkinek nincs 100-200ezer meg még több forintja egy tk-s kutyára, de fajtatisztát szeretne, akkor miért ne vehetné meg az olcsóbbat tk nélkül? Mindig mondják, hogy a tk bizonyíték a származására, fajtatisztaságára, de ha nem akar vele kiállításra járni, akkor teljesen felesleges. Meg hogy ilyen meg olyan szűrések. Embereket is megszűrik, hogy ki kivel "párosodhat"? Meg ha már megszületik az a kiskutya, akkor miért ne hozhatná el, hisz már úgy is szüksége lesz egy gazdára. Meg emnyi erővel a menhelyre bekerült kutyák nagyrésze is " szaporítótól" van, mégis oda küldik az embereket örökbe fogadni.

Ti hogy látjátok ezt? Csak szerintem összevisszaság az egész úgy, ahogy van?

Köszi előre is a válaszokat és mégegyszer mondom, nem vitát indítani szeretnék!


2017. jún. 25. 17:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
#38 tökéletesen leírja. Nem minden "szaporító" a pénzre megy. Azért szaporítónak nevezni vkit, mert nincs kennel neve? :D Elég gátlástalan.
2017. jún. 26. 17:45
 42/62 anonim ***** válasza:
37%
(38 vagyok) köszönöm szépen. Szaporító az aki törzskönyv nélkül tenyészt. A tenyésztő törzskönyvet is ad de szaporító és szaporító közt is van különbség. És mielőtt bárki megszólna igen nem akartam 150rzret fizetni egy papiros kutyáért ha nem tenyésztek vele és nem hordom kiállításra szóval csak 62ezret szántam rá DE az etetésére és orvosi vizsgálataira, tartására nem sajnálom a pénzt.
2017. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
60%

"Utolsó, a bőrbetegség, allergia és a bolha nem öröklött probléma, csípője meg szinte az összes kutyának rossz, max nem fiatalon, de öreg kutya mind ízületes."


A bőrbetegségre és allergiára való hajlam igenis örökletes.

A bolha nem örökletes, az igaz, viszont egy tenyésztőtől vett kölykön elő nem fordulhat bolha.

Azért nem mindegy, hogy 1-2 évesen már csípődiszpláziás egy kutya, súlyos esetben járni sem tud, vagy tizenvalahány éves korára a korából adódóan kopottak az ízületei.


Tök mindegy amúgy, hogyan nevezzük azt, akinek nincs kennele és csak úgy (akár tudatlanságból, akár haszonszerzés miatt) hoz létre kutyákat. Felesleges. Rengeteg fajtajellegű kutya is sínylődik menhelyeken, gyepmesteri telepeken. Ezek egyike sem a tenyésztőktől kikerült, törzskönyvezett kutyák közül kerül ki.

Sokkal, sokkal több ilyen kutya van, mint ahány gazda, pláne normális (érts: a kutyát felelősségteljesen ellátó) gazda.

Ezért felesleges, és káros ez a tevékenység.

2017. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
76%

36-os vagyok, és nekem azért meredek, hogy úgy odaadnak kutyát, hogy annyit nem volt vele foglalkozva, hogy tudatosuljon a gazdiban, hogy, bizony, már a kölyök kutya is bolhás. Képzelheted mi lehetett a többivel...

A bőrbetegségére annyit tudott az orvos mondani, hogy alapjáraton gyenge az immunrendszere, erre rápakoltunk még azzal, hogy sz.ar kaját adtunk neki (az öregúr ajánlásával, akitől elhoztuk, pedigreet, hogy az milyen jó neki), és demodexes lett. Nagyon szép kutya, tény és való, de semmi több. A hozzánemértés és a tudatlanság végterméke, és az egyedüli, aki emiatt szív, az a szerencsétlen kutya, aki fél évesen az orvosok tűpárnája volt.

2017. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
59%

"Szaporító az aki törzskönyv nélkül tenyészt. A tenyésztő törzskönyvet is ad de szaporító és szaporító közt is van különbség."


Mi a különbség két szaporító között? Mert én olyannal még nem találkoztam aki fel tudta volna mutatni a szűrési eredményeket is, már pedig anélkül az összes ugyan olyan. A menhelyek pedig ugyan úgy televannak az övéhez hasonló keverékekkel. Attól, hogy az egyik szaporítónak csak kétévente van alom vagy pedig minden adódó alkalommal még mind a kettő a pénz miatt csinálja.

Bár olyan idiótával is találkoztam a kutyafuttatóban aki szerint a kutyának szüksége van élete során legalább egy ellésre, illetve a kannak pedig párosodni mert, hogy az neki milyen jó. Nos az ilyeneknek kutyát sem engednék tartani, de azon kívül hogy ezek is a "kutya érdekét nézik" még szépen elkérik azt a pénzt ami kijár nekik. Ha ténylegesen lenne különbség akkor a befolyt összeget vagy egy menhelynek adományoznák vagy pedig ingyen/oltások áráért adnák a kölyköket. Mielött pedig rávágnád, hogy a tenyésztők is a haszon miatt csinálják akkor javaslom, hogy nézz utána hogy mennyibe is kerülnek a szűrések és a kutyák eltartása. Arról nem is beszélve, hogy nem egy tenyésztőt ismerek aki minden alomból legalább egy kölyök árát odaadja fajtamentésnek.

2017. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 45-ös úgy értettem hogy van különbség hogy máskép bánik máskép tartja a kutyát. Csak egy egyszerű példa. Ahonnét én vettem csak az apa és az anya voltak ketten egy hatalmas udvaron minőségi táppal etetve és bemutaták az orvosi papirjaik ( igaz annyi vizsgálaton és szűrésen nem estek át mint a kennel kutyák). Pár napja jártam egy háznál volt vagy 30 szuka egy betonozott kis kennelbe árnyék minden nélkül meg néhány kan elkülönítve. A kölyköket kereskedőknek árulják azta se tudják onnét hova kerül, meg se kérdezik nem is érdekli őket csak a kapot pénz. Remélem érezhető mire értem hogy van különbség szaporító közt is és már az előző kommentbe is írtam pl. engem a mai napig (1év után) is felkeres a szaporító megkérdezni hogy van a kutya. A törzskönyves és papír nélküli állattenyésztést nem kell magyarázni (ez a szakmám). A menhelyen tengődő kutyák sokasága viszont a gazdik hibája IS. Aki nincs tisztába egy kutya tartásával, nevelésével és nem tudja finanszírozni az ne vegyen kutyát se papírost se keveréket se semmilyet. Egy kutya szerethetősége nem a törzskönyvvel jár. De visszatérve nem tudom a szaporító akitől vettem mit csinált a pénzzel, engem az a része nem is érint hiszen semmi közöm hozzá. Valóban szép dolog lett volna egy menhelyet támogatni vagy adkozni. Én csak arra céloztam ha az ember mer vesz egy TÁRSAT (amit szintén nem a tk.-tól lest az) akkor egy normális helyről vegye ahol valóban foglalkoznak a kutyákkal még úgy is hogy nem hivatásos tenyésztők.
2017. jún. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
37%
Azt még hozzá tenném ( kifelejtettem) hogy a törzskönyv sem annyira megbizható. Persze kisebb az esély hogy örökletes betegség bukkan fel. De pl. az angol telivér ( tudom hogy ló de most jobb példát nem tudok) zárt törzskönyvű, remélem mindeki tudja ez mit jelent. Elég régóta számít önállófajtának és hiaba papiros előfordulnak idegrendszeri gondok a törzskönyves lovaknál. Na most akkor hogy van ez? Törzskönyves szűrt lovak és mégis jönnek elő gondok? Ugyan ez előfordulhat a kutyánál is. És mivan ha pl. ezek miatt a gondok miatt bevesznek a tenyésztésbe egy másik fajtát azért hogy javítsa a következő generációkat de csak olyan mértékben alkalmazák hogy a fajta és annak jellege nem változik, akkor törzskönyves keverékeket fogunk kapni? Hát nem úgyan úgy az a fajta marad. A törzskönyv sem 100%-os biztosíték, valóban biztosabb a semminél de attól még lehet hogy kifog az ember egy selejt kutyát. Az egyik német dogom is olyan volt. Törzskönyvesen meddő, amit megevet annak felét kihányta és csak akkorara nőtt meg mint egy németjuhász TÖRZSKÖNYVES szülőktől származó kutya. A tenyésztő elismert, versenyekre, kiállítasokra jár a kutyáival mégis lett selejt benne. ( beszólasok el kerülése véget rokon és azért adta a beteg kutyust mert így nem adná el, altatni nem volt szíve mi pedig befogadtuk a kislányt)
2017. jún. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
26%
És ha valakit nem érdekelnek a hiper-szuper szűrések? Az sem 100% garancia. Amúgy valóban, szaporító és szaporító között is van különbség. Nálatok minden csak fekete-fehér. A tenyésztő szent és kiváló, míg a szaporító csak putri kutyagyáras lehet, pedig a valóságban sok a szürke árnyalat is. (Érdemes megnézni mit tett a sok becsületes tenyésztő és kiállítási bíra a németjuhászok hátával... Ez nem kenhető a szaporítókra)
2017. jún. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
47%
A tenyésztő se 100%-os. Vittem a kutyám oltásra mondom a dokinak hogy lehetne e egy szűrés mer nincs törzskönyv és kicsit furán megy. A doki anyit mondott h azért megy furán mer kölyök és növésbe van + túl fiatal nem meri altatni a röngenhez. Aztán elmesélte hogy előttem fél óraval volt nála egy törzskönyves gyönyörű német vizsla kiállításokra hordják egész európába. Na hát megvizsgálták. Olyan diszpláziája volt a 4éves kannak hogy a doki olyat még nem látot azt mondta olyan súlyos esett hogy csoda hogy a kutya feltud kelni. A mozgásán nem látszik fájdalom jelét nem mutatja és díjakat nyer.
2017. jún. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
60%
Először kerüljön ki minden kutya a menhelyről, aztán gyártsák az almokat azok a kedves és rendes és csodálatos szaporítók! Utána majd lehet erről beszélni, addig NEM! És mielőtt jöttök azzal, hogy akkor a tenyésztők is: NEM, a fajták nemesítése és fenntartása fontos, de amíg tele a menhely addig EGY FELESLEGES ALOM SEM KELL!!!!!
2017. jún. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!