Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lázadnak ennyien a...

Miért lázadnak ennyien a "szaporítós" kutya ellen?

Figyelt kérdés

Nem bitát szeretnék kelteni. 1xűen nem értem, hogy ha vkinek nincs 100-200ezer meg még több forintja egy tk-s kutyára, de fajtatisztát szeretne, akkor miért ne vehetné meg az olcsóbbat tk nélkül? Mindig mondják, hogy a tk bizonyíték a származására, fajtatisztaságára, de ha nem akar vele kiállításra járni, akkor teljesen felesleges. Meg hogy ilyen meg olyan szűrések. Embereket is megszűrik, hogy ki kivel "párosodhat"? Meg ha már megszületik az a kiskutya, akkor miért ne hozhatná el, hisz már úgy is szüksége lesz egy gazdára. Meg emnyi erővel a menhelyre bekerült kutyák nagyrésze is " szaporítótól" van, mégis oda küldik az embereket örökbe fogadni.

Ti hogy látjátok ezt? Csak szerintem összevisszaság az egész úgy, ahogy van?

Köszi előre is a válaszokat és mégegyszer mondom, nem vitát indítani szeretnék!


2017. jún. 25. 17:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként függetlenül attól, hogy egyetértek, engem is idegesít, hogy egy "mivel etessem az újszülött kölyköket" kérdésre érkezik nyolc "ne szaporíts, ostoba paraszt" válasz, mire valaki leírja, hogy mivel. Ezeknek az embereknek elmondanám, hogy lehet, hogy az egójuknak jólesik, viszont a népnevelés nem fog menni ilyen stílusban, ha belefáradtak, amit amúgy megértek, akkor inkább hanyagolják kicsit a témát.
2017. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
26%

Valóban nagy baj hogy korcsulnak/korcsultak a fajták mind a szaporítók mind tenyésztők miatt is. De szerintem sokkal nagyobb probléma a világon hogy megeszik a kutyákat és kínozzák őket a levágás előtt.

De amúgy pl a dobik korcsulását a tenyésztők okozták és a show németjuhászokét is és még lehetne sorolni.

Alapvetően egy átlag magyar ember úgy vesz kutyát hogy felmegy az xyz oldalakra és keres olyat amilyet szeretne. Én bátran elmernék hozni olyan helyről kutyát ahol látom hogy jó sora volt a kölyöknek és meg tudom tekinteni a szülőket. De megértem a problémát azzal hogy születnek a kutyák az embereknél és nincs jól megtervezett fedeztetés.

2017. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
21%
1xűen nm értem h mért jó neked h kispórolsz 1-2 betűt h egy szavadat se értsük.
2017. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
88%

Ez elvi kérdés.

A szaporítót amiatt ítélem el, ahogy bánik az állatokkal, és ezekkel a feltételekkel legfeljebb nem lesz fajtatiszta kutyám. (Mert abban igazad van, én sem adnék ki több százezret egy kutyáért, akkor sem, ha telne rá. Abban is egyetértek veled, hogy a "tenyésztő" státusz sem garancia semmire.)

2017. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően az emberi hozzáállással van a baj.


Kutyát nem úgy kéne venni, hogy MOST kell, OLCSÓN és legyen még KÖZEL is, hogy ezen is spóroljon az illető. Nem egy kávéfőzőt veszünk, hanem egy élőlényt, akiről 15 évig felelősséggel tartozunk, akárcsak egy gyereket, ezt sem lenne szabad elkapkodva, bele a vakvilágba csinálni, mert utána jön az, hogy "hoppá, a kutya ugat, harap, pisil, stb" és megy "családi okok miatt" tovább... A szaporítók meg épp ebből a hozzáállásból csinálnak üzletet...


100-150 ezer forint meg már elnézést, de nem egy hatalmas összeg manapság, amit lehetetlenség lenne 3-4 hónap alatt összespórolni. Csak számoljunk azzal, hogy pl egy doboz cigaretta mennyibe kerül, és mégis hányan elszívnak napi 1-2-3 dobozzal is, és kifizetik. Tv is van azért minden háztartásban, meg számítógép is... érdekes, hogy a tárgyakat tartjuk előbbre, "értékesebbnek", mint egy élőlényt...

2017. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
42%

20# válaszoló.


Az egyik kutyám szapis, mégis mindent megkap, amire egy kutyának szüksége lehet. Minőségi táp (Brit Care), pihe-puha fekhely, Kiltix bolha és kullancs ellen, oltások, ivartalanítás, chip stb. Napi majdnem 3 órát sétálok vele. Egszerűen imádom, nagyon okos is. Csak nem láttam értelmét kiadni 100 ezret egy kutyáért, mikor a társa 35 ezerért ugyanolyan értékes számomra és amúgy sincs kiállítási/tenyésztési célom vele. Ja és oltási könyvvel, parazitamentesen, egy heti táp adaggal hoztuk el, 9 hetesen. Láttuk a tartási körülményeket és a szülőket is, semmi probléma nem volt.

2017. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
0%

#22 vagyok

#23 ha ezt nekem írtad akkor egy igazán nagy vicc vagy de akkor is ha nem. Olvasd már el hogy hogyan írsz.

2017. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
36%

#26

Oké, hogy te így tartod a kutyád, csak sajnos addig a szüleit tovább kínozzák... Itt az élő példa: https://www.youtube.com/watch?v=VkwzRd1H2Dg


Szép ház, rendezett udvar, amíg jön a vevő meg elővesz két "jólfésült" kutyát, hogy ők a szülők és az üzlet már meg is köttetett...

2017. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
81%

"De mindig is lesznek ilyen emberek, mivel nem mindenki keveréket akar, hanem egy bizonyos fajta kutyát és kölyköt, amit saját maga nevelhet kiskorától, de nem mindenki fog kiadni százezreket egy kutyáért a mai világban, mikor ez a legtöbb embernek két-három havi fizetése"


Ha pl szeretnék egy német juhászt, azért szeretném, mert okos, könnyen tanítható, szeret dolgozni, bátor, megvéd stb. De hogy lettek ilyenek a német juhászok? Úgy, hogy rengeteg ember nagy szakértelemmel kb 100 éven keresztül erre szelektálta őket. Ha valaki nem ért hozzá, vagy nem is akar szelektálni, akkor semmi garancia arra, hogy olyan kölyök szülessen, aki tényleg tipikus német juhász. Lutri az egész.

2017. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
51%
Hát igen aztán el lett cseszve a fajta
2017. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!