Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier vagy a...

Yorkshire terrier vagy a csivava a jobb?

Figyelt kérdés
Mindenképp egy kicsi fajtát akarok lakásban. 13 éves vagyok,ez lenne az első kutyusom. Vélemények?

2017. júl. 1. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Hiába kicsik, mindkettőnek van mozgásigénye, méghozzá a termetéhez képest viszonylag nagy. Hiába kicsi kutya, és úgy néz ki, mint egy plüssállata, nem játékok, lehet őket nagyon jól és nagyon rosszul is nevelni.


Hogy melyiket választod, lényegtelen. A kérdés az, hogyan neveled majd. Egy kutya esetében nem csak etetni, sétáltatni kell, a jellemét is te formálod.

Neked kell figyelni rá, hogy levezesse az energiáit, felállítani az alapvető szabályokat, felépíteni egy olyan kapcsolatot, amiben te irányítasz, és a kutya rád hallgat.


Csak azért, mert kicsi, nem szabad túl sokat megengedni neki - itt rontják el a legtöbben. Etetés akkor van, amikor ideje van, bármennyire édesen, cukin, aranyosan néz, ha te eszel, meg kell állnod, hogy ne adj neki belőle, ha felállítod ezt a szabályt. Ha házi koszton tartod, figyelni kell rá, mi kerülhet bele, és mik nem. Az ilyen kicsi, tenyésztett kutyusoknak nagyon érzékeny emésztőrendszere van.


Mindkét fajta nagyon makacs, talán a csivava egy fokkal hajlamosabb az agresszióra. Azonban, ha megfelelő rendszert állítasz fel neki, és egyértelmű utasításokat adsz - ha jutalmazni kell, jutalmazol, ha büntetni, akkor bünteted, és nem jutalmazod utána másfél perccel, mert akkor teljesen összezavarod - itt természetesen nem erőszakra gondolok, ajánlom Ceasar Millan videóit, nagyon alaposan megismerteti a kutyák jellemét, testbeszédét, hogy tartsd lakásban, hogy bánj vele, hogy boldog, kiegyensúlyozott legyen az állat, és te is mellette.


Én rengeteget tanultam ettől az ürgétől, néhány éve az ő módszerével sikerült újra emberekhez szoktatnom egy súlyosan bántalmazott kutyát.

2017. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja,és az egész nyaramat vele tölteném nem lenne egyedül :)
2017. júl. 1. 20:44
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2017. júl. 1. 20:45
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Mimdkettő csak divatkutya... Szerintem ne fajtát hanem egyedet válassz

Menhelyről is fogadhatnál örökbe egy aranyos szörgombócot aki egész életében hálás lesz neked.

2017. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyiket se. Mindkettő divatkutya. Minden második embernek csivavája vagy yorkija van. Gondolj bele elveszne, aztán nem tudnád megkülönböztetni, mert annyi van.

Másrészről nagyon drága egy fajtatiszta, jó helyről származó kutya, 100-120ezernél kezdődik az áruk.

Harmadik, hogy nagyon kényes, beteges fajták. Hidegben ruha kell nekik, yorkit kozmetikázni, szemük, fülük nagyon könnyen begyullad, érzékeny az emésztőrendszerük, sok ilyen fajta kutya patella ficamos, ami öröklödő betegség.

Negyedik, hogy inkább menhelyről hozzál ki egy aranyos kistestű kutyust, mert azzal két életet mentesz, egyet, akit kihozol, másikat, aki a helyére kerülhet az utcáról.

Van kölyök is, mindenféle fajta kutyus. Hagyon hálás lenne egész életében, ráadásul nem olyan kényes, mint az ilyen divatfajták. Nagyon jó kis barátod lehetne egy életen át. Örökké hűséges lenne hozzád.

Én a menhelyet javaslom, ments életet!

2017. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha fajtatisztát szeretnél, akkor inkább bichon legyen, vagy törpe uszkár. Tenyésztőtől!!! Nem apróhirdetésből!

A yorkie és a csivava nem azok a könnyen nevelhető fajták.

Ha nem muszáj, hogy fajtatiszta legyen, akkor befogadhatsz kistestű keveréket is.

Az jó, hogy egész nyáron otthon leszel, viszont már ekkor el kell kezdeni fokozatosan egyedülléthez szoktatni a kutyát. Mert ha nyáron folyton veled van, ősszel pedig hirtelen marad egyedül 8 órát, abból baj lesz.

2017. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mindenki a menhelyet javasolta ezért ma kaptam is onnan egy nagyon aranyos csivit😊
2017. júl. 2. 09:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Egész nyáron ezt fogod csinálni? 2 napja a te Yorkis meg Csivavás kérdéseiddel van tele a topik.

Egyik kérdés végén az egyiket kapod/tad a másiknál a másikat.

Sajnálom ha nem lehet kutyád de attól nem lesz jobb ha itt naponta "kapsz egyet".

Ha meg van valamilyen kutyád azzal törődj.

2017. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már elnézést de ez az első és ugy látom a legutolsó kérdésem is ezen az oldalon? Nem látod higy a kérdésekben 2 honapos csiviről beszél és róla kér segitséget,ami persze érthető is. Én nem rola kérdeztem hanem hogy melyik fajtát válasszam.
2017. júl. 3. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!