Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azért mert kamaszodik?

Azért mert kamaszodik?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kutyám, és eddig bírtam idegileg. Van ilyen hogy kamaszkor kutyáknál? Most hétvégén mikor kutyasuliban voltunk, semmit de semmit nem akart csinálni annyira hogy kiálltam vele a sorból.Az oktatóval suli után beszéltem, hogy tud-e segíteni hogy mit csináljak.Azt mondta ne hagyjam magam, ha 20X kell lenyomni a kutya valagát akkor hússzor.Mondta hogy tudja a kutya meddig mehet el, és hogy feladom. De kérdem én ez normális dolog hogy ennyire engedetlen? Hát már meg fojtom a fojtó nyakörvvel és még sem csinálja amit kell.Eddig nem volt semmi gond vele.Szuka kutya, augusztusban ivartalaníttatom.Az segíteni fog hogy lenyugodjon?Én már nem tudom mit csináljak vele, de ez így nagyon nem jó. Most változtatok a hozzá állásomon, és nem szeretgetem annyit.Megkapja a napi foglalkozását agyi és fizikai fárasztását, és ennyi.Vagy mit lehet még tenni ez ügyben?Ennyire nem próbálgathatja egy állat a határait vagy igen?
2017. júl. 3. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És miért is kell nyomogatni a fenekét? Ha nem tökéletes még a munkája, vissza kell térni a motivációs tanuláshoz.
2017. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A suliban juti falattal tanulunk, de nem nagyon érdekli pár falat után.Menne a kutyákhoz játszani.
2017. júl. 3. 21:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Főleg egy kutyához menne játszani akivel szoktunk menni, kész kardió edzés az egész nekem, annyira lefáradok mert olyan ereje van, és kezdem feladni ezt az egészet.
2017. júl. 3. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Igen, van kamaszkor, 6 hónap-2 év között.

Szerintem szeretgesd csak, erősíti a kötődést.

Viszont következetesnek kell lenned, és be kell tartatnod a szabályaidat vele, és nem tűrheted el, hogy ne csinálja meg, amit mondasz neki!

Türelem és kitartás!

2017. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem jutottak el odáig, hogy a kutyád érdemesnek tartsa rád figyelni csak és kizárni a többi kutyát, amíg tanultok.

Ha ennyire nem működik a jutalomfalat, akkor nem kellően éhes a kutya, vagy nem kellően kötődik hozzád.

Ha kan a kutyád, általában 9 hónapos kor után kezdődik náluk az ivarérés.Ilyenkor "elmegy" az eszük kissé. Elfelejtik, amit odáig tudtak. Jobban próbálkoznak az odáig megtanult szabályok alól kibújni, stb. Minden kutyánál más ideig tart ez az állapot, és más erővel jelentkezik. Ilyenkor türelem , rengeteg. Kitartás ahhoz, hogy betartsa , amit elvársz tőle. Gyakorlásnál , ha ideges leszel, hagyd abba. Idegesen nem lehet tanítani. Inkább kevesebbszer ismételjétek az elvárt gyakorlatokat,akár fizikailag is elérve a megfelelőt. Néha hasznos akár két hét kihagyás az iskolából.

2017. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Megfogadom azt hogy kihagyunk az iskolából 2 hetet, és otthon tanítom, meglátom hogyan változik. Most reggel szépen meg csinált mindent, 6-7 percet gyakoroltunk jutalom falattal. Megpróbálom azt is hogy csak akkor simogatom ha én magamhoz hívom, és nem akkor amikor ő gondolja. Kapunk ki és be én megyek ki elsőnek, ezzel nincs gond.Szuka amúgy a kutya, ezért sem értettem hogy miért lett ilyen, direkt szukát akartam hogy velük könnyebb, de nekem nem az.
2017. júl. 4. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!