Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szülinapomra kaptam egy...

Szülinapomra kaptam egy bichon havenese kutyust,2 hónapos. Azonban 1 év múlva kollégiumba költözöm, mi lesz így a kapcsolatunkkal?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezden a 8.-at és utána már koliba megyek. Otthonról fél óra az a város ahová megyek koliba tehát nem lenne hosszú táv. A nővérem nem jár már iskolába,így ő lenne vele egész nap. Anyukám este 9-ig dolgozik és vele aludna. Mi lesz így a kutyussal? Nem fogunk eltávolodni egymástól?

2017. júl. 4. 18:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, de van, az én iskolámban is van ilyen osztály. Kérdező, ezt nem gondoltátok szerintem át, vagy a szüleid alapból családi kutyusnak szerettétek volna. Így neked vele nyilván nem lesz olyan szoros kapcsolatod.
2017. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Csak önigazolsz!

Egy nyelvtagozatról kerültem be az állatorvosira tavaly úgy, hogy a felvételi előtti szeptemberig nem is terveztem kémia-biológia érettségit, a kémia írásbeli nem is lett igazán jó - túlizgultam, ezért rendesen kifutottam az időből)

Ha rendesen tanulsz gimi közben, a felkészülést elég 11. után, a nyáron elkezdeni a kémia számításokkal.

Persze te tudod, és ha nem fontos neked a kutya, az sem "baj", egy csomó állatorvost nem érdekli az állat, amíg "egyben van", és nem is nagyon tudnak mihez kezdeni vele, amíg egészséges:S (Amúgy az állatorvosi kolesza is fél órára van az egyetemtől)

A szüleid lehet, hogy azért engedtek neked a kutya dolgában, mert remélték, hogy ezzel otthon tarthatnak - ami ritka pocsék ötlet volt, ha ők nem igazán akartak kutyát.

Mindemellett a te döntésed, de ne azzal takarózz, hogy azt a plusz 30 percet is tanulással kell tölteni!

2017. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Szia, nekem máltai bichonom van ès egy cipőben járunk , annyi különbséggel, hogy én 3. éve benne vagyok a dologban. Ősszel leszek 12. osztályos, a kutyámat pedig 9. osztály nyarán kaptam. Nekem is fél óra az út a sulimhoz viszont én koliban vagyok. Eleinte rettentően nehéz volt nekem, annyira hiányzott, illetve a kutyámnak is mivel nagyon sokat volt egyedül, a szüleim későn értek haza. Viszont ma már egész jól megszoktuk a dolgot, hétvégén, szünetekben sokat játszom vele, sétáltatom, vele alszom, mint azelőtt is. A kapcsolatunk egyáltalán nem változott meg, nem lett agresszív, ugyanolyan játékos maradt velem is, nem lettem idegen számára. Péntekenként rettentően örül nekem , hatalmasakat ugrándozik, csöng az egész ház. Tehát fôleg ha koliba nem mész , az a napi suli+út nem fog jelenteni semmit ha utána elviszed mondjuk sétálni, játszol vele. :)
2017. júl. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
harmadik vagyok, bocsi, úgy olvastam hogy nem mész koliba😅 Viszont az sem baj:)
2017. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 évesen kaptam a bichonomat, 5 éves lett ebben az évben. Érettségi után nekem is kollégiumba kellett menni, mert 120km-re lakom a sulimtól. Eléggé megsínylette a kutya, a barátom vigyázott rá és folyton sírt utánam. Soha többet nem mennék huzamosabb ideig távol tőle, idén felvettek egyetemre, ott hagytam az okj-t és inkább bevállalomhogy a költözésig bérlettel járok fel innen a novemberi költözésemig. Ha igazán szeretnéd, hogy téged tekintsen gazdinak,akkor fél órás utat igazán bevállalhatnál. Ha pedig valóban kötelező lenne a koli, akkor mi a fenének kellett neked kutya...
2017. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én esetem: Van, hogy több, mint 1 óra csak egy irányba(!), hogy bejussak az egyetemre. Őszintén, nagyon indok volt a koli ellen az, hogy itt kellett volna hagynom a kutyámat, és főleg, hogy havanese-ről (nem egy Német Juhászról) van szó, onnantól kezdve nem én lennék A gazdája.

És gondolj bele, ha esetleg egyetemre mész majd ugyanúgy koliba, akkor ZH és Vizsga időszakban nem is biztos, hogy hazamész hétvégére, főleg egy állatorvosinál. Mert ott van a többi kolis akikkel együtt tudtok tanulni stb..

Én azzal, hogy napi 2-3 órát ingázok az egyetemre, ugyanúgy tudok vele foglalkozni, oktatni meg játszani is. Mérnökinformatikusnak tanulok, szóval nem lehet azt sem mondani, hogy nincs tanulni valóm rendesen.


Ha viszont tényleg ennyire extra az a középiskola, akkor viszont sajnálom... De ne számíts arra, hogy ténylegesen a Te kutyád lesz.

Szóval a kapcsolatokkal kapcsolatban: Ugyanúgy fog szeretni, mint a többieket a családban, de nem Te leszel A gazdája.

Így viszont tényleg felesleges volt kutyát venni neked szülinapodra... :/

2018. jan. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nekem is fèl orára volt a sulim es koleszos is voltam mivel akkor mèg nem volt kutyám, de amint lett, egyből lemondtam a kolit ès bejáros lettem, szerintem ennyit megèr az a kutya ha te vagy a gazdija
2021. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!