Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van igaza, és mi a...

Kinek van igaza, és mi a helyes ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tegnap szemtanúja voltam, ahogy egy szájkosaras rövid pórázas sztaffi-pit jellegű kutyát sétáltattak, és szabadon ott volt egy kistestű (max 5 kg) agresszív keverék. A kis keverék régóta járja az utcákat, mert nincs kerítés ahol "lakik". Úgyhogy gyakorlatilag az utcán él (és sokan nem szeretik, mert a gyerekekre is rámorog, támad).

A sztaff gazdái próbálták a kiskutyát elzavarni, de az visszaállt, és morgott a nőre. aztán jött 2 10 év körüli gyerek, hogy öveké a kutya, és ne bántsák. Erre mondták, hogy nem bántják, csak szeretnének kutyát sétáltatni, de akár levehetik a szájkosarat is...


Kinek van igaza? Ha leveszik a szájkosarat, és a kicsi jól meg lesz tépve (gondolom nem véletlen a szájkosár), vagy hagyni kellene, hogy a kis görcs esetleg nekimegy a sztaffnak, de akkor meg megrugdalják (én is azt tenném, ha a kutyámat bántaná -bármilyen- kutya)?


2017. júl. 6. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyik sem lenne helyes, bejelentést kell tenni, hogy az adott utcában van ez a keverék, amelyik mindenkivel szemben agresszív.
2017. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
Lehet lehiggadni,megyeszékhelyen élek,kistestű kutyám csak pórázon,a nála nagyobbak sokszor póráz nélkül,és rátámadnak az enyémre.
2017. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
A kutya mellett ott a gazda. Nem a kutyát kell népnevelésre küldeni, ha ilyen a szitu, hanem a gazdának kell kiiktatni a kis görcsöt.
2017. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2-es Gratulálok, hogy ilyen felelős állattartó vagy, de semmi hasznosat nem válaszoltál a kérdésre.


1-es: És addig? Gondolom nem 5 percen belül intézkednek a közteresek. Ha ilyen szituba keveredik az ember (és kutyája), az a legjobb amit tettek? De ha egyedül lett volna a nő a kutyával, tehát nincs aki megfogja, míg ő elzavarja a keveréket, akkor mi a helyes?

2017. júl. 6. 14:21
 5/18 A kérdező kommentje:
3-as szóval akkor jól megrugdalni? Csak az embert ne harapja bokán...
2017. júl. 6. 14:22
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha helyes, ha nem, ilyenkor a szabadon lévő agresszív kutyát zavarnám el, ha szóból nem ért, akkor tettlegesen is.

A staffot ne engedjék rá semmiképpen, viszont ne is engedje a gazdi, hogy a másik kutya csesztesse az övét.

A gyerekeknek lehetett volna mondani, hogy akkor vigyék haza a kutyát és tartsák kerítésen belül, vagy tegyenek rá pórázt, és azon sétáltassák, mert könnyen lehet, hogy rossz vége lesz, ha engedik csavarogni.

2017. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem, hogy aki egy 20-30 kilós kutyát tart magánál, az mit retteg egy 5 kilós kutyától?


Állítólag az ember azért az evolúció csúcsa, mert felülmúlja az állati szintű gondolkodásmódot, de úgy látom, ez sokakra nem érvényes... Szóval akkor talán nem rugdosni meg uszítani kéne a nagyobb kutyát a kicsire, amelyik nyilván nem tehet nyomorult sorsáról...


Annak lett volna igaza, aki felnőtt, józan paraszti ésszel hazaviteti a kutyát a "gazdájával" vagy állatvédőt hív, hogy ott a kutya egyedül már napok óta, xarnak a fejére, de te nem tudod hazavinni, és akkor majd ők segítenek.


De én arra se mondanék semmit, aki napok óta nézi, ahogy az utcán csatangol és éhezik a kutya...

2017. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Tökmindegy, hogy mekkora a kutya, nem lehet közterületen szabadon. Ha én arra sétálok a domináns nagytestű kutyámmal, aki pórázon van, de a kicsi odajön keménykedni és az enyém lenyeli egyben, nem az én felelősségem.

És mondom ezt úgy, hogy amúgy nekem is egy 5 kg-os kistestűm van, de rohadtul nem fair, hogy attól, hogy kicsi, nem kezelik ugyanúgy, mint bármely más kutyát.

2017. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyik kutyát sem úgy kéne kezelni, hogy megrugdossuk...
2017. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

7-es, a kutya "lakhelyétől" kb 20 méterre történt ez. Mindenki tudja, hol lakik, és felesleges hazavinni, mert nincs kerítés. Mindig az utcákat rója, gondolom enni hazajár.

Nem sétáltatták, hanem meglógott, és amikor a nő próbálta onnan elzavarni (amire úgy reagált, hogy visszaállt morogva), akkor pont arra járt a 2 gyerek, akik azt mondták, hogy az övék.


És akik szerint durva a rugdosás, az mit tenne?

Kutya se legyen rá engedve, rugdosva se legyen, akkor mi? Tépje meg a kis gyökér a szabályosan sétáltatott nagyobbat?

2017. júl. 6. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!