Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van igaza, és mi a...

Kinek van igaza, és mi a helyes ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tegnap szemtanúja voltam, ahogy egy szájkosaras rövid pórázas sztaffi-pit jellegű kutyát sétáltattak, és szabadon ott volt egy kistestű (max 5 kg) agresszív keverék. A kis keverék régóta járja az utcákat, mert nincs kerítés ahol "lakik". Úgyhogy gyakorlatilag az utcán él (és sokan nem szeretik, mert a gyerekekre is rámorog, támad).

A sztaff gazdái próbálták a kiskutyát elzavarni, de az visszaállt, és morgott a nőre. aztán jött 2 10 év körüli gyerek, hogy öveké a kutya, és ne bántsák. Erre mondták, hogy nem bántják, csak szeretnének kutyát sétáltatni, de akár levehetik a szájkosarat is...


Kinek van igaza? Ha leveszik a szájkosarat, és a kicsi jól meg lesz tépve (gondolom nem véletlen a szájkosár), vagy hagyni kellene, hogy a kis görcs esetleg nekimegy a sztaffnak, de akkor meg megrugdalják (én is azt tenném, ha a kutyámat bántaná -bármilyen- kutya)?


2017. júl. 6. 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Első próba:

lehajolsz és úgy teszel, mintha felvennél valamit a földről, majd eldobod a kutya felé, miközben erőteljesen rászólsz---mész haza! / vagy ilyesmit/

Második próba:

Tarts magadnál akár dezodort, hajlakkot. ha jön a kutya a közeledbe, nyomj rá egy spriccet a képére.

2017. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"Kutya se legyen rá engedve, rugdosva se legyen, akkor mi? Tépje meg a kis gyökér a szabályosan sétáltatott nagyobbat?"


Mondjuk ignorálod és békésen tovább állsz??? Egy 5 kilós kutyáról van szó...

2017. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én már jártam így, szintén szabadon flangáló kutyával. Nem bonyolítottam túl a dolgot, ahogy közelünkbe ért belerúgtam egyet, nem is akart többet nekünk rohanni. A támadó kutya járhatott volna rosszabbul ha engedem, hogy a sajátom elintézze, így megúszta egy nevelő célzatú "fenéken billentéssel".
2017. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

" Egy 5 kilós kutyáról van szó."


Egy 5 kilós AGRESSZÍV kutyáról van szó.


Gondolom azért is van még az utcán, mert a környékbeliek is így gondolják, hogy ó, csak egy kicsi kutya. De mondom, a gyerekek bokáját is megcsípi. Illetve nekimegy másnak.

Mint ahogy láttam is, hogy a nő megpróbálta elzavarni, de visszaállt és morgott rá.

Akkor hogy lehetne "békésen" elsétálni közvetlen mellette?


Na mindegy is, remélem egyszer valaki szól a köztereseknek, hogy az a kutya gyakorlatilag az utcán él... Már én is gondolkoztam rajta.

Mert szerintem MINDEN kutyát a területen belül kellene tartani mérettől függetlenül. És attól, hogy kistestű, még igenis agresszív, ne legyen az utcán.

2017. júl. 7. 09:22
 15/18 anonim ***** válasza:

"De mondom, a gyerekek bokáját is megcsípi. Illetve nekimegy másnak."


A kutya olyan, mint egy gyerek, ha elhanyagolják és tojnak a fejére (hát még ha verik is), jóhogy nem várható el tőle, hogy pacsi- és pusziosztó mintakutya legyen...


"Na mindegy is, remélem egyszer valaki szól a köztereseknek, hogy az a kutya gyakorlatilag az utcán él... Már én is gondolkoztam rajta."


De rugdosni azért rögtön van eszed, gratulálok! (Y)

2017. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Senki nem rugdosta meg.

Itt arról van szó, mit kellene tenni, ha támad. Akár embert, akar kutyát.

Vagy hagyni kell had harapdáljon, mert csak 5 kilós???

2017. júl. 8. 09:28
 17/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell hagyni, de elég szégyen, hogy neked a rugdosás jut rögtön az eszedbe, ahelyett, hogy...

- hazavitetnéd a gazdájával

- hívnák az állatvédőket, hogy vigyék el

- kikerülnéd (mert gondolom nem az utolsó 1 méterben veszed észre)...

2017. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Alapjáraton azt kell csinálni, hogy a saját kutyádat nyugalomra inted és mész tovább, a kicsi ugatását meg lesz.rni.


Ha támadni próbál eközben, akkor azt nem szabad hagyni.

Lehetőségek:

1. Felveszel egy botot, amivel menet közben távol tartod magatoktól. Végtelenségig nem fog követni.

2. Amint felétek mozdul, teli torokból ráordítasz és dobbantasz a lábaddal felé egyet.

3. Ha nem ért a szóból és teljes erőbedobással belétek akar marni, akkor egy jól irányzott fenékbe, oldalba rúgással eltántorítani a szándékától.


Amit még tehetsz:

-lefotózod, ahogy kint acsarkodik a kutya

- elkezdesz kiabálni az utcán, hogy kié ez a kutya

-jól lecseszed a gazdát, ha előkerül

-a képet elküldöd a jegyzőnek és kéred, hogy szólítsa fel a gazdát a kerítés megjavítására


Megjegyzés. Az is nagy barom, aki ráenged egy nagyobb kutyát egy kicsire, akármilyen szituról van szó. A gazdinak kell intézkedni, nem a kutyának.

2017. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!