Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállaljak egy kölyöl kutyát?

Bevállaljak egy kölyöl kutyát?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom. Vagy egy 5éves örök kölyök lelkű kutyám. Egy ismerődnek van egy 3hónapos kölyök kutyája és nem tudja hová tenni. Be merjem vállalni a meglêvő mellé? Akár ideiglenesen. Az én ebem sokat van egymagában, ha dolgozom.

2017. júl. 7. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy megengedheted-e magadnak. A kölyök kutyának törődés kell majd az elején, nem hagyhatod egyedül, minimum 2 hét szabi kapásból.
2017. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
90%
Mekkora a lakás? Ha elfér ott kénylemesen két kutya, szerintem simán bevállalhatod. A kutyák hamar meg fogják szokni egymást.:)
2017. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van elég időd rá, akkor igen. Megmondom őszintén,én is ideiglenes befogadó vagyok, a 2 meglévőm mellé, főleg problémásakat szoktam a gyepiről/menhelyről egy kicsit helyretenni, mert van kennel (egy kisebb kertrész), ha esetleg antiszoci kutyákkal. Viszont kölyköt soha nem vállalok,mert nem tudom megadni nekik azt a sok figyelmet, amit igényelnének. Nálam nincs mondjuk a kennelben tönkretehető dolog, de te mérlegelj, hogy meg tudod-e oldani, hogy takarítasz, amíg szobatiszta nem lesz, tanitod, mit lehet, mit nem, na meg szemethunysz az esetleges károkért, rágásokért. És nem utolsó sorban, biztosan tudod, hogy egy kölyök a nap nagy részeben aktív, és a te kutyád biztosan nem fogja bántani, akkor sem,mikor ő pihenne, a kölyök pedig cseszegeti, te pedig nem vagy otthon. Ha ezek okék, akkor hajrá :)
2017. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Albérletbe 2 kutya? Rizikósan hangzik.
2017. júl. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben megkérdezném a tulajdonost!

Második körben pedig elgondolkoznék rajta, hogy biztosan akarom vele tervezni felelősségteljesen a következő 10-15 évet?!

2017. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen első sorban a tulajt kérdezd meg,hogy mehet-e még egy kutya.

Tudod,hogy egy kölyök kutya mivel jár. Eleinte érdemes kivenni 1-2 hét szabit már csak azért is,mert nem hagyunk felügyelet nélkül két kutyát akik frissen össze kerülnek.Illetve a szobatisztaságra szoktatás is fontos ugye.

Két kutya dupla költség mindenben, kaja,élősködök elleni védekezés,orvosi ktg-ek.


Az meg no komment,hogy ismerősöd nem tudja hova tenni a kutyát, jobb esetben 2 hónaposan már nála van és 1 hónap múlva rájön még se tud kutyát tartani,na mindegy.


Akkor vállald be ha felkészültél még egy kutyára.


Ha csak sajnálod akkor inkább ne.

2017. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban a lakás tulajdonosát kérdezd meg. Én adtam ki lakást kutyásoknak, ráadásul úgy, hogy eredetileg azt volt a szerződésben, hogy nem tarthatnak állatot. De egy idő után felhívtak, hogy szeretnének. Leültünk átbeszéltük a dolgot (fajta, nevelés egyedüllét stb) és megengedtem. Mert korrektek voltak, nem a hátam mögött csinálták. Ha egy második kutyát hoznának engedély nélkül, akkor kereshetnének másik albérletet.
2017. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!