Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kell tetanusz?

SOS! Kell tetanusz?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, van egy idióta kutyánk, nagyon ritkán találkozom vele. Viszont most a lábammal játszott, és vagy megharapta vagy megmarta, egy fehér csík látszik. De lehet van máshol is amit észre sem vettem. Azonnal elmentem fürdeni, majd azt a fehér csikot lebetadinoztam,de egy éve lejárt a szavatossága, gondolom semmit nem ér, sőt lehet bajt csinál?! Holnap mindenképp elmegyek a háziorvoshoz, vagy már most menjek az ügyeletre tetanuszért? Félek...
2017. júl. 9. 21:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azért, mert ha nem vérzik, akkor nem lyukadt ki a bőröd.
2017. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen tényleg ennyire életképtelen vagy?
2017. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp menj el most az ügyeletre. A napszúrással nem szabad játszani.
2017. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neked tetanusz mert nem sérült meg a borod, max csak egy kicsit meghorzsolta. Olyan mintha te meg akartad volna erősebben a borod. Ne menj ezzel tetanuszert, magadat égetés, a kutyának és a gazdának csinálsz bajt és az esetleges komolyabb/ súlyosabb betegektol veszed el a helyet a doki idegeit/ idejét húzós csak. Nem vérzett nem juthatott be a Veres éves a szervezetekbe se egy baktérium meg semmi Ida nem kellő dolog.
2017. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Fehér csík? Te drogozol, vagy szimplán vagy ilyen?

Ahhoz, hogy tetanusz fertőzésed legyen a kórokozónak a véráramba kell jutnia, ahhoz meg vérző (mély) seb kell. Ha csak fehér csík van, akkor az két dolgot jelenthet:

1.) vagy csak megkarcolta valami a bőröd, ebben az esetben nincs okod félni, mert nem véreztél, tehát nem juthatott be a baci,

2.) van mély vágás, ennek ellenére nem vérzel, ebben az esetben már halott vagy egy ideje, szintén felesleges orvoshoz menned.

2017. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted az orvos pazarolni fogja ilyesmire a drága oltóanyagot? De amúgy menj nyugodtan, leglább feldobod a napját :'D
2017. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem fertőződhetsz ha nem került be a véredbe. Ne menj sehova.
2017. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Fehér csík van a lábadon? Ha ezért tetanuszt akarsz adatni magadnak, körberöhögnek.

Amúgy vagy hipochonder lehetsz, vagy csak simán nagyon tudatlan. A kutyát meg hagyd békén, ha ennyire utálod.

2017. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

#15 vagyok ismét. Annyira beteg a kérdés, hogy kénytelen voltam megint figyelmesen elolvasni, és úgy látszik a #15 válaszom második felében találtam el a megfejtést, mert a kérdező ezt állítja: "Viszont most a lábammal játszott, és vagy megharapta vagy megmarta, egy fehér csík látszik."

Ez ugye csak akkor lehetséges, ha a kedves kérdező egy (agy)halott zombi, aki nem veszi észre, ha a lábát elviszi a kutya játszani és közben szétmarcangolja...

2017. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Mit mondott az orvos?

Körbe röhögött nem?

2017. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!