Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások! Hogyan...

Tapasztalt kutyások! Hogyan állítsam le a kitörő agressziót? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Van egy kan, németjuhász jellegű (?) keverékem és egyszerűen nem bírok vele, teljesen el vagyok keseredve. Van egy másik kan kutya a környéken (asszem malinois, de nem biztos), akit annyira utál, hogy ha nem lenne rajta póráz, vérre menő küzdelemre menne vele és ettől sehogy sem tudom eltántorítani.


Utcáról fogadtuk be 2 éve, ivartalanítva lett, következetesen neveltük, szocializáltuk. Hajlamos a hisztire, de le tudjuk állítani. Minden téren engedelmes, póráz nélkül első szóra visszajön, stb. Más kanokkal nagyon domináns, de elég rászólnom és nem b...tatja a másikat és jól elvannak. De ezt az egy kutyát gyűlöli. Különösebb oka nincs, csak hogy az is kan és egyszer közelről rámorgott, de ennyi!


Ha meglátja a másikat, az enyém olyankor nem lát, nem hall, áll a szőr a hátán, fojtja magát és rángatna. Simán nekimenne. Leültetem háttal, elhallgattatom, de fordulna meg és majd szé.tb..a az ideg, egyáltalán nem nyugszik le. Tegnap oldalba vágtam mert már nem bírtam idegekkel, attól megszeppent, de csak úgy tessék lássék, annyira nem hatotta meg. (Én irányomba soha nem mutatja még az agresszió szikráját sem.)


Egyáltalán nem vagyok ütlegelés párti, de eldurrant az agyam... Komolyan nem tudom, mi a fenét csináljak, de ez se nekem, se neki nem jó. Mindig próbálok nyugodt maradni, de mindig eljátssza ezt a cirkuszt és már nem bírom...Úgy gondolom, az nem megoldás, ha állandóan kerülgetjük egymást a másik kutyással, erre valahogy pontot kéne tenni, mert ez nem állapot.

Voltunk 2 kutyaiskolában is szocializáción, semmi használhatót nem tudtak mondani (maradjak nyugodt, ültessem le..hát kösz) és ott szuperül viselkedik, majd elolvadtak tőle.


A másik kutya nem száll be a buliba, nem őrjöng, de csúnyán néz és halkan morog.


Az enyém rendesen le van mozgatva, okos-értelmes, soha semmit nem hagyok rá, sima nyakörvvel és fojtóval felváltva szoktam sétáltatni.


Kérlek adjatok valami ötletet. :(



2017. júl. 15. 11:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek segítőkész válaszokat! (Természetesen jöhetnek még.)


"A kutyád makacs, te meg "érzelmileg totál kikészülsz", ha dominánsabban kéne fellépned. Ezen kéne változtatni."


Kicsit rosszul fogalmaztam... Nem attól készültem ki, hogy jaj, szegény kutya kapott egyet az oldalába, mert maximálisan rászolgált, hanem attól, hogy így eldurrant az agyam, holott egyáltalán nem értek egyet az állatok ütlegelésével és ezidáig sikerült is minden problémát ésszel és nem erővel megoldani. :/


Mindenesetre abszolút igazatok van, sokkal határozottabban kell ilyenkor fellépnem, hiszen pofátlanság velem szemben, amit művel. Igyekezni fogok!

2017. júl. 16. 11:31
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8739575-ilye..

8. és 12. hozzászólás.


Továbbá Laura VanArendonk Baugh Fired Up, Frantic and Freaked Out könyvének az első fejezete, amiben azt magyarázza, hogy ha a legjobb barátoddal sétálsz és elétek ugrik a fegyveres rabló és a barátod

- megkínál sütivel, akkor vagy leszarod, vagy leordítod a fejét, hogy "kit érdekel a hülye sütid?!"

- bökdös, hogy ugyan nyugi van, akkor hótt hülyének nézed, hogy "de basszus, nem látod, hogy itt a rabló?!"

Illetve Leslie McDevitt Control Unleashed c. könyvének Look at That! játékot magyarázó fejezetét, amiben leírja, hogy:

- ha a legjobb barátod kényszerít arra, hogy leülj a rablónak háttal, attól a rabló ugyanott marad, csak még félelmetesebb és még idegesítőbb, mert azt se látod, hogy mit csinál.

- természetesen ettől még a legjobb barátod marad, csak pillanatnyilag sokkal nagyobb problémáid vannak az ő hülyeségeinél :)))


Szóval mit tanultunk ebből?

- A "falkasorrenddel" nincs baj.

- Ha átesik az ingerküszöbön, tök mindegy mit csinálsz, úgysem lesz képes rád figyelni.

- Nem engedi ránézni a másik kutyára ront a helyzeten.

- Leültetni hülye elvárás, te sem tudsz nyugton ülni a valagadon, ha éppen szétvet az ideg.


A megoldás az, hogy a fentebb említett hozzászólások alapján elkezded szépen, lassan közömbösíteni a kutyádat a másik kutyával szemben. Nyilván, ha ennyire nem egyeznek, akkor puszipajtások sose lesznek, de annyit el lehet érni, hogy megállapítsa, hogy "na megint itt ez hülye" aztán nyugodtan menjen tovább. Ugyanis a Look at That! játék egy alternatív problémakezelési módot tanít a kutyának: maradjon nyugodt, nézzen rá, nézzen rád, nem akkora ügy az a kutya :)


Ha a nemezis gazdája használható, akkor jó lenne vele is beszélni és kérni, hogy működjön együtt, pl. megbeszélt helyen, időben fussatok össze véletlenül, ahol tudod, hogy legyen elég tér kikerülni egymást, te meg ne ott kapj agyérgörcsöt, hogy már megint balhé lesz, hanem mentálisan fel tudj készülni, hogy gyakorlás lesz.


És mivel a kérdésed alapján olyan típusú embernek tűnsz, aki nem feltétlenül bízik egy "puhább", pozitív megerősítéses módszerben: azzal is ki lehet vívni a kutya tiszteletét, hogy megtanítod máshogy kezelni egy ilyen karcos szituációt, mint ahogy ő azt a kis kutya fejével gondolja ("Jé, a gazdi mennyivel okosabb nálam!")

2017. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. júl. 18. 14:35
 14/15 A kérdező kommentje:

Jelentem ma reggel összetalálkoztunk az említett kutyával.

Megint őrjöngeni akart az enyém, de már az elején le tudtam állítani és vad csaholás és borzolás helyett átváltott hangos nyüsszögésbe és rám-rám pillantgatott, látszott, hogy nem tudta, hogy az őrjöngés helyett most így hirtelen mit is csináljon.


Nem kellett csapkodnom (nem is terveztem), az vált be kb., amit a 6-os írt, rövid póráz, szorosan láb mellett jövés + még határozottabb fellépés. Fojtót feltettem a füle mögé és ahogy kezdte volna a cirkuszt, felfelé korrigáltam. Hatalmas haladás, hogy rám IS figyelt, érzem, hogy ha többet gyakorolunk, menni fog a még nyugodtabb állapot.


Hozzátartozik, hogy bevezettünk pár új szabályt itthon és séta alatt is! :)

2017. júl. 20. 12:41
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha hallgat a szóra, akkor elé állni, vedd rá, hogy a szemedbe nézzen, és hangosan mondd, hogy "NEM!" . Érezze rajtad, hogy nem helyes, amit tesz, és dühös vagy rá.

Ha nem hallgat a szóra, nos akkor: rántasz egyet a pórázon, szintén elé állsz. Ezzel addig szórakozol, míg meg nem unja, hogy morogjon!

Valamit soha ne felejts el: TÜRELEM ÉS KITARTÁS! :) Sok sikert!

2017. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!