Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted megfelelo lenne...

Szerinted megfelelo lenne nekem egy bullterrier 14 evesen? (menhelyrol ugyhogy mar tanitott)

Figyelt kérdés

Nincs ekezetem kerlek ne cikizz miatta!

14 eves vagyok es szeretnek egy angol bullterriert de olyat amit menhelyrol vennenk ki es mar lenne tanitva meg minden, van 2 cicam meg 2 ocsem szerintetek jo otlet lenne ami csaladunkba egy bulli van kertunk meg egy nagy hazunk, es ha igen mit kell tudnom a kutyussal kapcsolatban?


2010. máj. 22. 23:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
menhelyen megmondják a kutyáról, hogy alkalmas-e arra, hogy egy 14 éves legyen a gazdija ...
2010. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első írja. De. Egy ilyen kutyával határozottan kell tudni bánni. A másik meg, hogy az, hogy tanították, nem jelent semmit, attól még rád nem biztos, hogy hallgatni fog. Tipikus példa erre az olyan kutyakiképzés, mikor a gazda beadja a kutyát képzésre, aztán mikor hazamegy a kutya, max. két napig szót fogad, aztán mintha mi sem történt volna, a gazdi pedig fel van háborodva, hogy kifizetett egy rakás pénzt, a kutya mégsem csinálja a dolgokat. Merthogy ez arról szól, hogy neked is ugyanúgy meg kell tanulnod, hogyan irányítsd a kutyát, hogyan neveld. Tehát a menhelyen megmondják, alkalmas lesz-e ez a kutyus nektek, de ha meg is kapjátok, a kutyasulit melegen ajánlom!
2010. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

hát...sztem az előttem szólók célozgatásai egyértelműek hogy nem nagyon való egy 14 éves GYEREKnek egy bullterrier...

bár kérdéses mert ismerek olyan dobermann-t akit egy 12 éves kislány kapott 10 éves korában és semmi gond nincs vele nevelt kutya kiképzett kutyasuliba is viszi meg ilyenek :) nagyon arik együt :P szal kutyája válogatja :D

2010. máj. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
00:00 az első vagyok...én 7 éves kislány mellett is láttam jól nevelt bullterriert ;)igaz a csajszi apja nem hagyta, hogy a lánya ne nevelje a kutyáját ;)
2010. máj. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, mar talalkoztam a kutyussal es egy keverek bulli, azt mondtak hogy nekem valo mivel nem tiszta bulli konnyu vele banni, szerintem tetszettem neki. De van itt olyan akinek volt vagy van bullija es tudna nekem tapasztalatokat mondani, pl tulajdonsagai megy ilyenek.
2010. máj. 23. 17:33
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Egy feltétellel: ha megengedheted magadnak anyagilag, és időben is a kutyaiskolát, és előre tisztázzátok, hogy a kutya neveléséhez a szüleid is csatlakoznak. Tudnod kell, hogy a bullterrier az egyik legnehezebben nevelhető kutya, és akiket én ismerek bullterrier gazdikat, azok mindketten az mondták, hogy minden bullterrier életében eljön az a pillanat, amikor fizikailag is megküzdenek a vezérségét, mindkettőjüknek volt közelharca a kutyával, mielőtt végképp belátta a kutya, hogy nem ő a főnök.


Na most ha menhelyi, akkor lehet, hogy eggyel kezesebb, mert hálás a szerető családért, de az is lehet, hogy pont a korábbi sérülései miatt nehezebb lesz vele.


Nagyon komolyan mondom, hogy KIZÁRÓLAG akkor vállald, ha a szüleid megígérik, hogy végig csinálnak veled, és ki is fizetnek egy alapfokú és egy középfokú tanfolyamot. Ez a ti érdeketek is. A szüleid amúgy mennyire kutyások?

2010. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Az egesz csalad imadja az allatokat. Ez a kutyus nem fizikai bantalom miatt van bent hanem a gazdija nem tudta megtartani mert uj munkahelye lett es nem tudott a kutyussal foglalkozni, ugyhogy psziches baja nincsen. Nagyon ari kutya es mindenki fele kedvesen, szofogadoan kozeledik. Amugy a menhelyen ingyen van a kutyahoz szoktatas vagyis kutya suli nem kellene.
2010. máj. 23. 20:16
 8/24 A kérdező kommentje:

Ja itt meg lehet nezni rola egy kepet:

[link]

2010. máj. 23. 20:17
 9/24 anonim ***** válasza:
nagyon cuki, sok sikert hozzá :)
2010. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A kutyához szoktatás nem egyenlő azzal, amit te és a kutyád megtanultok a kutyaiskolában!
2010. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!