Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted megfelelo lenne...

Szerinted megfelelo lenne nekem egy bullterrier 14 evesen? (menhelyrol ugyhogy mar tanitott)

Figyelt kérdés

Nincs ekezetem kerlek ne cikizz miatta!

14 eves vagyok es szeretnek egy angol bullterriert de olyat amit menhelyrol vennenk ki es mar lenne tanitva meg minden, van 2 cicam meg 2 ocsem szerintetek jo otlet lenne ami csaladunkba egy bulli van kertunk meg egy nagy hazunk, es ha igen mit kell tudnom a kutyussal kapcsolatban?


2010. máj. 22. 23:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
Az imádat és a szakszerű nevelés közel sem egyenlő. Az én kutyám pl szlalomozik alábam között, de a pasimnak még csak lábhoz se megy. Az, hogy a kutya tudja a feladatot, az egyáltalán nem jelenti, hogy bárkinek végre hajtja. Nem viccből mondtam, hogy a bulterrier az egyik legnehezebben nevelhető fajta: nagyon aktív, nagyon nagy a mozgásigénye, és nagyon domináns, és nagyon okos is.Emellett neki a legerősebb a harapása minden kutyafajta közül, egy boka meg sem kottyan neki. Hídd el nekem, nem jó móka, ha nem tudod a kutyádat behívni, ezért csak pórázon tudod sétáltatni. Tapasztalom most is, pedig már túl vagyunk egy alapfokú tanfolyamon. A kutyasuliban nem a kutyát tanítják, hanem téged tanítanak meg kutyául, és az óriási különbség. Amúgy tényleg nagyon cuki.
2010. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Na hat ugy ertettem hogy a kutyahoz szoktattas az egy kutya suli csak a menhelyen tortenik es ezert kutyahoz szoktatasnak hivjak (nem tom miert de igy van) megtanittanak hogyan banj az uj kutyaddal, meg hogy hogyan beszelj " kutyaul, meg meg hogy a kutya hogy banjon veled:)

Ja es nagyon koszonom a valaszokat.

A kutyak be vannak oltva, mikrochipezve meg minden oltas ami kell neki az meg van, ja es meg kapsz 4 honapos kutya biztositast is.

2010. máj. 24. 19:42
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedek óta van bullterrierem,de az BAROMSÁG,hogy fizikailag is megküzd a gazdával a vezérségért.

Ha ez előfordul,az az illető gazda hibája.

Baromi makacs kutyák,de ha meggyőzöd,hogy milyen jó buli a kiképzés,mindent meg fog csinálni.

Előző bullom vizsgázott kutya volt,mostani flyballozik,meg is nézheted most május 29.szombaton a Budakeszi Vadasparkban a kutyás bulin,14 órakor kezdődik a mi bemutatónk.

Van a suliban még egy bullterrier,ő agilityzik,szuper jól csinálja.

2010. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, a gazdi hibája volt, egyetlen egyszer nem tudta türtőztetni magát, mikor a felaprított kanapéra ért haza, és odacsapott a kutyának, eggyel ingerültebben, mint kellett volna, az meg szembefordult vele. Amúgy teljesen jól nevelt kutya, nem szokott pórázt sem hordani, mert nincs rá szükség, nagyon jól hangvezérelhető :)


DE akkor egyszer azt mondta a gazdi, hogy volt egypillanat, amikor ő is és a kutya is a földön voltak, és nem volt benne biztos, hogy ki bírja tovább. Egyébként akkor volt 5 éves a kutya, nemtudom a tiéd mennyi, de azért ne kiabáld el.


Egyébként olyanról meg még sosem hallottam, hogy egy kutyatámadás a kutya hibája lett volna, és nem egy emberé, úgyhogy erről eszem ágában sincs vitatkozni. De szerintem azért mindenképpen biztonságosabb, ha olyan kutyát tart az ember, akinél végszükség esetén tud erősebb lenni.


Megyünk amúgy szombaton mi is, úgyhogy megnézem a bullid :)

2010. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

A mostani 2 éves,az előző 17 évig élt,abból 16,5 évet élt velünk.

Délután 14 órakor kezdődik a mi bemutatónk,flyball bemutató verseny és edzés.

2010. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Mennek szivesen de Angliaban elek.Nem lesz fent az interneten? Koszi a valaszokat!
2010. máj. 25. 22:21
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
a szülők tudják örökbefogadni. kiskorunak nem adják örökbe.
2010. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
ez nem 1 külföldi kutyamenhely?
2010. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
49%
a helyzet az,hogy az ilyen kutyához egy tekintély kell.végül is ez meg lehet még 14 évesen is.nekem is van egy pitem,ám 8 hónapos és 6 hónaposan a kerítést helyből átugrotta,ami 160 cm.allig birtam leszoktatni.az ilyen kutyáknál,max 4-5 hónapos korig ajánlott másik gazdához adniaztán nem nagyon szokik meg másikot.ezek csak 1 gazdát fogadnak el,,
2010. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom,hol lesz fent a rendezvény,ha megtudom,megírom,jó?
2010. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!