Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2008 dec12 én született a...

2008 dec12 én született a német juhászkutyám találtam neki 1 szukát szerintetek sikeres lesz a fedezés Állat orvos szerint egészséges?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 17:17
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
egyébként meg pont azt olvastam hogy a tenyésztök rontották el a fajtát egyre jobban lent legyen a hátso lábai pontyhát) ebbol lett aztán dp. minden féle betegség hála istennek az enyém "régifajta" nj
2010. máj. 24. 00:16
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

Kissé elszabadultak az indulatok.



Ha régi fajtájú a kutyád, attól még lehet DP-je. Megnézetted röntgennel?Igaz, az nj-knek már egy évesen kiadják az eredményt, de tudnod kell, nagytestű kutya 2 évesen felnőtt. Igazán pedig 3 évesen teljesedik ki.

Régen is volt DP, csak nem tudtak róla. Ahogy sok féle kutyabetegség is volt, csak nem tudták diagnosztizálni.

Remélem, a szuka egészséges, nem kap a kanod fertőzést tőle. Mert ez is benne van a pakliban.Remélem, a szuka nem veri el úgy, hogy egy életre elmenjen a kedve mindenféle aktustól.

Jó próbálkozást.

2010. máj. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj én nem akarlak bántani, de tényleg, minek neked kiskutya?! PErsze, régen is szaporodtak a kutyák, és rengeteg utcai keverék is készül, ezért altatnak el évente Magyarországon 1 milliónál több kutyust. Sajnos nincs annyi gazdi, ahány kutya születik, és mivel mindig lehet ingyen kiskutyát szerezni, ezért könnyen döntenek úgy az emberek, hogy 3 évesen miutá nem tudják megakadályozni a szökést, kertásást, ugatást, harapást, mert nem tudják megnevelni menhelyre adják, vagy elaltatják. Úgyis találnak helyette 100 másik kölyköt, hátha azok majd jobbak lesznek. De aki nem tud kutyát nevelni, annak másodszor is viselkedésproblémái lesznek, és megint arra jut, hogy ez a kutya hülye, és lepasszolja, jöhet a következő.


A NJ fajtamentők tényleg teltházzal működnek. Lehet, hogy most még mindegyiknek tudsz gazdit, de nem tudod mi lesz a gazdival évek múlva, pl ha gyereke születik, és nem jön ki a gyerek a kutyával. Megy ő is a fajtamentőkhöz.


Az állatvédők valóban véresszájúak és ingerültek, de csak azért mert rengeteg szörnyűséget néztek már végig, és nagyon sok kutya került akár az ő kezeik közül is altatásra, mert egyszerűen ebben az országban nincs már hely ennyi kutyának. Akik nap mint nap kutyákat mentenek, azok nem tudnak már higgadtan válaszolni egy ilyen kérdésre., és ez teljesen érthető szerintem.


Arról nem beszélve, hogy ha normálisan fel akarjátok nevelni őket, akkor őrült sokba kerül ám egy alom kiskutya, persze neked a kannal ez nem probléma, hisz nem te fogod fizetni.


Ha valami gond lesz a kiskutyáitokkal, mert a gazd csaldi körülményei megváltoznak, vagy a kutya beteg lesz, és nem tudják már finanszírozni a tartását, akkor fordulhatnak hozzád? Vissza tudod venni a kiskutyákat? Tudsz nekik boldog, nyugodt életet biztosítani akkor is, ha 6 év múlva telefonál a gazdi, hogy nem tudja tovább tartani a kutyát? Tudsz neki nevelési tanácsot adni? Elérhetnek téged, és számíthatnak a segítségedre, ha bármilyen probléma van a kutyusokkal? Ha ezekre igen a válaszod, akkor de csak akkor fedeztethetsz.


De őrjöngés helyett válaszolj kérlek: Minek neked kiskutya? Miért akarod, hogy a kutyád fedezzen?

2010. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
00.52 -> ilyen válaszokat várok ne idegbeteg állatvédők írkáljanak itt nekem
2010. máj. 24. 10:22
 25/31 anonim ***** válasza:
96%

Nos a hozzászólásokból is látszik milyen ember vagy !

Én írtam már , de tudod, lehet hogy mi nem tudnuk meggyőzni, de majd ha a kutyád mindenféle betegséget összeszed akkor majd meglátod ! Jah igen , a kutyádnak még Tk.-ve sincsen , akkor meg azt sem tudod kik a leszármazottjai "régi fajta" NJ vagy nem ! Kacc kacc .... egyetem ??

Sem írni , sem fogalmazni nem tudsz ....

patkány és zsidó esetleg TE vagy !

Szánalom.....

2010. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy,milyen válaszokat vársz.

Nem az az igazság,amit hallani akarsz.

2010. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj én válaszolok neked mégegyszer (bár egyet értek a többiekkel!!). A kutyád KISFIÚ! Egy 10 éves gyerek is csinálhat már kisbabát de attól az még nem helyes! Ha már szaporítani akarsz legalább ALAP dolgokkal legyél tisztában. Szukát a 3. tüzelés után, kant 2 éves kor körül ajánlott fedeztetni. Bár szerintem úgy sem bírod ki addig.
2010. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

omg....


kutyával kapcsolatban inkább meg sem szólalok, de remélem "Kedves" Kérdező a való életben nem ilyen személyiség vagy mint amit a hozzászólásaid tükröznek...

Vegyél vissza és próbálj érett személyiségként viselkedni még a virtuális életben is....mert akkor eltudnád fogadni mások véleményét.

pl az itteni válaszok nagy része hasznos.

2010. máj. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,szerintem egyik oldalnak se ér zsidózni és trágárkodni. Ez megbánt egyeseket. Én is osztom a többiek véleményét, azaz egészségügyi szűrések nélkül ne! (Nekem nem nj-m van, nálunk ez diszplázia és szemszűrés, ez juhászkutyáknál általában fontos) Bármit mond az állatorvos, az nem pótolja a szűrést. Az én (törzskönyves, kiállítási) kutyám nagyapja is egészséges fedezőkan volt, de akkor még glaukómára nem szűrtek, és most a kutya meg fog vakulni. És szűrni kell az összes kölyköt, akit valaha nemzett, azoknak a kölykeit stb.Bár aggódom a kutyámért, jó,hogy ez kiderült, és most már erre is oda kell figyelni. Gondos szűréssel a beteg és hordozó egyedek kivonhatók a tenyésztésből, azaz el fog tűnni ez a ronda betegség. Kivéve persze, ha a tenyésztés tudatlanok kezébe kerül. Tehát végy igénybe minden egészségügyi szűrést, amit a kutyád fajtája megkíván!

Egyébként -bár nem tetszik a hangnemed- van amiben veled értek egyet:a tenyésztők is rontanak a fajtán, pl amikor csak küllemre tenyésztenek ún. show-vonalat, és kiölik a kutyákból az ösztönt illetve nem vérmérsékletre szelektálnak! Tehát ha már úgyis megteszed, amire készülsz, 1. várj, amíg a kutyád idősebb lesz.

2. Szűresd, és csak olyan szukának bocsásd rendelkezésére, aki szintén szűrt!

3. Csak akkor tedd, ha a kutyád is és a szuka is egészséges idegrendszerű, nyugodt, munkavégzésre alkalmas kutya.

4. Én a törzskönyvet és a tenyésszemlét is fontosnak tartom,de te tudod.

2010. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 roxy_baby ***** válasza:
100%

Nem akarsz szaporítani?Akkor mit csinálsz szted ezzel?

Ha nem tenyésztő vagy,és egyszer is elleted a kutyádat,vagy fedez a kutyád,akkor szaporító vagy!

Egy kis olvasmány számodra:


www.olcsokutya.uw.hu

2010. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!