Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fajta választás?

Kutya fajta választás?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát vásárolni. Egész kicsi korom óta szeretem a kutyákat és szeretném őket tenyészteni. A fajta választás számomra nem kifizetten egyszerű feladat ugyanis minden kutyát imádok. Egyszerre több fajtát is szeretnék tenyészteni. Igen persze van kutyás tapasztalatom. És volt egyszerre 4 kutyusom is és míg a szüleimmel laktam addig én tanítottam őket és én gondoskodtam róluk szóval a tapasztalattal nincs probléma . Egyáltalán nem a pénzről szólna , és nem szaporítani hanem tenyészteni fogok. Ellentétben a fajta választás eleg nehéz számomra ,mint már említettem. Kiválasztottam néhány fajtát melyek közül mindnek ki tudnám elégíteni az igényeit. Ezek közül ha nektek kellene választani ti melyiket választanátok?

Magyar vizsla

Drótszőrű magyar vizsla

Weimari vizsla

Golden retriever

Angol Springer spániel

Boxer

Argentin dog


2017. aug. 4. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az első kutyám egy Springer volt. A tenyésztő, akitől vettük, 2010 után abbahagyta a fajtagyőztes!!! hím, és szintén rangos versenyeket nyert nőstény pároztatását, mert nem tudta eladni a kölyköket. A 2007-es alom még elment, de a 2010-es, 2013-as és 2014-es almokból összesen 3 kutyát tudott eladni. A többi 9 megmaradt neki, és a fiának. Azóta nem foglalkozik tenyésztéssel...


A Springer spánielem egy tündér kutya volt (hím létére), de 11 év alatt kb 10 millió forintot költöttünk rá. A füle mindig begyulladt, mindenféle allergiája volt, volt egy balesete is, 6500ft/kg-s tápot kapott egészségügyi okoból, ez havi 30.000ft volt eleve...


Azóta 6 mentett kutyám volt (jelenleg 3 van).

A pokolra kívántam magamat, amiért 300.000ft-ért vettünk kutyát... A menhelyeken tele vannak kölykökkel, fiatal kutyákkal, akiket vertek, éheztettek, megkínoztak. Jobb életet érdemelnek. Hülyeségnek tartom a tenyésztést, amikor annyi gazdátlan kutya van, akik segítségre szorulnak.

A keverékek ráadásul egészségesebbek is, mint a fajtatiszta társaik (tapasztalatból mondom). Persze lehet mondani, hogy a menhelyi kutyák mind betegek, de csak mert késsel vagdosták őket, nem kaptak enni, féreghajtót, kullancs/bolha elleni cseppet, védőoltást az életbe nem kaptak.

:(

2017. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nem az az első és legfontosabb dolog egy kutya tenyésztésénél, hogy ki tudod-e elégíteni az igényeit, hanem az, beleszerelmesedtél-e a fajtába?

Részemről, ha kergetnének, sem kellene egyik felsorolt fajta sem. És nem azért, mert nem kedvelem őket. Minden fajtának megvan a maga bája. De én csak egy fajtát fogadtam a szívembe.

2017. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Magyar vizsla! Nekünk eddig csak ilyen kutyánk volt, okosak, vadászathoz keresik őket, versenyekre is, hiszen könnyen taníthatóak, nem mellesleg rettentően aranyosak, mókásak és kedvesek. Gyerekbarátok, rettentő jópofák. Imádom őket :D
2017. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem is vizslaim voltak ezelőtt. Imádtam őket. Fantasztikus kutyák😍😍
2017. aug. 4. 20:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1. ) Drótszőrű magyar vizsla

2. ) Weimari vizsla

3. ) Magyar vizsla


A drótszőrűvel foglalkozni nem tudom, mennyire kíván speciális tudást, azt viszont tudom, hogy sokkal kevesebb belőlük, mint a simaszőrűből.

Szégyen, de szinte népszerűsíteni kell a magyar fajtákat Magyarországon, mert minimum fel sem ismerik a fajtát, de rosszabb esetben -- ha kicsit nem figyelünk oda -- a kihalás szélén találjuk őket. (ez esetben az erdélyi kopóra gondoltam)

A többi kutyuval , tenyésztés céljából én nem foglalkoznék, de szerintem ilyen helyen elfogulatlan választ nehéz adni.

Mifelénk goldival, simaszőrűvel és boxerrel Dunát lehetne rekeszteni.

Ha valami "otthagyhatatlan", "szerelem első látásra" tenyészállatot találsz, akkor szerintem úgyis megoldódik a dilemmád, akármelyik fajta lesz is. Majd írd meg, miként döntöttél! :))

2017. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
# 2 ! Csak nem mudis vagy ? :)))
2017. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:40

Nem :)

2017. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm a választ! Igen..teljes mértékben egyet értek a magyar kutyafajták ügyében.. szégyen az egész.. az hogy egy magyar ne ismerje fel a 9 kutyafajtát.. kész röhej..szerintem ez a magyar ember alapmuveltsegehez hozzá tartozik.. Nekem pl. mikor 6.-os voltam biológia órán a kutyákról tanultunk.. már akkor is én voltam az osztály kutyaimadoja és mivel a biológia tanár nem tudta engem kértek meg hogy soroljam már fel a 9 magyar kutyafajtát.. hát szégyen volt egy biosz tanár részéről..

#6 ezt miből szűrted le? :D

2017. aug. 4. 20:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána melyik fajta a legritkább, tehát mondjuk nincs Magyarországon (több) tenyészet, és melyik fajtákra lenne/van igény.

Eszerint is(!) válassz.

2017. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#7 melyik fajta a kedvenced? Már engem is érdekel 😁
2017. aug. 4. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!