Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fajta választás?

Kutya fajta választás?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát vásárolni. Egész kicsi korom óta szeretem a kutyákat és szeretném őket tenyészteni. A fajta választás számomra nem kifizetten egyszerű feladat ugyanis minden kutyát imádok. Egyszerre több fajtát is szeretnék tenyészteni. Igen persze van kutyás tapasztalatom. És volt egyszerre 4 kutyusom is és míg a szüleimmel laktam addig én tanítottam őket és én gondoskodtam róluk szóval a tapasztalattal nincs probléma . Egyáltalán nem a pénzről szólna , és nem szaporítani hanem tenyészteni fogok. Ellentétben a fajta választás eleg nehéz számomra ,mint már említettem. Kiválasztottam néhány fajtát melyek közül mindnek ki tudnám elégíteni az igényeit. Ezek közül ha nektek kellene választani ti melyiket választanátok?

Magyar vizsla

Drótszőrű magyar vizsla

Weimari vizsla

Golden retriever

Angol Springer spániel

Boxer

Argentin dog


2017. aug. 4. 19:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A kedves, de visszafogott "rajongás". Fanatikus mudistól hallottam már sz szerint ezt a "de én csak egy fajtát fogadtam a szívembe" - mondatot. :)
2017. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Eddig ott járok hogy kizártam az argentin dogot , golden retrievert és weimari vizslat de még mindig nehéz a döntés.
2017. aug. 4. 22:56
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es és 7-es vagyok.

Német juhász :) Abból is a feketék. Lassan 30 éve.



Egyébként ez a "tenyészteni szeretnék" nem csak abból áll, hogy megveszed a neked megfelelő szukát. Bele kell merülni a fajta történetébe. Ismerni kell a különböző vonalakat. Manapság már főleg a küllemre mennek a tenyésztők. Tehát mindig pontosan kell tudni, milyen kutya a favorit . A tenyész szukádnak látnod kell, milyen kisebb hibái vannak és azokat milyen kannal tudnád esetleg javítani. / mert "tökéletes" kutya nincs /

Ez csak pár kiragadott dolog, ami kell a tenyésztéshez.

2017. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyésztésbe fognék, én mindenképp olyan fajtát választanék, ami mind külsőleg, mind belsőleg megragadott és illik az életvitelemhez, mert egy tenyésztő is olyan kicsit, mint egy normál gazdi, csak extrákkal. És nem kevés kutyával él együtt (egy már híresebb tenyésztő) akár 5-6 (de simán több is) kutyával oszthatja meg az életét, és bizony azokat tisztességesen el kell látni. Ezt úgy értem, hogy egy lusta ember ne kezdjen bele pörgős, hiperaktív kutyák tenyésztésébe, mert nem fog sokáig kitartani. Tehát én megnézném először mind a fajta, mind az én igényeimet. Nekem például az abszolút favorit a törpe schnauzer, el sem tudok képzelni más fajtát magam körül. Minden tenyésztő a kedvenc fajtájával foglalkozik.

Én a helyedben beszélnék tenyésztőkkel, hogy ez hogyan is működik, meg egy normális ember elmondja a tenyésztés napos és árny oldalait is, lehet, hogy ha mindent meg tudsz bele sem akarsz majd vágni.

Egyébként a magyar vizsla klub oldalán: [link]

34(!!) magyar vizsla kennel van, szóval annyira nincs kihalófélben ez a fajta. Az más kérdés, hogy van e kereslet ennyi kutyára, de mivel a vizslák remek vadászkutyák, így sok vadász inkább őket választja, a külföldi vadászkutyák helyett, sőt, még a fanatikus külföldi vizsla őrültek is elutaznak Mo-ra egy "igazi" magyar vizsláért.

2017. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
[link] :)
2017. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!