Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba inu vásárlásával kapcsol...

Shiba inu vásárlásával kapcsolatos kérdések, honnan kapok fajtatiszta kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Shiba kutyust, utánaolvastam a témának és találtam egy kennelt, amit mindenki szid, hogy ők csak szaporítók, és csak Shiba jellegű kutyát árulnak, nem fajtatisztát, de ez hogy lehetséges, ha ők is törzskönyvezett állatot adnak, illetve olvastam, hogy 250-300 között kezdődnek a fajtatiszta példányok, de a kérdésem megint az, hogy ebben az esetben hogy lehet, hogy a neten hirdetnek 100-120 környékén fajtatiszta, törzskönyvezett, akár díjat nyert szülőkkel rendelkező kutyákat? A nem ajánlott kategória a " Tűz-Ló" Hobby Shiba Inu Kennel, ajánlott pedig a Szibériai Cédrus az eddig olvasottak alapján. Van más megbízható itthoni tenyésztő?

2017. aug. 8. 02:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szlovákok nem messze a hatartol. Mi toluk vettuk. Tudnak magyarul, angolul, szlovakul. Kedves, segitokesz emberek nagy szep es jo eredmenyekkel rendelkezo kutyakkal. Privatban szivesen elkuldom az elérhetőségüket.


250k+ HuF-tol kezdodnek, de jellemzoen enneo dragabbak. Hirdetni pedig barmit lehet, akar valotlant is allitani. Van egy pedigree database nevu oldal, ha ott vannak a szulok es a kolykok, akkor fajta tiszta kutyaval es normalis tenyesztovel van dolgod. Lattam mar toluk kutyat, volt akinek mudi szore volt, vagy foltos mint egy corgi.

2017. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szívesen veszem az elérhetőségüket. Azért érdeklődtem a többiről, mert nem akarok felesleges felárat fizetni különböző díjakat nyert felmenők miatt, mert nem versenyekre járnék vele, meg nem is tenyészteném, viszont egy szaporítótelepet sem akarok támogatni, sem az erkölcsi része miatt, sem a silány minőség miatt. Szimplán egy egészséges, megbízható háttérrel rendelkező fajtatiszta Shiba kutyust szeretnék.
2017. aug. 8. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a versenyek miatt fizet annyit amennyit, azt csak azt segiti elo, hogy a vervonal minel tokeletesebb legyen (na jo talan picit fel is stofolja az arat:P) a vervonal. A megfelelo kan/szuka parositas donto tud lenni az utodok minoseget nezve. Plusz a Shiba EU szinten nem tul elterjedt (bar elterjedoben van hala a meme-nek...), messzirol kell hozni a friss vervonalakat (USA, JP, RUSSIA) keveset fialnak (2-3 atlagban, bar lattam mar tenyesz Shibat aki 6-ot is fialt) es ebbol kifolyolag baromi draga. Nem tudom mi alapjan valasztottad a fajtat(kb te dolgod, mindenki ugy keseriti meg az eletet ahogy akarja) , de ekkora osszegnel, szerintem 10k HuF ide vagy oda nem szamit. Javaslom meg nezz korbe az eurobreeder nevu weblapon, ott is lehet kornyezo orszagokbol valasztani kolykot (pl. a horvatoknal 1600 Euro korul mozog), de ha szerencsed van es kapsz egy "szeriahibasat"(hianyos fogazat, le nem szallt herek, stb), akkor feleert is oda szoktak adni. Viszont mivel egeszseges fajta(mert osi), nem tul gyakori a hibas egyed.
2017. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ez a "Tűz-Ló" kennel nem ad törzskönyvet. De még ha valahonnan kerítenek is egy darab papírt a kutya mellé, az sajnos nem változtat a tartási körülményeiken.
2017. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg esetleg keresel kutyat akkor Berettyoujfaluban tudok ajanlani egyet. A kan kutyajuk vilaggyoztes, a szukak is minden vagy majdnem minden cimet elnyertek. Tk nelkul 150e tkval 300e :)
2017. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Engem érdekelne :D

Szeretnék venni úgy, hogy max 250 ezret szánok rá.

2021. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!