Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek? Tényleg csak...

Ti mit tennétek? Tényleg csak az altatás marad?

Figyelt kérdés

Van egy kb 14éves befogadott kutyám. 6éve él velünk. Mielőtt befogadtuk, 3szor harapott.

Szakember segítségével teljesen jó kutya lett, ám mindenki véleménye az,hogy a kutya erősen instabil idegileg, és számára félelmet jelző helyzetben támad. A családdal szemben eddig agressziót nem mutatott,azonban az utóbbi fél évben ez változott.

Viharfélő, ilyenkor tombol, örjöng, a nyugtatók sem hatnak.

A legutóbbi nagy viharnál az előszobaajtót betörve a gyerekek ágyában kötött ki,majd mikor ki akarta a párom hozni,megharapta.

Azóta is csipked,kapkod,morog. Az orvosunk altatást javasol.

Tényleg nem lehet ezen segíteni?


2017. aug. 8. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
jól értem fél a vihartól ti meg ennek ellenére kirakjátok? normálisak vagytok?
2017. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Hogyne lehetne rajta segíteni, csak épp érteni kell hozzá. Erre az elmondottak alapján bizonyítottan alkalmatlanok vagytok önmagatokban.
2017. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A házban van egész nap? Ha nincs akkor egy kutyaólat javasolnék neki bent a házban ahol a vihar elől elbújhat és biztonságban érzi magát. Ilyenkor ne zaklassátok. Elég öreg kutyus. Én nem altatnám el. Megpróbálnék minden lehetséges módszert.
2017. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

És a gyerekek ágyában mit csinált?

Lehet hogy nem kéne kizárni a viharban???

2017. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Gondolom az állatorvos az a régi vágású fajta, aki mindenáron altatni akar.


Mindenre van megoldás, csak ugye nem két fillér, hogy valaki hozzáértő foglalkozzon a kutyával, és ha ennyi idős, lehet hogy nem is lesz hosszútávú a "befektetés".


Egyébként igen, viharban nem zárjuk ki a félős kutyát.

Én is hoztam egy kölyköt nemrég, és a pincében a vendégszobában aludtam vele, amíg kitapasztaltam hogy fél-e vagy nem.

(Tulajdonképpen nem érdekli.)

2017. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 annácska55 válasza:
5%
Hasonló helyzet volt a mi kutyánkkal is. Ő génhibás volt. Az állatorvos azt mosdta, hogy nem lehetett volta rajta segíteni. Mi hiszünk neki mert tudjuk hogy igaza van. De a kutyádnak sőt semelyik kutyádnak nem lenne szabad a gazdájára "támadnia". Vannak esetleg kutyaterapeuták, akik segíthetnek ha van rá esély. De nem mindig van. Nálunk nem volt. Nem ismerem a kutyádat De szerintem kérdezz meg több állatorvost is hogy lehet e rajta segíteni. Mindent tegyél meg De ha nincs lehetőség próbáld meg nyugodt szívvel elaltattatni és akkor tudd hogy nincs más lehetőség. Nekünk 3 napja altatták el az 5 éves németjuhász kutyánkat. Nehéz volt de így a jobb.
2017. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Hol írta a kérdező, hogy ki akarta rakni? Annyit csinált, hogy a GYEREKEK ÁGYÁBÓL ki akarta rakni az őrjöngő kutyát. Ez gondolom nem bűn. Szakembert kéne keresni elsősorban, majd ő megmondja, hogy lehet-e valamit kezdeni vele.
2017. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

En rengeteg kutyat ismerek, amelyiket eliteltek, menthetetlennek titulaltak,gondolkodas nelkul tamadott kutyara vagy emberre, de a kello hozzaertes mindig meghozza a gyumolcset. A szomszedunk fogadott orokbe kb 1 eve egy kaukazusit. Nem konnyu eset, mert tenyleg mindenre tamadott, de elvittek suliba, es most haladnak. Nem gyorsan, nem 1 het, de kb 3 honap elteltevel mar azt meseli, hogy tobbszor volt elengedve szajkosarban kutyak es emberek kozt, es bar egyenlore nem keresi a kontaktot, de ha elmegy mellette valaki stb, akkor nyugodtan viselkedik. Szinten ide jarnak egy bull jelleguvel, ot harcoltattak, millio sebbel, es haladnak szepen lassacskan. Ez mondjuk nem Magyarorszag, de szerintem van par magyar oktato is, aki ert a kutyakhoz. Minden kutyat fel lehet vinni egy olyan szintre, hogy bekesen eljen egyutt kutya es gazdaja. En is elrontottam a kutyamat, mert elso kutyamkent kb kinyaltam a feneket, agyon szeretgettem, mert nekem igy volt jo. De a kutya 2 ev utan mindentol elkezdett bevedeni, mert hat az a falkavezer dolga. En kiprobaltam rajta par modszert, az egyik elkezdett bevalni, es most jelenleg "tunetmentes". Mondjuk azert odaig kellett fajulnia egy dolognak, hogy mikor megtamadott egy kisebb kutyat es kozbeavatkoztam, akkor belemart az arcomba, orok nyoma lesz, varrni kellett. Na akkor dontottem el, hogy szeretem meg minden, de valtoztatni kell!!! Kicsit nehez volt felcserelni a falkavezer es alatta allo szerepet, de sikerult :D es most mar nem simogatom, olelgetem naponta 60x, hanem inkabb elviszem furodni, setalni, kerek tole feladatokat, es meghalalja. Kiegyensulyozottabb, regen szetkaparta az ajtot, amig nem voltam itthon, visitott, ugatott... ma mar fe se emeli szinte a fejet ha megyek itthonrol. Most hoztam melle egy azonos nemu tacskot, ideiglenesen kerestek a neten helyet es bevallaltam. Eddig minden jol megy, semmi rossz rezdules. Az alapveto dominancian kivul nincs gaz. 1x kapott oda a kicsinek, mikor mar sok volt neki. De csak jelzesertekuen.


En azt mondom, keress egy igazi szakembert, aki foglalkozik vele. Erdemes a munkait tanulmanyozni elotte.

2017. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Először arra válaszolj kérdező, hogy kint hagyjátok-e a viharban? Rendszeresen nyugtatózzátok az utóbbi fél évben?

Ha előszobaajtót tört be, akkor valószínűleg igen. Erősíts meg, addig nem akarok hülyeséget írni.

2017. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Dehogy van kinn a viharban.

Bejöhet bárhova,szabadon jár-kel, de az előszobán beljebb viszont soha nem lehetett becsalni.

Az előszoba ajtó volt becsukva, azt törte be.

Mint írtam, a kutya altatás elől lett mentve,szakember járt hozzá. Idekerülésekor megközelíthetetlen volt, azóta az utóbbi pár hónapot leszámítva teljesen beilleszkedett, soha baj nem volt vele.

Mostanában kezdődött.

Az orvosunk nem altatáspárti,és én sem. Nem azért fogadtam be egy 8éves, veszélyes,agresszív kutyát,hogy elaltassam, és valószínűleg nem azért tudtunk 6évig együtt élni,mert hülye vagyok hozzá.

Most viszont tanácstalanul állok a történések előtt, mert az odakapásai teljesen kiszámíthatatlanok. Ma elkapta a bokám,mikor az udvarról be akartam jönni. Semmi nem történt ami más lenne mint eddig.

Szóval nem szarszemétállat vagyok kommentekre vagyok kíváncsi, hanem ötletekre,hogy mi az, amivel segíthetek, és megúszhatom azt,hogy engem,vagy a gyerekeket harapja meg komolyabban.

2017. aug. 8. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!