Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamit felköhögött a kutya,...

Valamit felköhögött a kutya, de mi ez?

Figyelt kérdés
Kinyitottam a száját, és láttam ilyen kis fehér darabot a szájában, kivettem és megszagoltam, ilyen büdös volt. Fehér, kb akkora mint egy nagyobb sódarab. Emlékszem nekem is volt, higy régebben felkögögtem ilyeneket, és az is ilyen fura szagú volt, de elmúlt. Ugye ez is el fog?

2017. aug. 11. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom hogy kutyáknál is előfordulhat-e de embernél ez mandulakő azt hiszem. A mandulában keletkeznek kis kráterek amikben összegyűlik mindenféle cucc és vagy ki kell szedni vagy magától kiesik de istentelenül büdös. Nekem még nem volt így nem vagyok biztos benne.
2017. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
fúj vazzeg, jó hogy nem kóstoltad meg...
2017. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Madulakő? Életemben nem hallottam ilyet
2017. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor ez lehet:) köszi a választ:)
2017. aug. 11. 15:35
 5/17 A kérdező kommentje:
Huuu, bazzmeg, te is jó gazda lehetsz, képzeld, még a szarját is megnézem, hogy milyen állagú, de ha szeretnéd te megkóstolhatod
2017. aug. 11. 15:36
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem összegyűlnek te eszetlen nagy király, hanem ez akkor van ha a méregtelenít a mandulád(kutyádé), a kutyád valami szart koszolhatott meg amit a mandulája rendeltetésszerűen most ürít ki a manduláin keresztül.


Embereknél még akkor is lehetnek ilyen büdös kis gumók ha be van gyulladva a mandulád, gondolom nyáron csak nem nyulad be bár ha fagyit adsz neki akkor könnyen begyulladhat, főleg ha nagy futások után nyalatsz vele fagyikát.


Gyökerek aki nem ért a kérdés megválasztásához,(ki van számolva intellektuális/ ismerettek) az inkább meg se szólaljon, szerintem nincs baja a kutyádnak, akkor van baj, ha kinyitod a szádat/ száját és már heges a mandulád! Akkor irány az orvos/ állatorvos!


Emberek esetén a gyors elmulasztásához sós vízzel kell öblögetni/ gargarizálni éhgyomorra reggel és este fogmosás után 1 percen keresztül.

.....(gargarizálni mint a TV macika éhgyomorra)


Kutyáknál nem tudom, hogy van -e ilyen praktika!

Ha 3 nap múlva is ilyen büdös gumókat köhint fel akkor, várj még egy napot, aztán orvos.

2017. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
33%
Időnként a torokmandulában összegyűlnek az ételmaradékok, stb., ami egy idő után belerohad(megbüdösödik) és nehezen jön ki. Ha nem szűnik meg vidd el orvoshoz.
2017. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sose szoktam fagyit adni, de lehet, hogy valami hideg kaja miatt ( sprotni vagy valami), köszi:)
2017. aug. 11. 16:15
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem gyűlik össze semmi a mandulán az étkezések során. :D

Annak nem az a rendeltetése, hogy gyűjtögessen!

Hanem az, hogy méregtelenítsen összegyűjtse a mérget ami bejutott az orrodon/ szádon keresztül a szervezetedbe!


Méregtelenít!!! ha kráteres a mandulád akkor nem tud akkora aktivian működni! fájni, sárgulni majd feketedni fog!

2017. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy csontot öklendezett fel?
2017. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!