Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az esélye, hogy a...

Mekkora az esélye, hogy a kutya nem lesz a régi az ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél olvasom, hogy ivartalanított kutyák, akik azelőtt mozgékony, vidám, jókedvű állatok voltak, melankolikusak, levertek, világfájdalmasak lettek a műtét után, és nem segít rajtuk semmi. Ez engem határozottan megijeszt. Ivartalanítottunk van most is, vele semmi gond, meg alapjáraton sem egy örökmozgó, de most ha legközelebb lesz kutyám aggódjak? Mekkora ennek a valószínűsége?

Totál a műtét mellett vagyok egyébként, átlátom a fontosságát, de sokat gondolkodom mostanság ezen a részén....


2017. aug. 12. 17:03
 1/7 anonim válasza:
64%
Nekünk semmi baja nem lett tőle, ugyan olyan boldog mind régen.
2017. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mekkora a valószínűsége, én személy szerint ilyet még nem láttam, és személyes ismerőseimtől nem is hallottam. Menhelyekre járok önkénteskedni, emellett saját (ivartalanított) kutyám is van, és rengeteg kutyás ismerősöm. Soha nem hallottam ilyenről. Ettől még előfordul nyilván, de szerintem nagyon ritka.
2017. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Statisztikákat nem tudok, de nekem 4 ivartalanított kutyám van, és semmit nem változott a személyiségük a műtét után. Amelyik ivarosan balhés volt, az ivartalanul is az :)
2017. aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8745954-ivar..

Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre gondoltam konkrétan. Ez nem annyira biztató.

2017. aug. 12. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ivartalanított kutyám van, de semmit nem változott azóta. Ugyanolyan mozgékony, aktív, egyáltalán nem lett hajlamosabb a hízásra. Ha nem ivartalaníttattuk volna, valószínűleg már ezerszer elszökött volna tüzelő nőstényeket keresni. Ez balesetveszélyes. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó betegség (pl. daganat) kockázata csökken az ivartalanítással. A műtét után nem lesz egyből olyan mint a palacsinta, ezt nem így kell elképzelni. Alapjáraton is hónapok kellenek hozzá, hogy a különböző hormonok, stb. kiürüljön a kutyus szervezetéből. Szerintem semmi gond nem lesz, maximum nyugodtabban fog viselkedni, de szinte kizártnak tartom, hogy egy jó sétára vagy játékra nemet mondjon. :)
2017. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, de nem túl nagy a valószínűsége.

Valamennyi változás gyakran előfordul, de ez csak max. annyi hogy nyugodtabb lesz kicsit a kutya. De ilyen gyökeres jellemváltozások azért nem gyakoriak.


A részleges jellemváltozás főleg a kan kutyákat érinti, szukánál még nem hallottam ilyesmiről. Az én kan kutyusom nyugodtabb lett az ivartalanítás után, de nem melankolikus vagy ilyesmi..

2017. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk az lett az ivartalanítás után,de nem drasztikusan csak most már jobban szereti ha simogatjuk mintsem hogy játszunk vele.Én így is szeretem őt.De nekünk azt ajánlották,hogy ha nagyon levert lenne sokáig akkor hozzunk neki egy kiskutyát.
2017. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!