Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehet kutyát szeretni...

Nem lehet kutyát szeretni törzskönyv nélkül? Vagy miért ragaszkodik sok ember ahhoz hogy törzskönyves kutyája legyen?

Figyelt kérdés

Nekem van egy mini Yorkim (igen tényleg kicsike) akit 50ezer forintért vettem törzskönyv nélkül!Rendesen megkap Mindent amit egy 120 ezres kutya...

Imádom,jobban szeretem az életemnél és képzeljétek el nincs semmi egészségügyi baj Vele (persze ezt lekopogom) Nem értem sok ember miért ragaszkodik a T.könyvhöz mikor egy kutyát nem az határoz meg!Az én kicsim okos gyönyörű és tényleg nem kell orvoshoz hordani!Persze nem tenyészteni akarom hanem csupán csak szeretni!Ehhez pedig ha jól tudom szükségtelen a TK...

Ui:és fajtiszta is:)bár ha nem az lenne sem érdekelne..hiszen olyannak szeretem amilyen!

Egyébként a korcsok sokkal ellenállóbak mindenféle betegségre mint a fajtatiszta kutyák!Lásd :kóbor kutyák


2010. máj. 24. 15:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegigolvastam mindenki valaszat es szerintem ez az egyetlen olyan kerdes, ahova mindegyik komment (eddig) teljesen jo es ertekes.

Egyebkent meg, kerdezo, nagyon el vagy tajolodva, ugyanis akinek fontos a torzskonyv, annak azert fontos, mert sokat tud a kutyakrol es arrol, hogy a mai vilagban hogyan elnek a kutyak.

Egyes emberek kiallitasokra akarnak vele jarni, masok tenyeszteni szeretnenek, es vannak olyanok, mint en, aki egyiket sem akar, csupan azert voltam kepes 300ezernel is tobbet kiadni egy yorkiert, mert elhataroztam, hogy a legjobb helyrol szerzem be, mert nekem fontos az, hogy akitol veszem a kutyat, mennyi szeretetet es torodest ad nekik, mennyivel jarult hozza a fajta jobbitasahoz, egeszsegehez es stb stb.

Az olcso kutyaval nem az a baj, hogy nem lehet szeretni, hanem az, hogy lehet, hogy te pont kifogtal egy egeszsegeset (vagy esetleg egy egeszsegesnek tuno egyedet, amelyikrol kesobb derulnek majd ki a rejtett betegsegek), de hidd el, nem minden ember ilyen szerencses, mint te. Lehet az is, hogy akitol te vetted, annak a te kutyadon kivul volt meg 3 masik elado kolyke es pont a tied egeszseges, de a 4bol 2-nek lehet, hogy sulyos baja van.

Nem azert nem etikus torzskonyv nelkuli kutyat megvenni, mert azt nem lehet szeretni, hanem azert, mert aki ilyet vesz, az a "bunozoket" tamogatja, akik nem torodnek a kutyakkal, csak azzal, hogy kiszedjenek beloled 50ezret. Es mas tudatlan emberekbol, akiket csak az erdekel, hogy minel olcsobban hozzajussanak a kedvenc fajtajukhoz.

Nem a kutya hibaja, ha nincs torzskonyve, hanem a szemet embernek, amelyik nem adott hozza.

Ha neked nem fontos a torzskonyv es a hires tenyesztotol valo vasarlas, az azert van, mert teged nem erdekel a kutyak sorsa. Csak az erdekel, hogy ne kelljen sokat kiadni egy kutyaert. Arra viszont magasrol tojsz, hogy mi lesz hosszutavon annak a kovetkezmenye, ha tamogatod a szaporitokat.

Ajanlom, hogy latogass el nehany menhelyre, mert ott fog viritani az eredmeny.

Ui: Pont tegnap volt itt a hirekben, hogy egy no talalt egy "tenyesztot", aki olcson kinalta azt a kutyat, amit o mar regota szeretett volna venni. Nagyon megorult, hogy ilyen olcson ralelt. Ezert vonatra ult es utazott par szaz km-t.

A "tenyeszto" mar az allomason varta, kabatjaban a kiskutyaval. (...)okokra hivatkozva azt mondta, hogy sajnos most nem lehet elmenni hozza a hazba, hogy lathassa a kennelt es a kiskutya szuleit, ezert jott ki az allomasra.

A noci megnezte a kiskutyat es ugy dontott, hogy megis megveszi. A kiskolyok nem sokara meghalt...

(tobb reszletet azert nem tudok, mert az internetes hirekben volt benne es itt sajnos fizetni kellett volna ahhoz, hogy az ember bovebb reszleteket tudjon meg.)

Szoval nagyon szerencses vagy, ha eddig semmi baja a kutyadnak. Kivanom, hogy ne is legyen es azt is kivanom, hogy kigyogyulj a tudatlansagobol fakado önzösegbol.

2010. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A kutyám szülei törzskönyvezettek!De én nem kértem !Nem vagyok sem tudatlan sem önző!3 éves a kicsim és hála a jó égnek semmi baja!Csakis minőségi ételt..csonterősítőket stb stb kap!(Aki versenyeztetni akarja meg más egyén dolgot az fizessen érte annyit amennyit csak akar ki bánja)

Nekem sem tetszik amit látok hogy egyes szaporítók mit művelnek!DE nem a kutyus a hibás,ha már megcsináltatták és akár betegek akár nem legalább kerüljenek jó helyre ahol szeretetet kapnak!És elég a menhelyes kutyát írogatókból,mert az is van nekem 2!

Ez olyan viselkedés mintha a beteg gyerekeket és embereket ill. felnőtteket nem vennétek ember számba...mert nem egészséges!Csúnya hasonlat..

Ui:FAJTATISZTA...pff

lehet nem létezik mini yorki de az enyém 2kg, bátran mondhatom hogy nem csak szép de okos is és inkább nálam legyen mint egy szaporítónál vagy annál aki csak papírral együtt szeretné!

Kár hogy ennyire nagyképűen állnak egyesek a témához..

2010. máj. 25. 15:29
 13/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem kértél? Nem is kérhettél volna, mivel nem tenyésztőtől van, mini yorkit nem tenyésztenek. és igen FAJTAtiszta, ha az életednél is jobban szereted, ezt illene tudnod. Nagyképű egyedül te lehetsz, és milyen érdekes, akárhány embert megvádolnak a menhelyes témával, azt állítja, hogy már van neki kegalbb 2 keverék. Mert ugye a legjobb védekezés a támadás.
2012. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!