Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vegyek kutyát...

Szerintetek vegyek kutyát vagy inkább hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék nagyon régóta egy mopsz kutyát,most lenne is alkalmam venni egyet,viszont egy kicsit megtorpantam,mert már most parázok attól,hogy mi lesz,ha megdöglik,attól félek nagyon hozzám nőne és nagyon sajnálnám,és nem akarok magamnak feleslegesen fájdalmat okozni.Szerintetek vegyek kutyát,vagy inkább hagyjam?A válaszokat köszönöm.

2017. aug. 18. 21:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

A mopsz is meg tud élni 15 évet. De teljesen mindegy, hogy milyen élőlényről beszélünk, mindegyik meg fog halni, ezzel jobb ha most szembesülsz. Ráadásul, ha nagyon hozzádnőne és a "gyereked lenne" akkor meg végképp groteszk a "megdögleni" szót használni. Majd ha valóban beszerzed a kutyát és megszereted, akkor utólag visszagondolva érteni fogod, hogy miért akadtunk fenn ezen a szón.


Ha tényleg szeretnél egy mopszot, utánaolvastál a vele járó felelősségnek és úgy érzed, hogy képes vagy felnevelni és biztosítani neki a jó életkörülményeket, akkor vállald be.

2017. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Nekem mopszom van, 14 éves és kiváló egészségnek õrvend. Mostanában nekem is összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy nemsokára már nem lesz közöttünk... Ez az élet rendje, de csodálatos 10 évet töltöttünk együtt! Nem fogod megbánni, hidd el, nagyon jófejek a mopszok.
2017. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%
Hagyjad a fenébe, drága tezsvírem! Így nem kell kínlódnod!
2017. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Hagyd inkább, nem kell neked kutya.
2017. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Szóhasználattól függetlenül, neked kell eldöntened, hogy szeretnéd-e vagy sem.

Gondolj bele, hogy ha kutyád lesz, akkor az 10+ évnyi boldogságot jelent, elvesztésekor pedig minimum több hétnyi szomorúsággal, fájdalommal jár. Én úgy látom, hogy a boldog rész a több. :)

2017. aug. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Minden kutya előbb pusztul el (< így azért "szebb" kifejezni), mint az ember. Tehát az elvesztése miatti fájdalom benne van a pakliban, ez ne tartson vissza.

Viszont a mopsz egy kifejezetten érzékeny, beteges fajta. Csak nagyon jó hírű tenyésztőtől szabad ilyen kutyát venni, semmiképpen se törzskönyv nélkül a jófogásról és hasonló helyekről.

Ha jó tenyésztőtől veszed, és megfelelően gondoskodsz róla (minőségi etetés, állatorvosi ellátás), akkor élhet sokáig.

2017. aug. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,megveszem a kutyust úgy döntöttem,csinálunk majd neki egy jó kis helyet,és majd megpróbálunk jól gondoskodni róla.
2017. aug. 19. 09:28
 18/35 anonim ***** válasza:
59%
csináltok neki jo kis helyet..gondolod ennyiből áll a kutyatartás???atyaég,el vagy kalibrálva rendesen....nem csak a hely kell...rendszeres oltások,orvosi vizsgálat,jó minőségű táp,kozmetika...igen kell nekik is,körömvágás,stb,és mivel mopszor van szó a bőrére is vigyázni kell nem beszélve a kicsi orra miatt egyéb betegségre is hajlamosabb leHET,és ugyea mopsz nem egy csendesen alvo kutya,cukin de tud horkolni....:)
2017. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
tudom,hogy a kutyatartás nem ennyiből áll,már ellátott tanácsokkal akitől lesz a kutya,tudom,hogy ezt a kutyát fürdetni kell,kitörölgetni az arcán a redőket,kitörölni a fülét,kefélni a szőrét,hogy ne hulljon,tudom,hogy enni is kell neki viszont én biztos,hogy felnőtt korában nem fogok neki tápot adni,hanem akkor majd eszik főtthúst,májkrémes kenyeret,zöldséget,gyümölcsöt ilyeneket,és állatorvost is kerestem már neki akiben megbízok,ha esetleg mondjuk műteni kéne,az meg,hogy horkol engem nem zavar,mert nyáron kint lesz télen meg a kazánházba csinálunk neki fűtött,tiszta helyet,ahol meg tudjuk hidegben is fürdetni,illetve ahol nem fázik.
2017. aug. 19. 10:43
 20/35 anonim ***** válasza:
74%

Hát így nem fogja még a 2 éves kort sem megélni a kutya...


A mopsz nem kinti kutya! Szenvedni fog és nagyon boldogtalan lesz így! A májkrémes kenyér és a zöldségek meg ugye csak vicc volt?....


A mopsz benti kutya, és így is nagyon beteges fajta, te meg még gondolom szaporítótól is veszed, semmi egészségügyi szűrése nincs a kutyáknak, se semmi... Kérdezem, mi a francnak neked kutya, de komolyan? Üres a kert??

2017. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!