Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene kutya választá...

Valaki segítene kutya választásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát de nem tudom hogy milyen kutyát válasszak.Nagy testű, barátságos, könnyen tanítható kutyát keresek. Előtte már volt kettő kutyám is tehát nem ő lesz az első kutyám. Ti milyen fajta kutyát javasoltok? Én eddig az Akita inu kutyát néztem de nem tudom hogy kijön e az állatokkal

2017. aug. 21. 10:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
1-2 óra semmi neki. Rossz időben is napin 3-4 óra is kevés lesz neki a lefárasztásra. Pláne nem is fogod tudni megnevelni úgy, hogy vissza tudd hívni macskáról, kutyáról, nyúlról (legfeljebb csak elektromos nyakörvvel) így az is pórázos séta lesz. Az meg semmit nem ér fárasztás szempontjából.
2017. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. egyébként 1-2 óránál tovább is el tudom vinni sétálni meg ezen kívül itthon is tudok vele sokat játszani. Már csak azt nem tudom eldönteni hogy Akita vagy berni pásztor legyen
2017. aug. 21. 14:21
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor most megmondom: Ne legyen akita, jó? Kiszúrsz a kutyával és magaddal is. De akkor olvasd el ezt a pár napos kérdést, és főleg a válaszokat a japán fajtákkal kapcsolatban: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8809715-nekt..


A mélységig felháborít hogy "csak mert neked tetszik külsőre" választanál egy olyan fajtát amiben biztos vagyok hogy nem tudnád megnevelni, mert még a tapasztalt emberek és ilyen fajtát tartók is azt mondják hogy nem családi kutyának való. 1-2 óra séta pedig "ha jó idő van" nem elég neki. Ha rossz idő van meg nem viszed el? Szétszedi az egész kertet és sétáltatni se fogod tudni mert ezek a kutyák nagyon makacsok.

2017. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Azon gondolkozz el, hogy ha kutyázós lesz, esetleg ha öl is meg kutyát, ha szökős lesz, ha macskázós lesz, ha emberekkel agresszív lesz, ha nem tudod visszahívni, akkor mit fogsz kezdeni? Ha állandó kárt okoz? Ha a szomszédok folyton panaszkodni fognak és feljelentéssel fenyegetnek? Kifizeted a 200.000 ft-ot, amíg szakember segítségével helyre rakjátok? Már ha elvállalja valaki. Vagy megy menhelyre, jófogásra a kutya?


Berniben is ismerek agresszív egyedet, de ott a gazda is erősen rásegített erre. Viszont gaantáltan milliószor kevesebb gondod lesz egy bernivel, mint egy akitával. Igazából mindegy, hogy mit választash. Csak vállald a felelősséget mindig! És ne a kutya, pláne ne mások igyák meg a levét a te döntésednek!

2017. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagy testű, barátságos, könnyen tanítható: NEM AKITA!!!!!

Az Akita Inu, egy kemény fejű rendkívül önálló kutyafajta. Csak olyanoknak javasolnám akik komoly kutyás tapasztalattal rendelkeznek, vagy pedig nagyon sok türelmük, van és rendszeresen járnak vele kutyasuliba.Az egyik olyan kutyafajta melynek a szocializációjára különösen nagy figyelmet kell szentelni.


Alapvetően sok mindentől függ, hogy milyen kutyát szeretnél. Mennyit tudsz vele foglalkozni? Lakásban, kertben, esetleg mindkettőben fogod tartani? Mennyire aktív életmódot folytatsz? Van kisgyermek a családban? Mennyi az az összeg melyet rászánnál?


A homályos leírás alapján több fajta is szóba jöhet, de a fenti kérdések végig gondolása után könnyebb szűkíteni a kört.

Nagy testű könnyen kezelhető fajták, kisebb aktivitással: Berni Pásztorkutya, Leonbergi, Újfullandi, Bernáthegyi (ő már gigant fajta),Amerikai staffordshire terrier - igaz ő már egy agilisabb kutyus, de megfelelő lemozgatással akár lakásban is szuperül elvan.

Nagy testű, magas mozgásigényű és sportos kutyák: Golden Retriver, Labrador Retriver, Német Juhászkutya (küllem vonal), Szetter típusú kutyák, Vizsla, Boxer, Rottweiler, Ír terrier, Pudli, Snaucer, Dalmata, Ausztrál pásztorkutya.

Nagy testű extrém magas agilitású fajták: Német Juhász (munkavonal), Border Coli, Malamut (őt kicsit nehezebb tanítani), Husky.


Persze minden kutya más, lehet lusta Husky és lehet extrém nyüzsgő Vizsla is. Elsősorban a saját életviteledet vizsgáld meg, aztán alaposan olvasd el annak a kutyafajtának a fajtaleírását mely tetszik neked. Ha nem tudod vállalni az adott kutya igényeit, akkor hiába tetszik, ne azt válaszd, mert neked is nehéz lesz és a kutya sem él teljes életet.


Vagy gondolkodj el az örökbefogadáson. A menhelyre látogatva mond el mit szeretnél, és ők bemutatnak pár kutyának, akik talán passzolnának hozzád.

2017. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt számat a kutya vásárlására?
2017. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha csak ez a kettő jön szóba akkor egyértelműen a Berni pásztor legyen.

De sok más kutyafajta van még úgyhogy olvasgathatsz.

Fajtamentőknél is vannak fajtatiszta kutyusok.

A menhelyeket és gyepmesteri telepeket is tudom javasolni, egy-két fajtatiszta vagy fajtajellegű egyed ott is akad, de amúgy a keverékek is imádni valóak és tökéletes házikedvenc lesz belőlük. A választék pedig hatalmas. :)

Régen én egy kicsit sznob voltam, sajnáltam a menhelyi kutyákat meg minden, de mégis mindig fajtatisztákról álmodoztam, hogy ha majd kutyám lehet akkor biztos hogy veszek egyet. Aztán a sors úgy hozta hogy mégis menhelyi keverék kutyusom lett, és nem bántam meg! :)

2017. aug. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a japán kutyafajtákat hanyagold. Nekem is álmom egy akita, de tudom, hogy szörnyű messze vagyok még attól, hogy vállalhassak egyet. A te kutyás tapasztalatod is sajnos kevés hozzá :/ Volt szomszédomék például labradort tartottak a cicával együtt, nagyon barátságos volt. De egyébként a fajtaválasztás függ az életviteledtől is. Vagy passzoljon hozzá a kutya, vagy ha újítani szeretnél,akkor válassz egy más életvitelt igénylő fajtát, de kizárólag akkor, ha élete végéig vállalod az igényeit.
2017. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy döntöttem hogy berni pásztorom lesz.És úgy értettem hogy rossz időben nem viszem sétálni hogy ha egész nap szakad az eső(ezt nagyon rosszul fogalmaztam meg)
2017. aug. 31. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!